# 91: Kuidas teha spargelkapsast

Aastal nr 87: Sulforafaan - levitage sõna # 4 kirjutasin, et kasvatan omaenda spargelkapsas, sest nad on sulforafaanirikkad. Siinses postituses panen kirja oma kogemused nende kasvatamisel.

Mida sa vajad:

• Brokkoli seemned
  • Lai suuga Mason purgid (ma kasutan neist praegu 8)
  • Mason Jar idandatud kaaned laia suuõõnes Mason purkide jaoks (ma kasutan neist 8 ka Mason purkide jaoks)
  • Salatitrapp (valikuline: kasutan seda lihtsalt võrsete tõhusamaks kuivatamiseks enne nende ladustamist)
  • Toiduainete säilituskonteinerid (valikuline: kui soovin neid teisel päeval tarbida, kasutan neid lihtsalt võrsude hoidmiseks külmkapis)
  • Köögi- ja toidukile (valikuline: kasutan seda lihtsalt võrsete kergeks kaalumiseks)
  • Keetmistermomeeter (valikuline: ma kasutan seda brošoliõite sulforafaani suurendamiseks ~ 3,5 korda, rohkem allpool)

Mida peate tegema:

1. Pange kaks supilusikatäit spargelkapsaseemneid laia suuga müüripurki, pange sellele võrsunud kaaned, loputage üks kord värske veega ja katke need seejärel veega.
  2. Pange purk 8–12 tunniks kergelt sooja ja pimedasse kohta, et see hakkaks tärkama. Seda saate teha näiteks õhtul.
  3. Järgmisel hommikul (vähemalt 8 tundi hiljem) tühjendage vesi ja loputage see värske veega.
  4. Pange näiteks müüripurk kausi sisse tagurpidi, nii et järelejäänud vesi saaks ära voolata. Pange müürsepp tagasi 2. sammu pimedasse kohta.
  5. Järgmine samm on lihtsalt oodata ~ 12 tundi (järgmisel õhtul), et loputada neid uuesti värske veega ja viia tagasi sammu 2 pimedasse kohta. Tehke seda umbes 4 päeva (hommikune loputus ja õhtune loputus). Näete, kuidas seemned lahti saavad ja kasvavad.
  6. Kui võrsed on umbes tolli pikad, taluvad nad päikesevalgust või kokkupuudet valgusega. Pange purgid siis kohta, kus idud saavad pisut valgust.
  7. Seemneid saate süüa, kui näete mõnda tumerohelist lehte. Kokku võtab protsess umbes ühe nädala. Samuti alustan iga masonipurki teisel päeval, et mul oleks pidevalt varusid.
  8. Valikuline (kui idandeid on liiga palju). Kuivatan neid lihtsalt Salat Spinneriga ja hoian koos toidukonteineritega külmikus

Kui soovite videot vaadata, võin seda siin soovitada

Kui palju süüa:

Paljude uuringute eeliste saamiseks peab ta Rhonda Patricku videos hinnangul sööma ükskõik kus 100–140 g (8 minu kasutatud Masoni purgi kohta on mul iga päev vähemalt 100 g). Vaadake ka tema slaidi, mis näitab seda:

Samuti suurendan sulforafaani ~ 3,5 korda. Kuumutan vett (selleks kasutan keetmistermomeetrit) temperatuurini 158 Fahrenheiti (70 kraadi) ja niipea, kui vesi jõuab temperatuurini 158, kallan selle kõrgele küljele (või purk) võrsetega ja kata see teise taldrikuga. Nüüd määrasin taimeriks 10 minutit. Pärast 10 minuti möödumist panin idud kannmikserisse külma veega ja segan selle läbi. Samuti segan selle hiljem kokku teiste puuviljade / köögiviljadega nagu banaan, porgand, marjad jne. Mis on minu hommikune smuuti. Lisateavet smuuti kohta teises postituses.

Vaadake ka seda videot võrsete sulforafaani suurendamise kohta:

Algselt avaldatud aadressil https://www.ronatory.com.

Tellige nädala kokkuvõte igapäevastest postitustest.

Jälgige mind Twitteris @ronatory või siin keskmisel @ronatory.