8 põhjust, miks teil puudub motivatsioon - ja kuidas seda parandada

Ära lase neil oma unistusi tappa.

Foto Clark Tibbs saidil Unsplash
Motivatsioon on nagu lõke. Selle täieliku hüve saamiseks on vaja 3 komponenti: tulekahjud käivitavad tikud, puit, mis hoiab tulekahju, ja soojus, et teie vahukomme röstida.

Kui olete viimasel ajal motiveerimisega vaeva näinud, peate oma lõkke üle põhjalikult tutvuma. Probleemid võivad olla teie tikud, puit või lõkkekeskkond. Või veelgi hullem: võisite kogu aeg lõkkele vett visata!

Selle kontrollnimekirja abil saate kindlaks teha, mis teie lõket tapab, ja mõista, kuidas seda parandada.

1. Teil puudub kindel põhjus, MIKS.

Sümptomid:

Võimalik, et te ei tunnista seda endale, kuid tegelikult ei ole teid selle asja tegemine tegelikult huvitatud. Kas see on eesmärk, mille olete endale seadnud, näiteks maratoni joosta või projekti lõpule viia tööl, olete CBA (seda ei saa küsida). Põhjalikult te ei näe lihtsalt mõtet või pole tasu lihtsalt teie jaoks piisavalt atraktiivne.

Ravim:

Selle jõhkra motivatsioonimõrvariga tegelemiseks on kaks võimalust:

• Ärge tehke seda: lõpetage endale valetamine ja lihtsalt loobuge. See teeb teile endale - ja potentsiaalselt ka teistele inimestele - tohutu teene. Nagunii ei anna te selle kohta f * ck-d.
  • Leidke pinna alt tugev MIKS: Kui te ei saa töölt lahkuda - kuna see on osa teie tööst või te ei soovi lubadust või ________________-i täita (täitke tühi oma kohandatud vabandusega), peate leidma viis sellest erinevalt mõelda. Kui mõtlete piisavalt kaua, võite leida mingisuguse väärtuse peaaegu kõigest. See ei pruugi olla otseselt seotud, kuid see võiks teenida sügavamat eesmärki. Siin on mõned näited: ma ei näe selle tegemisel mõtet, kuid see teeb mu partneri õnnelikuks (ja ma hoolin oma partnerist sügavalt!). Tervislikult toitumine suurendab keskendumist ja tööviljakust (ja ma hoolin oma tööst rohkem kui burgeritest). See projekt on igav, kuid sellega hästi hakkama saamine näitab mu ülemusele, et võin oma käed määrduda (ja see suurendab minu mainet tööl ning ma hoolin sellest!).

2. Sinu eesmärk ajab sind üle jõu.

Sümptomid:

Kui mõtlete või räägite oma asjast, kommenteerib teie meel suure “arghhhh” -ga. Sa jooned seda asja nii palju. Tundub nagu suur koletis, et te isegi ei tea, kuhu kõigepealt rünnata. Ja te ei näe ennast kunagi selle maha võtmas - see on lihtsalt liiga suur! Selle tulemusel lükkad töö alustamist edasi, sest sa jooned seda liiga palju.

Ravim:

Mõni võib öelda, et alustage lihtsalt SIIT. Kuid see on ilmselt kõige halvem nõuanne, mida ma kunagi kuulnud olen, kui on vaja tegeleda ülekoormamisega.

Siin on see, mis on tegelikult tõhus: murdke ära! Vaadake koletisele silma ja jagage see osade kaupa. Tehke kindlaks tema jalad, pea, käed ja kõht. Seejärel pange selle ümber struktuur - joondage osad kronoloogiliste sammudena üles või liigitage need vastavalt teemadele. Koostage ka oma tükkides ligikaudne ülevaade. Ja siis tehke projekti jaoks ligikaudne ajakava ja määrake esimene tükk, millega alustate, ning esimese tüki sees, see on esimene toiming. Koletist silma vaadates ja seda analüüsides ei näe te enam seda abstraktset jubedat raevu. Selle asemel näete teda endiselt - endiselt väljakutsuvana vastandina, kuid ühe, kelle võite vallutada - kui te olete selle suhtes strateegiline.

3. Sa ei usu endasse.

Sümptomid:

Soovite seda teha, kuid te ei usu, et suudate seda teha. Ja see on teie motivatsiooni hävitav, sest hääl peas ütleb teile pidevalt: “Miks te isegi proovite? Sa ei jõua sinna niikuinii ... ”.

Ravim:

Kiire lahendus: vaadake oma varasemaid saavutusi ja tuletage endale meelde, et suutsite juba varem saavutada väga keerulisi eesmärke ja sel ajal polnud te ka ise nii kindel. Seega saate ka sellega hakkama saada!

Selle probleemi hea lahendamine: määratlege oma piiravad uskumused ja asendage need volitavatega. Veendumuste piiramine on alateadlik mõttemall, mis juhib teie tegevust ja otsuseid. Enamik neist ennast piiravatest tõekspidamistest loodi teie lapsepõlves või teismeeas ja määravad siiani suuresti selle, kuidas te enda kohta arvate. Kuid kuna need uskumused on teie alateadvusse sisse programmeeritud, suunavad nad teie otsuseid ja tegevusi ilma, et te isegi seda märkaks. Suurte, julgete eesmärkide saavutamiseks peate oma mõttemaailma täiendama uue jõustavate uskumuste komplektiga, mis annab teile vajaliku enesekindluse oma eesmärkide saavutamiseks.

Kui veendumuste piiramine on teie jaoks täiesti uus kontseptsioon, siis vaadake minu enesejuhendamise töövihikut, mis juhendab teid samm-sammult läbi protsessi, et mõista, määratleda ja muuta oma enesepiiravaid veendumusi.

4. Oled lihtsalt kurnatud.

Sümptomid:

Teie elus toimub nii palju. Nii palju asju on vaja teha. Nii palju asju, mille eest hoolitseda. Parimal juhul olete stressis ja halvimal juhul läbi põlenud. Seega kaotasite täielikult oma valmisoleku seda asja teha - isegi kui sa tõesti tahad seda teha. Kui kõik muu võtab teie füüsilise ja vaimse energia, ei jää muud üle, kui süttida tuli ja oma eesmärki kõvasti suruda.

Ravim:

Vabastage füüsiline ja vaimne energia ja muutke tähtsuse järjekorda! Puhake, vähendage stressi ja magage piisavalt, et akusid laadida. Öelge “ei” asjadele, mis pole teie eesmärgist vähem olulised. Puhastage oma meel meditatsiooni ja ajakirja abil. Võib-olla peate isegi oma elus vajaliku ruumi vabastamiseks tegema terve elu detoxi. Ma kirjutasin sellest siin:

5. Kannatad hirmuhaigust

Sümptomid:

Teie hirm takistab teil alateadlikult alustamast motivatsiooni kogumist. Sügaval, sa kardad ebaõnnestuda või häbeneda ennast, kardad tundmatut või kardad isegi õnnestumist. Ja seega, teil on üks või mitu neist hirmuhaiguse sümptomitest: viivitus, ärevus, vastupidavus ja liigne muretsemine.

Ravim:

Saate aru, mida te kardate, kuidas see teid tagasi hoiab ja kuidas see hirm teie elus ilmneb (aka sümptomid). Selle mõistmine on konkreetne strateegia, mille abil oma hirmuga toime tulla.

Kirjutasin 4 tavalisest hirmust ja sellest, kuidas ma siin nendega tegelesin:

6. Teie ebatervislik eluviis võtab palju raha

Sümptomid:

Tunned end loid ja pidevalt väsinuna. Teil on krooniline füüsiline valu (tõenäoliselt seedeprobleemid, seljavalu või peavalud). Teil on aju udu ja teil on probleeme keskendumisega.

Ravim:

Parandage oma ebatervislik eluviis ja motivatsiooniprobleem (ja palju muud) hoolitseb iseenda eest. Siin on mõned head juhised alustamiseks:

• Magama igal õhtul 8 tundi
  • Higi iga päev: isegi kui see on vaid 15 minutit.
  • Alustage oma päeva tervisliku hommikusöögiga: see hõlbustab tervislike valikute valimist ka päeval hiljem.
  • Sööge mõistlikult: kui sööte, siis JUST sööge. Ärge vaadake televiisorit ega proovige meilidele vastata. Keskenduge toidu maitsele suus ja nautige iga väiksemat hammustust. Tehke paus poolel teel ja küsige endalt, kas olete ikka veel näljane. Ja kui ei, siis lõpetage söömine. See harjumus võib sind isegi kerge vaevaga kaotada.
  • Söö hästi: vali värske, tervislik, töötlemata ja toitev toit. Lõika välja gluteeni-, piimatooted ja töödeldud toidud, kui teil on seedeprobleeme.
  • Piirake stimulantide, näiteks kofeiini, alkoholi ja nikotiini tarbimist
http://bit.ly/signup-lizhuber

7. Seadsite oma eesmärgid liiga väikeseks või liiga suureks

Sümptomid:

Teete ühte neist kahest toimingust: 1. seate oma eesmärgid nii väikseks, et need ei innusta teid teid meie mugavustsoonist välja tulema, või 2. seate need nii kõrgele, et te isegi ei tea, kuidas nendega hakkama saada ja puudub enesekindlus seda teha (vt 2 ja 3).

Ravim:

Spektri mõlemad otsad mõjutavad võrdselt teie motivatsiooni ja moraali. Jah, unista suurelt - unista nii suurelt, et see hirmutab sind. Ja jah, 10-kordne eesmärk on sundida ennast välja pakkuma lähenemisviise. Kuid palun seadke oma tegelikud nädala eesmärgid teostatavale, kuid samas väljakutsuval viisil. Teie motivatsioon tänab teid!

8. Oled kärsitu

Sümptomid:

Olete omamoodi motiveeritud, kuna arvasite, et olete nüüd juba kohal. Poleks osanud arvata, et eesmärgi saavutamine nii kaua võtab. Ja see motiveerib teid tõsiselt. Võib-olla mängite isegi loobumise mõttega, sest olete nii kärsitu.

Ravim:

Saage aru, et head asjad võtavad aega. See kõlab klišeelikult, kuid tõsiselt: peate oma mõtteviisi muutma! Keskenduge edusammudele ja nautige teekonda, sest see on nii palju tasu kui ka eesmärgi saavutamine. Lisaks tähistage teel väikeseid verstaposte ja premeerige end pingutuste eest. See hoiab teie moraali üleval ja kannatamatuse lahedas.

Kas ma ei lasknud midagi juhtuda?

Millised on teie isiklikud lõkke tapjad ja kuidas nendega toime tulete? Tahaks sellest kommentaarides kuulda!

KAS TEAD VALMIST ISE JUHTIMIST UUENDADA?

Registreeruge minu e-posti loendisse, et pääseda juurde minu tasuta ressurssidele ja oma parima sisu iganädalasele ülevaatele, segatud teiste suurepäraste kirjutajatega. Mulle meeldiks, kui saaksite mind oma hõimu juurde!

Registreeruge minu e-posti loendisse

http://bit.ly/signup-lizhuber

Registreeruge minu e-posti loendisse

See lugu on avaldatud Mediumi suurimas ettevõtlusväljaandes The Startup, millele järgneb 328 729 inimest.

Liituge, et saada meie parimaid lugusid siit.