6 asja, mida mittetehnoloogilised inimesed küsivad, alati API arendajatelt

Kui nagu mina, olete arendajate meeskonnas navigeeriv arendaja, võite mõnikord selle oma jalga panna, isegi kui olete täis häid kavatsusi. Kuid on ka viise tavaliste vigade vältimiseks, kui soovite korraliku vestluse API-arendajaga algatada. Siit saate teada, kuidas.

„Milline on parim keel veebi API arendamiseks?”

Sain kiiresti teada, et see küsimus pole sõna otseses mõttes mõttekas. See on nagu küsida mehaanikult, milliseid varuosi ta auto parandamiseks vajab. Ta ütleb teile, et see sõltub sellest, mis sõidukil viga on. Sama kehtib ka arengukeelte kohta. Mõni on mõeldud dünaamiliste lehtede loomiseks, mõni on mõeldud süsteemide tõhusamaks integreerimiseks ja teised on objektorienteeritud. Asi ei ole “parima keele” leidmises, vaid nende eesmärkide saavutamiseks “õige keele” kasutamises.

"Milline on parim, REST või GraphQL API?"

Taaskord meeldib see, nagu palutakse teil valida auto ja lennuk ... see sõltub teie plaanitavast reisist. Dailymotioni avalik API on REST API, mille eesmärk on võimaldada inimestel luua suurepäraseid videorakendusi. Uue globaalse arhitektuuri korraldamiseks kasutame ka sisemiselt GraphQL API-d. REST on standard, mida paljud arendajad kasutavad, kui GraphQL on keerulisem. See on ka paindlikum ja tõhusam. Lühidalt öeldes pole tasuv kasutada lennukit 5 km läbimiseks (siin oleks lennuk GraphQL), kuid see pole nii, nagu saaksite oma autoga lennata (REST siin).

"Kas meie API on taastuv?"

Esitasin selle küsimuse esmalt sellepärast, et nägin seda koomiksit ega saanud nalja.

Naljakas… või on see nii?

Selgub, et REST-ühilduv API ehk “RESTful API” on rakenduste programmeerimisliides, mis kasutab HTTP-päringuid andmete saamiseks (GET), paigutamiseks (PUT), avaldamiseks (POST) ja kustutamiseks (kustutamiseks). Selline API pakub arendajatele paindlikkust, kuid see võib olla ka väljakutse, kui asi algab nullist. Nüüd saate aru, et arendajalt küsimine, kas tema API on RESTful, on sama, mis temalt küsida, kas tema API on raamatu järgi API.

„Mis vahe on API ja mikroteenuse vahel?“

Mingil kummalisel põhjusel võib sõna „mikroteenus” põhjustada arendajate kogukonnas pahandusi. Keegi ei näi olevat 100% kindel selles, mis on mikroteenus või mitte, kuid mida arendajad teavad, on see, et API-d ei ole mikroteenused. Ehkki need kaks mõistet on üsna lähedased, on API-d andmeretseptid, mis peaksid täpsustama erinevate tarkvarakomponentide interaktsioone, samal ajal kui mikroteenused on arhitektuurilisema lähenemisviisiga ja aitavad arendajatel teenuseid luua ja laiendada. Ma tean, et see on peen.

"Kuidas kodeerida, sest ma olen matemaatikas prügi?"

Nagu paljud mitte-arendajad, arvasin, et kodeerimine on seotud matemaatikaga. Selle eelarvamuse tõttu kaotavad paljud inimesed arengukeelte vastu huvi. Hea arendajaks saamiseks ei pea te olema matemaatik (kuigi loogiline olemine on ülioluline), mida te tegelikult vajate, on uudishimu ja võime õppida uusi süntakse. Olen ka varem mõelnud, et arendajad peavad meeles pidama kõik valemid iga keele jaoks, kuigi tegelikult on tohutu hulk kogukondi, mis on pühendunud kindlatele keeltele või erialadele. Nendega otsimine ja nendega liitumine annab teile juurdepääsu paljudele koodinäidetele ja tarkvarariistadele. Nii et arendaja sarnaneb pigem antropoloogiga, kes kasutab maailmaga suhtlemiseks võõrkeeli, kui geeniusest matemaatikust.

"Mida teie T-särk tähendab?"

Kahjuks pole mul sellele küsimusele vastust, kolleegide rõivavalik jääb mulle saladuseks ...

Arendajad töötavad salapärastel viisidel