8 sammu kindla toote tegevuskava koostamiseks

“Plaanid on väärtusetud, kuid planeerimine on kõik.” - Dwight D. Eisenhower

Toote tegevuskava olulisuse ja ettenägelikkuse kohta on erinevaid mõttekooli. Kas see peaks olema 3 kuud, 6 kuud, 12 kuud? Kas meil peaks seda isegi olema? Kui jah, siis miks?

Isiklikult usun, et teekaardi koostamisel on suur väärtus. See võimaldab teie meeskonnal (ja ettevõttel) saada suunavat valgust suunas, kuhu te kõik lähete. See aitab müügimeeskonnal teada saada, mis on ettevalmistamisel, insenerimeeskonnal teada, mida neil peaks kogu toote erinevate plokkide ehitamisel silmas pidama, ja turundusmeeskonnal teada saada, kuidas oma sõnumeid kohandada.

Üldise suunava valguse väärtuseks on lisaks sellele, et veelgi olulisem on teekaardi koostamise (loe: planeerimise) tegelik protsess, mis sisaldab palju küsimusi ja seab kahtluse alla paljud eeldused, mis lõpuks osutuvad toote enda jaoks väga kasulikuks.

Alustavas ettevõttes töötades võib tulevikus midagi konkreetset kauem kui 3 kuud kavandada väga… ambitsioonikas. Mänguväli ja turuinfo muutuvad tõenäoliselt 60–90 päeva pärast, nii et peate püsima paindlik ja paindlik, et kohaneda.

Laske siis sukelduda natuke sügavamalt protsessi endasse.

Erinevatel tootejuhtidel on oma teekaardi koostamiseks erinevad viisid ja olen kindel, et nende meetodid sobivad nende jaoks hästi. Arvasin siiski, et jagan seda, mida pärast mitmeid katseid leidsin, minu jaoks kõige paremini toiminud sammud.

(Ma eeldan, et praegusel hetkel on juba palju kasutajate tagasisidet / uuringuid tehtud)

1. Jälgige pidevalt oma funktsioonide sooviloendit. Funktsioonitaotlusi esitavad paljud sidusrühmad, nii sisemised kui ka välised, seega on oluline jälgida kõiki neid funktsioone, kust nad tulid, kui palju inimesi on seda taotlenud, mis on nende kiireloomulisus jne ... Isiklikult meeldib mulle Prodpad kasutada kui minu tööriista funktsioonide taotluste ja ideede jälgimiseks.
  2. Tehke esimene läbimine ise. Enne rohkemate inimeste kaasamist protsessi minge üle oma sooviloendisse ja eemaldage funktsioonid / ideed, mis pole ilmselgelt elujõulised. Näpunäide. Ärge unustage alati endalt küsida: "Mis selles on kasutaja jaoks?"
  3. Tehke kõrgel tasemel pass. Esimene publik, kellega ma oma protsessi alustama peaksin, on sellised kolleegid nagu insenerijuht ja UI / UX juht. Minge üle oma nimekirja ja hankige nende sisend. Esitage üksteisele raskeid küsimusi ja joonistage visandid, kuidas need omadused välja võiksid näha. Ideaalis peaks teie kolme koosoleku lõpuks olema pisut lühem, kuid veelgi täpsem funktsioonide loend.
  4. Tehke mõned keskmise täpsusega maketid. Visuaalne jõud on hullumeelne, kui teistele midagi seletatakse. See ankurdab tõesti kõiki inimesi, et saada paremini aru, mis funktsioon on, ja mis veelgi olulisem, mis see pole. Enne suurema publikuga jätkamist soovitan tungivalt suhelda UI / UX meeskonnaga, et teha mõned keskmise täpsusega visandid selle kohta, kuidas see funktsioon välja võiks näha ja kuidas kasutaja võiks seda tarbida.
  5. Tehke keskmise taseme pass. Sellel hetkel saate kaasata erinevaid meeskonnajuhte, et saada oma panus iga funktsiooni suhtelise maksumuse ja mõju järjestamiseks. Harjutus, mille käigus keegi mulle tutvustas ja mis mulle selle eesmärgi jaoks väga meeldis, oli “pokkeri planeerimine”. Lühidalt öeldes on kõigil kaardipakk (nt XS, S, M, L, XL) ja kui funktsioon on lahti seletatud ja läbi arutatud (veenduge, et see märgistatakse ajakasti!). Igaüks valib selle, mis nende arvates on selle funktsiooni loomise kulude suhteline suurus, ja kuvab samal ajal vastava kaardi. Seejärel liigute laua ümber ja arutate suuri kõrvalekaldeid. Te oleksite üllatunud, kui mitu korda üks inimene võib ülejäänud liikuma panna just seetõttu, et nad mõtlesid välja midagi sellist, mida teised pole veel mõelnud. Sama tehakse siis funktsiooni mõju (st kasu) jaoks ja mõlemat tulemust tuleb jälgida. Mulle meeldib jällegi selle jälgimiseks kasutada Prodpadit (näete järgmises etapis, miks). Näpunäide. Veenduge, et korreleeriksite iga suuruse (nt XS) ankuriga, millega kõik võivad seotud olla. Näiteks funktsioon X, mille me välja töötasime eelmisel kuul, oli XS ja funktsioon Y oli M.
  6. Vaadake üle ja lõigake. Nüüd on hea aeg vaadata üle kõik funktsioonid, vaadates Prodpadi pakutavat graafikut Mõju vs pingutus ja eemaldades kõik need, mis on selgelt „Aja vajumine”.
Prodpad'i mõju ja pingutuse graafik

7. Tehke madala taseme läbimine. Ma soovitaksin teha veel üks pokkeri plaanimise ülevaade kärbitud funktsioonide loendist, kaasates enamiku, kui mitte kõiki insenere nende funktsioonide väljatöötamisse. See kohtumine võib olla väga… raske, kuid ma usun, et pikas perspektiivis saab toode kasumit, sest mitte ainult ei ole kõigil head ettekujutust tulevast, vaid nad tunnevad ka vastutust selle õnnestumise eest, kuna nad olid osa protsessist otsustada, mille kallal töötada ja miks! :)

Näpunäited:
See osa võib olla üsna pikk, nii et pange oma arutelud kindlasti ajakava ja jagage see osa osaks 2–3 eraldi kohtumiseks, et kõik värskena püsiks.
Ärge unustage kulude hindamisel arvestada kvaliteedikontrollile / testile kuluvat aega, nii et siin on hea kaasata ka kvaliteedikontrolli meeskond.

8. Prioriteetide seadmine. See pole küll kõige pikem, kuid tõenäoliselt kõige raskem osa. Õnnetu on see, et te ei saa kõike korraga teha, nii et peate funktsioonid tähtsuse järjekorda seadma ja ajakavasse panema, mida peate seejärel kaitsma koos kõigi sidusrühmadega. Minu arvates on kasulik sellel teemal vähemalt koos tehnikaosakonna juhiga koostööd teha, et veenduda, et toode ja tehnika on samal lehel. Näpunäide: Tegevuskava tegeliku gantt-diagrammi jaoks kasutan ma lihtsalt Google'i lehti. Enda üllatuseks pole ma veel paremat alternatiivi leidnud.

Ja sinna sa lähed!

See protsess võib olla aeganõudev, kuid peaks andma kindla tegevuskava, mille eest kõik peavad vastutavaks. Nüüd on aeg seda teostada, kohandada ja korrata! :)

Mulle meeldiks kuulda muudest meetoditest, tööriistadest ja lähenemistest, mis on teie jaoks hästi töötanud! Kommenteerige või küsige julgelt :)