5 ohvri mentaliteedi märki: kuidas vabaneda ja hakata elama oma parimat mina

Muutke oma ohvrite mentaliteet sõdalase mentaliteediks

Ohvri mentaliteedi märgid

Ohvri mentaliteet võib hiilida meie mõttemaailma, ilma et me isegi teaksime. Enamik meist ei mängi ohvrit teadlikult. Nii et esimene samm selle vastu võitlemisel on märkide äratundmine. Siin on mõned suured märgid, millest peaksite teadlik olema:

1. Igavuse, abituse ja üldise rahulolematuse tunne oma igapäevaelus.
  2. Tundub, nagu tahaksite alla anda või et olete võimetu midagi muutma.
  3. Kasutades oma igapäevases keeles sõnu nagu „ei saa“, „ei tohiks“ ja „peab“.
  4. Probleemide nägemine katastroofidena ja nende ebaproportsionaalseks puhumine
  5. Enesetunne sihikindluse ja eristusena

Väljendage oma tundeid (kuid pole kahju pidudest)

Räägi käepärast, tee sporti või ole loominguline. Võtke puhkusepäevi, et teha asju, mis teile meeldivad, mis pole teie eesmärkidega seotud. See võib aidata väljendada negatiivseid tundeid, mis meil on. Kuid pidage meeles, et peaksite samadest tunnetest üle minema omaenda meelest, sest see halvab teid vaid mis tahes toimingute tegemisel. Hea on ennast väljendada, kuid teadke, millal on aeg ennast üles korjata ja ennast maha tolmutada.

Plaan edasi

On päevi, kus me tunneme end haavatavamana ja negatiivsemalt. Tavaliselt on need päevad, kus ohvri mentaliteet võtab enda alla ja puhkeb negatiivsetes ohvri mentaliteetides. Planeerige neid päevi kinnistades või kavandage mõni tegevus, mis paneb teid paremasse meeleraami, näiteks kohtumine toetavate sõpradega.

Kirjutage oma lugu ümber ja vastake

Küsige endalt, kuidas soovite, et teie lugu lõppeks. Kirjutage see üles. See aitab teil võimu ja kontrolli oma elu üle võtta. Hoidke seda seal, kus seda iga päev näete. Mulle meeldib oma telefoni avaekraanil minu päästa.

Sõna vastutus tähendab võimet reageerida. Ma ütlen seda veelkord - lagunemisel tähendab sõna vastutus võimet reageerida. Kuidas reageerite praegusele väljakutsele? Isikliku vastutuse võtmine näitab sügavat austust enda vastu.

Kasutage selliseid kinnitusi nagu „Ma vastutan täielikult oma õnne eest” ja „Tunnen muutuste loomisel volitusi”.

Astuge samm tagasi ja minge selle sisse

Mõnikord, kui oleme enda probleemidest haaratud, on keeruline millegi suhtes oma tundeid ja meelt muuta. Astuge tagasi ja proovige oma väärtuste mõtestamise kaudu siseneda, püstitage raskeid eesmärke, murrake oma piiravaid veendumusi, parandage oma suhtlemisoskust, arendage vastupidavust ja arendage aeglaselt, kuid kindlalt ellujäänute mentaliteeti.

Muutke oma keskkonda

Mõnikord peame vaatama ümbritsevaid inimesi. Kas nad ülendavad, toetavad ja julgustavad meid? Kui vastus on eitav, peame võtma kasutusele oma keskkonna ja inimeste, kellega koos aega veedate, muutmise. Veenduge, et inimesed, keda hoiate teie ümber, oleksid positiivsed ja jätaks teid endasse suurepäraselt tundma. Kui meie ümber on õiged inimesed, suudame õitseda oma parima versiooni.

Ohvri mentaliteedist vabanemiseks kulub palju sisemist tööd, kuid võite täna juba väikeste sammudega astuda. Kui olete protsessi alustanud, ärge jätke eesmärkide saavutamist ega oodake, kuni olete „täiuslik“, kuna sellist asja pole olemas. Jätkake oma eesmärkide poole liikumist ja aja jooksul saate rohkem ellujääjaks ja vähem ohvriks.

„Keegi pole kunagi ohver, ehkki teie vallutajad tahaksid, et te usuksite omaenda ohvriks. Kuidas nad muidu saaksid sind vallutada? ” - Barbara Marciniak