Foto autor Émile Perron saidil Unsplash

6 näpunäidet veebis kodeerimise õppimiseks

Kuna paljud inimesed kohanevad sotsiaalse distantseerumisega, on olnud lugematu arv artikleid, mis sisaldavad näpunäiteid ja nippe kodust töötamiseks. Kuid paljud inimesed kasutavad seda lisaaega ka kodus veebikursuste vastuvõtmiseks. Kuigi suurem osa kohustusest peaks koolitajal olema kursuse sisu meisterdamiseks ja edastamiseks sisulisel ja loogilisel viisil, on ka asju, mida õpilased saavad teha, et oma veebipõhisest õpikogemusest maksimumi saada.

Kasvatajana üritan kohandada oma LinkedIn õppe kursusi vaatajaskonnale ja formaadile. Kuid mis tahes tüüpi kursuste loomise väljakutse ei ole võime seda kohandada konkreetselt iga inimese jaoks. Nii et proovin oma sisu kavandamisel teemasid tellida viisil, mis loogiliselt konstrueerib kontseptsioonid üksteisele ja prognoosin, millist tüüpi küsimused õppijatel võivad tekkida. See viib esimese nipini.

Näpunäide nr 1: ole kannatlik

Kui õpiksite keelt, näiteks inglise, hispaania või jaapani keelt, ei arvaks te, et saaksite mõne tunni pärast ladusalt hakkama? Või isegi paar nädalat! Või kuud! Programmeerimiskeelte õppimine on sarnane.

Koodi kirjutamisel on sageli vaja mõnda aega funktsionaalse või valmis ehitada. Nii algab enamik kursusi sissejuhatavate mõistetega nagu terminoloogia või süntaks, mis on põhimõtteliselt keele grammatikareeglid ja struktuuristruktuurid. HTML-i ja CSS-iga saate oma väljundit kohe näha. Nii et selles mõttes peetakse neid kahte keelt kergemaks üles saamiseks ja kasutamiseks. Kuid õppimisel alustatakse tõenäoliselt HTML-i põhisisust, näiteks pealkirjadest ja lõikudest, ning CSS-i põhistiilidest, näiteks värvide või tekstistiilide muutmisest. Täpsemate kontseptsioonide, näiteks lehepaigutuse või tundliku veebidisaini õppimine võtab aega.

Niisiis, ole kannatlik.

Keskmisemate või täpsemate kontseptsioonide juurde liikumiseks ei pea te põhitõdesid täielikult valdama, vaid peate alustama algusest. Esmalt tutvuge reeglite ja aluspõhimõtetega.

Kui alustate kursust ja mõistate, et tegelikult pole programmeerimise mutrite ja poltide tundmaõppimisest huvitatud, siis on kõik korras! Sellepärast on olemas sellised teenused nagu Squarespace või Wordpress, mis käsitlevad enamikku teie tehnilistest nõuetest. Nende platvormide kasutamiseks on ka palju kursusi. Mõnikord peate midagi proovima, et aru saada, et see teile tegelikult ei meeldi. Kui olete selle välja mõelnud, võite otsida kursusi, mis sobivad just sellega, mida tegelikult õppida soovite.

Vihje 2: vaadake järjekorras KÕIKI videoid

Lisaks kannatlikkusele ulatub see näpunäide tagasi minu eelmisesse punkti, mis puudutab loogilises järjekorras oleva sisu loomist. Ma mõistan täielikult seda tunnet, et tahan võimalikult kiiresti finišisse jõuda. On ahvatlev videod vahele jätta, et kiiremini kõige huvitavamate asjadeni jõuda. Kuid mõnikord võib see tähendada seotud teabe puudumist.

Enamik minu kursusi, eriti projektipõhiseid kursusi, järgib seda järjekorda:

1. Tutvustage mõistet, süntaksi ja selle toimimist
  2. Näidake näiteid või väikeseid harjutusi, kuidas kontseptsiooni rakendada
  3. Kaasake kontseptsioon lõppprojekti, et näha, kuidas kõik kontseptsioonid koos töötavad
  4. Korrake samme 1–3 uue kontseptsiooniga, mis tugineb eelmisele kontseptsioonile

Oletame, et jätsite vahele videod, mis sisaldavad 1. ja 2. sammu ning läksite otse 3., siis jääb teil tõenäoliselt puudu taustteave selle kohta, kuidas, millal või miks konkreetset kontseptsiooni kasutada. Kui see on juba tuttav teema, soovitaksin seda siiski vaadata. Asjad muutuvad alati või võib-olla õpite midagi uut, mida te varem ei teadnud. Saan sageli tagasisidet inimestelt, kes pole kodeerimisega algsed, kuid naudivad siiski algajate kursuste värskendamist või uute värskenduste tundmaõppimist.

Kui leiate, et võitlete video vahelejätmise tunde vastu, proovige seda suurema kiirusega vaadata. (Või tehke lihtsalt paus.) Saate video kiiremini läbi ja selle eeliseks on ikkagi see, et te ei kaota olulist teavet. Enamikus videopleierites saab seda sätet muuta, kui valite videopleieri paremas alanurgas kiiruse ja valite seejärel menüüst uue kiiruse. Leian, et 1,25x ja 1,5x töötavad päris hästi, sõltuvalt autorist.

LinkedIni õppekursuse videopleieri ekraanipilt.

Vihje 3: kontrollige eeltingimusi ja sisukorda

Suurem osa minu kursustest on mõeldud algajatele, sest soovin muuta koodide õppimise võimalikult kättesaadavaks. Kuid silt “algaja” võib tähendada paljusid asju. Algaja võib olla keegi, kes pole kunagi ühtegi koodi kirjutanud, või selle konkreetse keele algaja, või inimene, kellel on valdkonnas vähem kui paar aastat töökogemust. Seetõttu on eelduste kontrollimine enne kursusele liiga süvenemist oluline.

Statistiliselt on sissejuhatavad videod paljudel LinkedIn õppekursustel kõige vähem vaadatud videod. Kuid need on olulised! Need sisaldavad teavet selle kohta, mida peaksite enne kursuse alustamist teadma. Näiteks minu CSS Essential Training kursus on mõeldud algajatele, kuid see on CSS kursus. Mis tähendab, et eeldatakse, et teil on juba HTML-i teadmine ja tekstiredaktorite kasutamine juba olemas.

Minu sissejuhatavates videotes on mul seda tüüpi eeltingimus, mida peaksite teadma, soovitused muudeks kursusteks, mida kõigepealt vaadata (vajadusel), kuidas pääseda juurde treeningfailidele ning enne töö alustamist on vaja teavet tööriistade, allalaaditavate failide või tarkvara installimise kohta. muidugi.

Samuti soovitan vaadata alguses sisukorda, et saada üldine ettekujutus sellest, milliseid teemasid kogu kursus hõlmab.

4. nõuanne: tehke märkmeid

Ehkki teen videokursusi, olen videokursuste vaatamisel vahel pisut rahutu! Lisaks video kiirendamisele hoiab märkmete tegemine mind ka õppimise ajal aktiivsena. Mõnikord aitab käsitsi kirjutatud märkmete tegemine teabe säilitamist.

LinkedIni õppekursuste vaatamisel on ka kasulik sülearvuti funktsioon, millele pääseb juurde tööriistaribalt. Sõltuvalt brauseri vaateakna suurusest peate selle vahekaardi avamiseks horisontaalselt kerima. Märkme siia jätmisel on kaasas ajakood. See tähendab, et kui naasete oma märkuste juurde tagasi, viib teid selle video täpsele kohale, kus selle märkuse tegite. Super käepärane!

Vihje 5: lugege, kuidas tõhusamalt küsimusi esitada ja vastuseid otsida

Mida täpsem oma küsimusega saate, seda lihtsam on probleemide põhjani jõuda. Vältige selliste ebamääraste küsimuste esitamist nagu:

“Proovisin 5. harjutust ja see ei toimi. Kas oskate öelda, miks? ”

Proovige lisada teavet oma opsüsteemi, brauseri, proovitud proovide või kohtade kohta, kus asjad lakkasid töötamast. Näiteks:

"Proovisin 5. harjutust ja mu leht näeb teie omast erinevat välja. Ma ei näe esimese ja teise punkti vahelist tühikut, kuid suutsin pealkirja ümber tühiku lisada. Proovisin marginaali reguleerida, nagu ka eelmises harjutuses, kuid see ei muutnud midagi. Olen Macis ja kasutan Firefoxi brauserit. ”

Sellise küsimusega on mul palju rohkem teavet, mida edasi minna, ja saan natuke lihtsamalt välistada teatud valdkondi või keskenduda neile.

Samuti on vastuste otsimise õppimine programmeerimise vajalik osa, kuna iga kontseptsiooni, väärtust, vara nime jms oleks väga raske meelde jätta. Leian, et otsingufraasi kasutamine, mis on teie tegelik küsimus, lisaks sellele annab keel parimaid tulemusi.

Näiteks proovige sõna „flexbox align” otsimise asemel „kuidas vertikaalselt joondada flexbox css-iga”.

6. nõuanne. Tehke pause alati, kui seda vajate

Lihtne on rabada ja tunne, nagu oleks teil nii palju õppida või nii palju järele jõuda. Kui olete midagi sellist nagu mina, on mul see kohmakas vajadus täita oma aeg produktiivsusega. (Kui olete astroloogias, siis teate, et see on tugev neitsi energia!) Isegi pärast enam kui kümme aastat selles valdkonnas tööd ja õpetamist on mul endiselt tunne, et mul on vaja pähe tungida nii palju teavet, kui saan hakkama. Kuid lõpuks pole see tegelikult nii produktiivne ega tervislik.

Kuigi paljud meist kohanevad kodus tavalisest veidi rohkem aega veetmisega, võib tegevustega hõivatud olla teile uudistest pisut eemal. Kuid on hea, kui kasutate seda osa aega, et registreeruda lähedastega või jõuda mõnele Netflixile või hunnikule raamatuid, mida olete pidanud lugema. Ehkki see on hea aeg uute oskuste omandamiseks, ärge unustage vajadusel pause teha. Astu minema. Minge duši alla või sööge suupisteid. Siis tulge tagasi, värskendatud ja olete valmis järgmisele astmele astuma!

Kui teil pole juurdepääsu LinkedIn Learningile, saate registreeruda 30-päevaseks tasuta prooviversiooniks. Või kontrollige, kas teie kohalikul raamatukogul on juurdepääs LinkedIn Learning või Lynda.com kursustele. Paljud hõlmavad juurdepääsu teie raamatukogu kaardile.

Samuti võite mind leida LinkedInist, Twitterist või Instagramist. Olge turvaline ja nautige midagi uut!