7 näpunäidet oma Podcasti käivitamiseks

Mikrofoni salvestus (autor Kelly Sikkema Unsplashi kaudu)

Kui loete seda, siis mõtlete tõenäoliselt, kuidas oma podcasti käivitada. Noh, õnneks olen siin, et esitleda teile 7 näpunäidet, kuidas oma enda tegevust alustada ja mis aitas mul oma podcastiga alustada!

esimene samm: valige teema, mida armastate.

See võib alguses olla üsna sirgjooneline, kuid teil võib olla palju teemasid, mis teie huvi köidavad. Proovige koostada nimekiri kümnest teile meeldivast teemast ja kipuvad palju rääkima kas lähedaste sõprade, perekonna või töökaaslastega.

Kui teil on nimekiri 10-st, alustage selle filtreerimist 5-ni.

See muudab hõlpsamini teema, mille saate oma podcasti jaoks valida, alla kerimise.

Kui olete valinud ühe teema, olete valmis alustama selle üle, kuidas saate oma podcasti toota ja levitada!

teine ​​samm: vormindage oma saade.

Peamised küsimused, millele peaksite vastama, on 1) kas mul on etendusel külalisi? ja 2) kui kaua ma tahan, et mu saade oleks?

Need 2 küsimust on olulised, et määrata oma show struktuuri ja võimaldada teil järjepidevust.

Siin on mõned plussid ja miinused, mida tehes teete mõnda ülalnimetatut.

plussid külaliste vastuvõtmise osas:

1. Sotsiaalmeedia kaudu on palju inimesi, kes jõuavad teie valitud teema juurde.
  2. Levitamisel saate nende publikut võimendada ja oma külaliste kaudu kasvada.
  3. Alati on tore kohtuda uute inimeste ja uute külalistega. See võimaldab teil laiendada oma võrku ja luua tõelisi suhteid.

miinused külaliste vastuvõtmisel:

1. Need episoodid kipuvad olema pikemad. Tavaliselt kestavad need mõlemad 30–45 minutit. Kui inimestel on nii lühike tähelepanuulatus, ei pruugi te alguses suurepäraseid tulemusi saada.
  2. Mõni külaline ei pruugi ennast esineda. Võib juhtuda, et suhtlete halvasti ja peate külalisi ootama. Kuid kuna olete empaatiline inimene, saate aru, et elu juhtub.

Allpool on toodud lühinäituste eelised ja miinused võrreldes pikemate showdega:

lühikeste episoodide plussid:

1. Võimalik, et suudate lühemate episoodidega paremini tähelepanu haarata. Inimesed võivad olla rohkem valmis kuulama 5–8-minutilisi episoode, võrreldes 45-minutise intervjuuga.
  2. Lühemate episoodide korral on salvestamise, redigeerimise ja levitamise aeg palju lihtsam. See tähendab, et saate kogu oma sisu palju kiiremini üles laadida.

lühikeste episoodide miinused:

1. Teil võib olla probleeme publiku suurendamisega. Tavaliselt saate intervjuude korral kasutada publikut, kes teie külal juba on.
  2. Teil pole piisavalt ruumi oma sisu muudeks platvormideks vormindamiseks. Näiteks võite võtta 45-minutilise intervjuu ja jagada see IG-ks 3 1-minutilisteks klippideks, 1 5-minutilisteks klippideks YouTube'is või IGTV-s „esiletõstmiseks” ning teil on rohkem tsitaate, mida saate üles laadida Twitterisse ja Facebooki.

Nagu näete, saate oma saadet vastavalt oma soovile vormindada. Mõlemal valikul on kindlasti mõned eelised, kuid öeldes, ärge kunagi tundke, et te ei saa vormingut muuta ega isegi erinevate vormingute abil laieneda.

See on lihtsalt hea viis väravate alt välja tulla mõne suurepärase sisuga.

kolmas samm: vajuta salvestusnupule!

Olete valmis vajutama salvestusnuppu!

Minu jaoks oli see kõige raskem osa ainult seetõttu, et mul polnud oma varustust. Kui hull? Ma tahtsin alustada podcasti ja mul polnud isegi varustust!

Kuid see on ka põhjus, miks ma ise oma podcasti alustasin; Tahtsin olla eeskujuks, et isegi kui mul pole võib-olla head plaani olnud, nuputan selle teest välja.

Õnneks lubas mu hea sõber mul alustamiseks kasutada tema kaamerat ja mikrofoni!

Teine teema oli see, et mul polnud salvestusruumi.

WOW! MIKS ma seda alustasin?

Veel kord küsisin oma juuksurilt, kes juhtub olema minu kaasvõõrustaja, kas me saame kasutada juuksuri etenduse filmimiseks. Ta ütles muidugi!

Meil on umbes 13 üleslaaditud taskuhäälingusaadet ja alates esimesest päevast, umbes 5 kuud tagasi, on meil olnud päris hästi. Oleme õppinud uusi viise, kuidas jäädvustada häid nurki, paremat helikvaliteeti ja ka rohkem kaameraid!

Ärge kartke küsida. Mul oleks hea meel näha teid alustamas TÄNA!

neljas samm: muutke oma sisu.

Siin saate täielikku loomingulist kontrolli oma sisu levitamiseks redigeerimise üle.

Olen Maci kasutaja, nii et alustasin iMoviega. Ausalt öeldes teeb see tarkvara tööd alustades. Klippe on üsna lihtne lõigata ja ka heli joondada. Kui olete Maci kasutaja ja teil pole tarkvara redigeerimisega piisavalt kogemusi, on see hea koht alustamiseks.

Mul oli video ja heli võimalik iMovie'is eraldi alla laadida, nii et saaksin selle levitada YouTube'i ja kõigile heli platvormidele.

Kui olete redigeerimisega lähemalt tutvunud, saate kindlasti üle minna tarkvarale nagu Adobe Premiere Pro või Final Cut Pro. Irooniline on see, et ma kasutan Adobe'i loovat pilve ainult seetõttu, et mul oli ülikoolis klass, mis nõudis Adobe After Effectsi kasutamist. Ma arvasin, et hakkan sellest lõplikult kinni, selle asemel et õppida Final Cut Pro.

See on jällegi osa õppeprotsessist. Järjekindluse ja sihikindlusega peate kindlasti laiendama oma redigeerimisoskust.

viies samm: levitage oma taskuhäälingusaade.

Kui olete kogu redigeeritud sisu valmis, on aeg seda levitada!

YouTube on minu videosisu üleslaadimise võimalus. Kui teil pole YouTube'i kontot, seadistate selle hõlpsalt üles, kui olete nende saidile jõudnud.

Lõin taskuhäälingukanali, selle asemel et kasutada oma isiklikku kanalit organisatsiooni eesmärkidel. Kuigi ma arvan, et see ei pruukinud olla parim käik, jäin sellega lihtsalt kinni. Võib-olla oleksin pidanud oma isikliku juurde kleepima ja lihtsalt podcasti esitusloendi looma, sest mul oli pärast seda väike käik.

Heli osas meeldib mulle kasutada Anchor.fm. Oma konto loomine on jällegi lihtne. Kui teil on juurdepääs, saate üles laadida .mp3, .wav, .m4a või .mpg, kui need on alla 250 MB.

Kui olete oma heli üles laadinud, palutakse teil anda sellele pealkiri ja kirjeldus. Võite olla võimalikult loov, kui loote oma taskuhäälingubrändi, kuid keskenduge ka lihtsusele ja selgete märksõnade kasutamisele.

Kui olete kõik valmis seadnud, võite selle avaldamisnupu vajutada.

Ja rääkimata, Anchor teeb kogu töö teie heaks ja laadib teie taskuhäälingusaate üles kõigile suurematele platvormidele nagu Apple, Spotify, Google ja Spreaker!

KUIDAS AWESOME!

kuues samm: kuulake oma publikut.

Võib-olla on teie praegune järgmine häälestatus ja teile tagasisidet.

Loojana ja sisu produtsendina peate olema avatud ja vastuvõtma lugupidavalt tagasisidet.

Võib-olla soovib teie publik näha rohkem intervjuusid. Võib-olla meeldivad neile lühikesed klipid paremini. Need on head mõõdikud, mida arenedes arvestada.

Teie publik ütleb teile, mida nad tahavad kuulda.

Ilmselt jääte oma plaanist kinni ja peate kinni saate eemast, aga vähemalt saate omapoolse sisendi selle kohta, mis inimestele meeldib.

See on ausalt parim osa. Siin toimub kasv!

seitsmes samm: ON NELJAS!

See pole tegelikult samm, vaid lihtsalt meeldetuletus lõbutseda!

Taskuhäälingusaate loomine ja tootmine on väga lõbus. Saate rääkida sellest, mida armastate, saate tutvuda uute inimestega ja laieneda oma loomingulisuses.

Ärge takerduge vaadete või muu sellise poole. Keskenduge suurepäraste vestluste ja suhete loomisele ning jälgige, et teie aed õitseks!

Ma ei jõua ära oodata, millal näeme SIND STRATEEGIME ja võtke meetmeid!

Terviseks,

Luis A Fausto