7 juhti selgitavad, kuidas saada tõusu tööl

Autor: Jess Commons

Pildistas Kieran Boswell

Uhh, tööl rohkem raha küsida on õudusunenägu, kas pole? See on ropendamine, mis kindlasti täidab teid enesekindlusega ja tõenäoliselt viimane asi, mida soovite teha.

Statistika varundab meid. Eelmise aasta uuringust selgus, et üle poole naistest pole kunagi oma palga osas kokku leppinud, võrreldes iga neljanda mehega. Ja kuigi on ebaõiglane, kui tundub, et süsteem on kinnitatud nende enesekindlamate inimeste kasuks, kes on piisavalt küsivad (mis mõnel meist tuleb palju loomulikumalt kui teistel), on see kahjuks mängu olemus.

Edasiliikumiseks küsisime seitsmelt juhilt, mida nad otsivad, kui nende töötajad tulevad nende juurde lisaraha küsima. Samuti, mida nad ei otsi?

"Parim aeg on tööle asumisel."

“Minu kasuisa andis mulle mõned nõuanded, mida olen oma karjääri jooksul üsna hästi järginud, see tähendab, et teie parim aeg on töö alustamisel - kui teate, et nad tahavad teid. Nii et oodake, kuni nad seda teile pakuvad, ja pidage siis oma saba lahti. See annab teile hea finantsvõimenduse, kuna nad on teistele tõenäoliselt öelnud, et keegi on omaks võtnud ja probleemideta uuesti värbamine pole seda väärt.

BET peate oma taotlust nõudmise korral õigustama; ja tea enne tähtaega, mida sa teed, kui nad sulle pakkumist ei paku (nt ole valmis minema kõndima / tea, kui palju sa enne sisenemist aktsepteerid). Samuti: ärge kunagi kunagi esimest pakkumist vastu võtke. Ma ei ole suutnud positsiooni osas palga üle läbirääkimisi pidada, kuid tõenäoliselt kogun tõendusmaterjali kõrgemal tasemel töötamise toetamiseks ja tutvustaksin seda neile, millised olid ootused; aga jälle arvan, et peate teadma, mida võtaksite vastu ja mida teete, kui nad ütlevad ei - kas olete valmis minema minema? Samuti ei näeks ma mingeid probleeme oma tasemel meestega rääkimisel, et küsida nende palka, sest tõenäosus on hea, et nad tahaksid rohkem saada. Läbipaistmatu palk tuleb ainult tööandjale kasuks. ”

–Melanie

"Pidage alati läbirääkimisi - ärge küsige, ärge saage!"

„Juhatajana on tõesti pettumust valmistav, kui keegi pakkumisetapis ei pea läbirääkimisi ja proovib siis lootuse saada palgatõusust katseaja lõpus või hiljem. Pakkumisel on mul tavaliselt palgavahemik ja pakkumine on enamasti madalam, kuid mul on natuke vabadust.

Pärast seda on pikk protsess selle väljapakkumiseks, põhjendamiseks ja seejärel komiteede kaudu kinnitamiseks. Nii et kui nad pole midagi silmapaistvat teinud või pole mul roll olnud võrdlusalustel, kuna see on sektori keskmisest madalam, et saaksin seda õigustada, oleks sellest väga raske läbi saada. Loo moraal on alati läbi rääkida; ära küsi, ära saa! FYI on avalik sektor, nii et tavaliselt on palgaastme madalaim pakkumine ja bürokraatia üsna seatud. Võib erasektoris palju lihtsam olla! ”

–Beka

"Tooge kviitungid."

„Nõuanne neile, kes juba töötavad, mitte neile, kes on uue pakkumise etapis: ärge kunagi võrrelge ennast ega palka teiste inimestega. Tooge oma töö kviitungid ja see, miks te rohkem raha väärite. Tõenäoliselt peab teie haldur saama palgatõusu heaks kiidetud - nad vajavad teie toetuseks tõendeid. Aita nad välja! ”

–Emma

"Ajastus on kõik."

„Ma hoolitsen selle eest, et mu meeskond teaks juhtide poolt läbiviidavat protsessi. Nii määravad ettevõtted üldjuhul järgmise aasta palgaeelarve, vaatavad läbi uute rollide kogumi ja palgatõusu praegustes rollides, mida nad määravad, ja siis teie iga-aastasel ülevaatamisel annavad nad teile teie järgmise aasta palga. Kui uurite oma iga-aastast ülevaadet koos rahataotlusega, olete protsessiga hilinenud. Eelarve koostamisel peate end suurendamiseks positsioneerima, nii et teid arvestatakse palgatõusuga. Ajastus on kõik. ”

–Karina

"Vältige", kuid mul pole kolme aasta jooksul palgatõusu olnud "."

„Nad peaksid olema meeskonnas tipptasemel esinejad (kui nad seda pole, öelge neile, kuidas sinna jõuda). Palun neil sõnastada mulle peamised asjad, mida nad rõhutaksid, mis talle vääriks, ja anda ausat tagasisidet selle kohta, kui kaalukad need on. Paluge neil vaadata kogu ettevõttes tajutavaid kõrgeid tulemusi saavutajaid ja mõelda, mida nad teevad, mida võiks jäljendada. Seejärel rääkige neile, mis protsess on ja millal tasulised ülevaated toimuvad, ning määrake neile verstapostid, mille nimel nad töötavad. Või reklaamikampaaniate jaoks, kui nad on juba oma sulgude tipus.

Vead: "Mul pole kolme aasta jooksul palgatõusu olnud" tüüpi argumendid. Tavaliste esinejate või alaealiste seas see tegelikult ei pesta. Teile kui juhile antakse üldjuhul eelarve, mille nimel tööd teha - see soosib alati superstaaride tõstmist ja boonuseid. ”

–Rhea

"Rääkige oma tulevikust ettevõttes."

„Madala või keskmise taseme juhtivtöötajana, noorempersonali juhina, küsitakse minult palju palka, kuna noorema astme palk on alati prügi.

1) Ärge mõelge mainida, et teised inimesed saavad paremat palka ja see on ebaõiglane (seda on väga raske teostada ilma kõlavast kõlamata, isegi kui see on ebaõiglane ja tõene). See võib puudutada ka väliseid tegureid, näiteks nende värbaja haagitakse paremini, mida teie juhtivjuht ei saa kontrollida.

2) Rääkige sellest, millist väärtust teie protsessidele annate ja kuidas soovite seda teha. Mainige tulevikku ja oma investeeringuid ettevõttesse ning ideid edasijõudmiseks ja tulevikuks. Kui ma arvan, et keegi on siin pikemas perspektiivis, siis teen tõenäoliselt rohkem vaeva, et saada talle rohkem raha. Kui ma arvan, et nad pole huvitatud, suundub mu tähelepanu hõivatud töökeskkonna tõttu mujale.

3) Meeskonna juhina / liinijuhina tunnen oma töötajaid hästi ja tean nende töötulemusi. Kui teie juht ei tea, siis küsige, miks see nii võib olla? Mul oli meeskonnaliige, kes oli hea, kuid ei võtnud mind kunagi sisse, nii et arvasin alati, et neil on suhtlemisel halb olla. Ülevaates suutsid nad tõestada mind valesti ja ma sain sellega hakkama. Mõista, et need ei pruugi tõkestada edutamist / palgatõusu, kui see juhtub, see võib olla ülalt. Ütlen tihti oma juunioridele, et looksin hea juhtimisõiguse ka kõrgema juhtkonnaga. Nii et kui lähen sisse nõudma nende eest palga ülevaatamist, teavad nad, kes nad on, ja vajavad vähem veenvat.

4) Kui vastus on eitav, küsige selle saavutamiseks lootusi. Kui teie juht ei oska vastata, peavad nad paremat tööd tegema ja protsessid peavad muutuma.

5) Mõelge oma ettevõtte väärtustele ja vaadake teist kõrgemale, millist tüüpi inimesi on edutatud või premeeritud. See ei pruugi olla õige tee või teie viis ja see kõlab lolliks, kuid ma töötan väikeses ettevõttes ja just need inimesed, kes lähevad täiendava miili ja osalevad, näivad alati hästi olevat, sest just seda ettevõte vajab. Samuti aktsepteerige seda, et kui olete sellises ettevõttes ja et see pole teie (see sobib ka hästi), siis võib-olla võitlete alati kaotuselahinguga ja sobiksite mujale paremini. "

–Rachel

"Püüdke mitte takerduda emotsioonide ringi."

„Mänedžerina ja kellenagi, kellel on palgatõusude / lepingute üle parem läbirääkimine, peamiselt: ärge arvake, et see, mida teete, pole seda väärt maksta!

Naistel on selle asjaga kindlasti tagumine jalg (ma olen seal käinud!). Ma ei jäta tähelepanuta eelarvamusi töökohal, millega tuleb tegeleda süsteemitasandil, kuid need on mõned asjad, mida olen õppinud ja leidnud, et neid on inimese jaoks kasulik kasutada:

1. Olge turul asjatundja - kuidas teie sektor töötab, millised on võimalused, millised rollid on teie ettevõttel selles sektoris? Millised on palgaastmed - küsige rollidelt inimesi, värbajaid, kaubanduspressi, valitsusstatistikat jne.

2. Kaevake ettevõte sügavale. Saage aru ettevõtte tulemuslikkusest ja tulemuslikkusest turu kontekstis - kui suured ettevõtted on võitu saanud, milline on käive, milline kasum, kus on kasv? Milline on personali voolavus? See annab teile ülevaate selle netoväärtusest, kus ta kõige rohkem inimesi vajab ja kui tõenäoline on, et ta maksab turuintresse.

3. Teie palk ei kajasta mitte ainult teie käitumist, vaid ka seda, kuidas te koostööd teete. Autonoomsed meeskonna mängijad on väärtuslikud ja mida parem te selles olete, seda rohkem teid hoitakse. Milline on teie osakonna väärtus ja kuidas see panustab kogu ettevõttesse? Mida osakond on saavutanud ja kuidas teie selles rolli mängisite? Millised on edutamisvõimalused, kui neid on? Milline rahaline / äri / strateegiline erinevus on teie meeskonnal ja teie seotusel möödunud aastal tehtud ja mida te teete?

4. Tea oma väärtust. Joondage see kõik pakutavate, oskuste ja kogemustega, tehke see käegakatsutavaks. Näidake, mida olete teinud, kuid mõjutage ka seda - kui leiate rahalise / raske ettevõtte väärtuse, siis veelgi parem (leidke ärimeeste liitlane!). ALATI pidage igal ajal läbirääkimisi - äriettevõttega liitumine ja palgatõus jms. Kui nad soovivad teid töökoha jaoks, tahavad nad teid, ja kui te küsite, mida olete väärt juba algusest peale, loob pretsedendi ja väldib ka pettumust valmistavaid tühimikke.

5. Jääge objektiivseks. Huvitaval kombel on lihtsam olla kirglik töö suhtes, kui võite olla vähem emotsionaalselt kaasatud, nii et harjutage seljaga istumist ja vaadake, mis see on, ning olge teadlik, kuidas reageerite väljakutsetele / tähistamisele jne. Kas teile lisandub palgatõus. pole midagi pistmist teiega isiklikult ja kõik sellega, mis on ette nähtud ettevõttes (vt punkte eespool). Pidage meeles, et hinnangud ei ole alati otseselt palgatõusuga seotud, nii et proovige ja veenduge, et mõistate kogu protsessi ette ning võimalusi isiklikuks kasvuks (esitage küsimusi). Püüdke mitte takerduda emotsioonide ringi ja hakake end küsitlema nii, nagu üheksa korda kümnest, on palgatõusu mitte saavutamine seotud asjaoluga, et ettevõttes lihtsalt pole võimalust ja sellega on vähe pistmist. sina.

6. Jääge oma piiride juurde. Otsustage eelnevalt, millised on teie piirid ja milline on teie paindlikkus. Olge tõeliselt valmis minema jalutama, kui see, mida teile pakutakse, ei tööta teie jaoks. Ja ma soovitaksin mitte kunagi leppida kokku, kui lahkute, sest lihtsalt palga eest maksmine, kui olete juba välja saabunud, ei kesta kunagi kaua.

7. Kasutage radikaalset ausust. Proovige leida viise, kuidas olla oma liinijuhiga nii avatud kui võimalik, kogu aeg, mitte ainult krõbinates. See võib olla rohkem väljakutse, kuid kui saate, saate pidevalt tagasisidet ja loote 360-kraadise tagasisidetsükli, mis tähendab, et saate paremini aru, mis on tõenäoline, aitab vältida suuri pettumusi ja olukordade eelnevat haldamist. Juhatajana eelistan teada saada, mis on, nii et ma ei pea tuletõrjeahelreaktsiooni looma, kui äkki on mul suur küsimus. Selle asemel võin hakata leidma inimesi, kellel on vaja anda oma aruandele parim võimalus saada seda, mida nad tahavad. "

- Emily

Algselt avaldatud aadressil https://www.refinery29.com.