6 musta naist jagavad, kuidas saada enda ülemuseks

Autor: Stephanie Long

Rihanna. Jälgija Ellis Ross. Gabrielle Liit. Mis on kõigil neil naistel ühist? Muidugi on nad lopergused. Mustad naised tapavad mängu järjekindlalt. Kuid nad on ka mõned meie lemmikhüpnaatsed naised, kes on viimastel aastatel oma tootesarjaga üleval olnud. Sellise uskumatu inspiratsiooni korral on raske mitte soovida ka oma ettevõtte loomist - ja mis selleks on aeg.

Iga kahe aasta tagant toimuva demograafilise uuringu ProjectDiane2018 andmetel on mustanahaliste naiste asutajate seas hetktõmmiseid, et mustanahaliste naiste juhitud idufirmasid on üle kahe korra rohkem kui nende kolm aastat tagasi. Siiski juhtisid alla 4 protsendi neist mustanahalised naised, vaatamata sellele, et nad moodustavad 14 protsenti USA naiste elanikkonnast. Viimaseid numbreid silmas pidades võib teekond tunduda hirmutav, kuid see ei tähenda, et see oleks võimatu.

"Kahjuks pole numbrid uued ega šokeerivad," jagas ajakirja Oui the People (fka Oui Shave) asutaja Karen Young ajalehele Unbothered. "Kui vaadata andmeid üksikvanematega leibkondade kohta, karjääri-, palgalõhede, võimaluste vahel, siis mustanahalised naised on ülaosas või lähedal."

Lõppkokkuvõttes sõltub teie edu teie väljavaatest, lisas Young.

"Ma võtsin kunagi ühenduse rahandusklassi ja naine, kes seda õpetas, ütles midagi sellist:" Teie tänane rahaline valik võib muuta teie pere rahalisi võimalusi järgmisteks aastakümneteks "," jätkas ta. “Andmed on halvad, kuid teie väljavaated pole. Muutke numbreid. ”

Jõudsime noorte ja veel viie dünaamilise mustanahaliste naissoost asutajateni, et arutada nende ettevõtlusrännakuid ja nende tipp-bosside leedi näpunäiteid: Trinity Mouzon Wofford, heaolubrändi Golde asutaja ja noorim mustanahaline naine, kes käivitas kaubamärgi Sephoras; Jade Purple Brown, sõltumatu graafiline disainer; Franci Girard, pikkadele naistele mõeldud rõivabrändi The Sixes asutaja; Brittney Winbush, Issa Rae ühe lemmik wellnessbrändi Alexandra Winbush asutaja; ja Dossé-Via, astroloogiakeskuse Know The Zodiac asutaja.

Kas soovite oma 9–5 kraavi kaevata? Need daamid võivad inspireerida teid just seda tegema.

Kuidas teadsite, et ettevõtlus sobib teile?

Trinity Mouzon Wofford: Ma olen juba teismelisest peale teadnud, et soovin midagi ettevõtlikku teha. Ma arvan, et see viga oli alati minuga. Algul plaanisin olla integratiivse meditsiini arst ja avada oma praktika ning omada looduslike toidulisandite sarja, nii et vist võiksite öelda, et ma ei jõudnud oma esialgsete plaanideni nii kaugel!

Ettevõtlus ei ole nõrk süda ja see on ausalt kaugel kuulsast esiletõstmisrullist, mida tänapäeva meedias sageli kujutatakse. Kui mõte oma ettevõttest tegutseda erutab sind rohkem, kui see hirmutab, siis on see tõenäoliselt sobiv. Ent ettevõtlust võib esineda mitmel kujul. See võib olla hullumeelne massiivne käivitamine, kuid see võib olla ka käsitsi valmistatud käsitööd müüdav kõrvalkõrgus, mis toob teile sisemise teostuse ja natuke raha. Peate määratlema, mis sobib teile.

Jade lilla pruun

Jade Purple Brown: Olen alati olnud äärmiselt iseseisev inimene ja oma töös, mis mul kunagi olnud, olen alati tundnud end täitmata - peamiselt seetõttu, et ma pole kunagi võimeline korporatiivses keskkonnas täielikult olema ja väljendada oma loovust ilma piirangud. Olen alati teadnud, et elamaks elu, mida armastasin, oli mul vaja omaette hargneda. Ma arvan, et võti on tugeva mõtlemisega ja sõltumatu inimene, kellel on selge visioon ja kes on valmis läbima tõusud ja mõõnad, et see reaalsuseks muuta.

Franci Girard: Selles Instagrami ajastul on tõesti lihtne tunda end FOMO-st suuresti ettevõtte asutamise pärast, sest tundub, nagu seda teeks igaüks. Tõde on see, et ettevõtlus ei ole kõigi jaoks. Enne kui sisse hüppate, peate endaga selgeks saama, kas teil on isu riskida. Enamik ettevõtteid ebaõnnestub ja kõik ettevõtted vajavad edu saavutamiseks erakordselt palju energiat, aega ja vaeva. Enne alustamist on oluline hinnata, kas saate sellega hakkama. Pärast seda mõeldes võite hakata keskenduma muudele asjadele nagu idee elujõulisus, rahastamine, suhted jne.

Brittney Winbush: Nagu iga karjäär, võtab ka mõni hing hinge, et teada saada, kas ettevõtlus sobib teile. Peate leidma selle asja, mis paneb teid hommikul ärkama, peate leidma oma kired, millist tööd saate teha, mis mõjutab teie ümbritsevat maailma. Kui see “asi” on midagi, mida peate looma, siis on ettevõtlus teie jaoks. Ettevõtlus pole hobi. Ma teadsin alati, et tahan enda heaks töötada, kuid ettevõtte leidmiseks oli vaja leida ettevõte, mille kirglik pakkumine oli minu jaoks kirglik.

Millised on esimesed sammud, mida tuleks teha, kui minnakse 9-lt 5-le tööle enda heaks?

Kolmainsus Mouzon Wofford

TMW: ära kiirusta. Kui te ei kavatse enne kasutuselevõtmist kindlustada ühe tonni rahalisi vahendeid, saate ja peaksite oma ettevõtte heaks töötades hoidma “päevatööd”. Sõna otseses mõttes pole midagi halvustavamat kui teadmine, kust teie rendiraha tuleb, ja seda tüüpi stress mõjutab teie võimet teha oma ettevõtte jaoks teravaid otsuseid. Ärge tundke survet olla oma kaubamärgis nii varajases protsessis.

JPB: Esimese asjana tegin oma tööstusele palju uurimusi ja veendusin, et mõistan riske koos võimalustega, mis võiks olla mu enda ettevõttel. See aitas mul hakata asju paika panema, nii et kui ma lõpuks täiskohaga töölt lahkusin, oli mul arusaam, milleks ma ennast hakkan võtma, ja hea struktuur oli juba paigas. Samuti hakkasin koostama pidevat klientide nimekirja, mis andis mulle enesekindluse ja hea kokkuhoiu hüppe saavutamiseks.

FG: Veenduge, et teil oleks plaan. Mulle meeldib näha ettevõtjaid, kes hakkavad prototüüpide või kontseptsioonitõendite kallal enne täielikku üleminekut alustama. Mitu korda on teie ettevõtte aluse loomiseks lihtsam kasutada suhteid ja platvormi, mis teil on kella 9–5 ajal. Ma ei ütle, et peaksite rikkuma mis tahes tööandja poolt dikteeritud poliitikat, kuid mõelge enne hüppe tegemist järele, mida saaksite teha vabal ajal oma idee proovile panemiseks.

KY: Mäletan, et otsisin seda küsimust googeldades ja leidsin, et peaksite kokku hoidma umbes 12 kuud kulusid. Töökohalt lahkudes kasvas Oui nii kiiresti, et suutsin vaevu sammu pidada, nii et mõistsin, et nutikam lähenemisviis on jälgida oma 6 kuu vanust kasvu, et näha, kas ma saan endale lubada oma elamiskulude tasumist ja samal ajal kärpida. luksus ja vähemolulised kulud. Kui ettevõte sai ennast ja mind toetada, olin ma valmis! Minu soovitus on säästa nii palju, kui vähegi võimalik, ja vähemalt enne ettevõtte üleminekut jälgida oma ettevõtte kasvu vähemalt aasta, kuid miski ei lähe kunagi plaanipäraselt. Seal on jälle see riskimine!

Ettevõtjaks saamine võib tähendada paljude mütside kandmist, eriti kui alles alustate. Kuidas oma aega hallata?

Dossé-Via: Whewwww, tšiili. See on pooleli olev töö. Kõigepealt määratletakse, millised on minu prioriteedid, ja töötame kavatsusega, et luua seda peegeldav ajakava ja rutiin. Suurema osa oma ettevõtlusrännaku jaoks oli minu jaoks kontrollimisest loobumine ja meeskonna kasvatamine väljakutsuv. Mul oli usaldusküsimusi (Skorpioniprobleemid) ja olin ka perfektsionist kõige suhtes (minu Neitsikuu, lol). Kuid pärast tütre Nova sündi teadsin, et on aeg täiendavat tuge saada ja mul on hea meel, et hakkasin oma meeskonda tahtlikult kasvatama. Minu kirgede avaldumine viisil, nagu nad teevad, on vajalik küla. Olen KTZ ja Magic & Melanin meeskonna eest nii tänulik. Kuid selleni jõudmiseks kulus mul natuke aega, nii et ole kogu selle reisi jooksul kannatlik ja enda vastu lahke. See muutub päev-päevalt. Olen emotsionaalselt ajendatud ettevõtja, nii et keskendumine oma hinge homeostaasi tunnetamisele viib homöostaasini kõigis eluvaldkondades, sealhulgas ettevõtluses.

BW: Mis puutub läbipaistvusse, siis selle nimel töötan endiselt. Kuna minu ettevõte on nii uus, saabub uusi võimalusi, mida ma poleks osanud kavandada, ja need vajavad sageli minu viivitamatut tähelepanu. Praegu, niipalju kui ajahaldus läheb, jagan oma päeva tunniplokkideks jagades teatud projektid kindlatele päevadele. See aitab mind raskete tähtaegade täitmisel ja igale asjale tähelepanu pööramisel, mida ta väärib.

Karen Young

KY: Aja juhtimine läheb aknast välja, kui sa oled, nagu mu Jamaica sõbrad ütleksid, “peakokk ja pudelipesur”. Lihtsaim ajajuhtimisoskus ettevõtjana taandub sellele, mis on kõige olulisem, teades, et see võib muutuda päeva või tunniga. Sel aastal olen hakanud oma telefoniga taimerit oma päevaga tegelema. Panin selle paika, kui kaua ülesanne minu arvates võtab, ja selle aja jooksul ei tee ma muud.

Kuidas harjutate enesehooldust ja maandate stressi oma ettevõtte juhtimisel?

TMW: Ma teen pause. Püüan mitte tellida narratiivi, et hõivamine võrdub produktiivsusega. Keskendun sellele, mida mul tegelikult vaja on, ja siis annan endale aega jalutamiseks, emale helistamiseks, raamatu lugemiseks, mis iganes.

JPB: Hommikul vara ärgamine ja hea trenni saamine on mind tohutult aidanud. See annab mulle võimaluse tervislikul viisil stressist vabaneda ja oma tervise üle kontrolli saada. Proovin ka oma tööaja piiride seadmisel piirid kehtestada. Alguses kontrollisin kogu aeg e-posti ja töötan projektidega ebamõistlikel tundidel, kuid ma ei tee seda enam. Nüüd mäletan ma alati, et kui lagunen, siis läheb ka minu äri, nii et sean end alati prioriteediks olenemata sellest, mis toimub.

KY: Leidsin sel aastal, et minu aja haldamine pole sama, mis minu aja kaitsmine, ja see on olnud minu jaoks suur õppetund. Ma ei vasta e-kirjadele pärast kella 19.00 ja proovin laupäeviti mitte töötada. Aeg sõprade, abikaasa ja söögitegemine on sel aastal olnud suureks stressimaandajaks. Kõik, mis paneb mind olema hetkes, mitte tulevikus ega minevikus. Keegi ütles mulle kunagi, et minevikku on kahetsus ja tulevikku ärevus. Asutajana on tulevik see, mida me sõna otseses mõttes iga päev üles ehitame, nii et hetked, kus keskendun lihtsalt kohalolule, on aidanud mul jääda põhjalikuks ja mõistlikuks.

Millised näpunäited on teil soovijatele ettevõtjatele, kes ei pruugi rahahalduse ja rahandusega hästi kursis olla?

TMW: hakake oma numbritega mugavalt tundma, vabandusi pole. Kui töötasin täistööajaga palgaga, ei pidanud ma kunagi eelarve koostamise pärast liiga palju muretsema, sest minu kulud olid minimaalsed. Saatsin umbes 25% palgakontorist oma hoiukontole ega puudutanud seda kunagi ning see oli kõik, mida ma pidin tegema. Kui teil on äri, pole asjad paraku nii lihtsad. Teie rahavoog on üles ja alla ning kulud, kui te ei pööra tähelepanu, võivad muutuda meeletult kõrgeks. Kui te pole numbrite inimene, peate välja mõtlema, kuidas selliseks saada, sest see on üks asi, millest teie äri sõltub rohkem kui miski muu.

Dossé-Via

D: Oleme selles koos ja mis kõige tähtsam - me ei pea järgima rahahalduse kapitalistlikke standardeid. Nende põhjuste mõistmine võib olla nii segane; nad ei taha, et me oleksime selles teadlikud. Seal on palju mustanahalisi naisi, kes on uskumatult rahakotist treenerid, ja me peaksime oma lugusid jagama ning üksteisele volitusi andma. Peaksime esitama küsimusi, isegi kui tunneme petliku sündroomi. Peaksime tulistama kõrgemale kui madalamale ja pidage meeles, et oleme inimkonna allikas, seega oleme hindamatud.

Saame uurida oma Aafrika esivanemate valuutahaldusviise ja laiendada oma arusaama sellest, mis valuuta on, väljaspool rahandusnorme. Lehmad on näiteks uskumatud valuutavormid, mida meie Lääne-Aafrika esivanemad kasutasid ja kasutavad ka tänapäeval. Saame meie teenuseid kaubelda - te punute mu juukseid ja ma lugesin teie sünnikaarti. Me saame oma raha ühendada. Me võime ühiselt maad omada, mitte ainult eraldi. Mustad naised on enamiku maailma majanduste peamised mõjutajad. Oleme ise rikkused. Mida rohkem me seda teadvustame, seda rohkem maailm vastavalt tegutseb.

Brittney Winbush

BW: Üks asi, mida mu isa, kes on ka ettevõtja, õpetas mulle alati, oli “tehke seda, mida teate, ja laske teistel inimestel teha seda, mida nad teavad”. Teisisõnu - leidke oma meeskonda inimesi, kes tunnevad hästi rahahaldust ja rahandust. Selle käigus õpid ka teid mööda ja üks asi, mida mu ema alati ütleb: kui te ei tea oma raha, siis teate ka oma ettevõtet. Mul on õnne, et ta on minu ettevõtte raamatupidaja. Ta on mulle palju õpetanud. Meil on iganädalasi kohtumisi, hoiame koos arvutustabeleid, kaustu ja dokumente. Samal ajal kui ta raha haldab, näen kõike ja õpin kogu aeg. Ettevõtluses peab olema avatud alati õpilaseks olemiseks. Ole valmis õppima.

Millised on mustanahaliste naisettevõtjate ees seisvad väljakutsed teie enda kogemuste põhjal ja kuidas nad saavad neist üle saada?

TMW: Arvan, et kardetakse, et ainult teised mustanahalised naised saavad teie ettevõttest aru ja toetavad teid. Asutajana vajate kogu saadavat abi. Julgustan mustanahalisi asutajaid oma kogukondi mobiliseerima JA kasutama ka külgnevaid kogukondi. Praegu on alaesindatud asutajate seas eduka ettevõtluse suurendamiseks umbes nii palju hoogu - kasutage seda täielikult ära.

JPB: Musta loomemajanduses töötava naisena alahindavad inimesed mind sageli ja proovivad minu annet ära kasutada. Kuna disainitööstus on enamasti valge ja meessoost, lähenevad mõned ettevõtted mulle mõttele, et hakkan meelsasti igasuguseid töid tegema, isegi siis, kui tehing on halb. Valdkonna standardite tundmine, eriti lepingutingimuste ja eelarvete osas, on aidanud mul enesekindlalt sõna võtta ja mitte halbadesse projektidesse takerduda.

D: Mustanahaliste naiste esindatuse puudumine mõnes maailma tippvaldkonnas, eriti läänemaailmas, võib olla meie jaoks tohutu väljakutse, enamasti alateadvuse tasandil. See toidab meie meelt mõttega, et meist ei piisa, et peame olema rohkem vaeva näinud, et meid tunnustatakse, talle makstakse ja et teda hinnatakse.

Mis on minu jaoks tervendav, on kontrolli saamine oma narratiivi üle ja sisu loomine, mis aitab meie teadvusse uusi teadvuse seemneid istutada. Magic & Melanin - minu keelekümblusreisiorganisatsioon, mis loob võimalusi Aafrika päritolu inimestest teadmiseks ja koju naasmiseks - kutsub reisijaid veetma kaks nädalat Togos, Ghanas ja Beninis ning olema oma juurtega uuesti ühenduses. Midagi on teha nii, et see aktiveerib uue taseme eneseteadlikkuse sellest, kes me oleme ja mida me saame luua. Kui süsteemsed väljakutsed üritavad meid väiksena hoida, peame julgema häirida.

FG: Pole saladus, et mustadel naistel on äärmiselt keeruline kapitali koguda. Kuulsin seda oma ettevõtte arendamise ajal miljon korda. Mida ma tahan, et mustanahalised naised teaksid, on see, et enamikku USA ettevõtteid ei rahasta riskikapitali dollarid. Lisaks riskikapitalile või laenude võtmisele on algusest peale ka muid võimalusi ettevõtte finantseerimiseks. Näiteks on palju saalivõistlusi, mida sponsoreerivad sellised organisatsioonid nagu UPS, Bumble Bizz, Mastercard ja Black Girl Ventures, mis sponsoreerib ainult värviliste naiste võistlust.

Franci Girard

Lisaks peaksite mõtlema ettevõtetele, mis asuvad teie pakutava toote või teenuse kõrval. Nad võivad olla huvitatud investeerimisest kui oma toote või teenuse laiendamise viisist. Peab olema irratsionaalne usk, et ettevõtjana õnnestub, ja veelgi maniakaalsem võime leida lahendusi võimatutele probleemidele. Koefitsiendid ei ole meie kui mustade naiste kasuks, kuid oleme leidlikud, kui mitte midagi muud!

KY: Olen näinud mustanahaliste naisettevõtjate jaoks kaht konkreetset väljakutset: meie võrgustikud ja vähene arusaamine probleemide tüübist, mida tahame lahendada. Meie professionaalsed võrgustikud pole sageli piisavalt mitmekesised, et aidata meil hankida ressursse, mida vajame eduka ettevõtte loomiseks. Venitage oma võrku, luues ühendust teiste ettevõtjatega. Paku kohvi saada, paku, et aidata neil väljakutset, teha koostööd. Alustage suhete loomist, teie võrk laieneb. Kui teie võrk laieneb, on teil parem juurdepääs kapitalile, nõuannetele ja mentorlusele. Asutajad kalduvad alati ühenduse loomise poole, sest see on raske tee ilma hõimuta.

Ettevõtjad ehitavad sageli ettevõtteid, mis tegelevad probleemidega, mida nad tunnevad isiklikult. Kui olete mustanahaline naisettevõtja, on tõenäoline, et mida rohkem proovite kapitalile juurde pääseda, seda rohkem on teil vaja kapitali selgitada probleemile ja lahendusele, mida lahendate. Teage oma andmeid, teadke oma numbreid, teadke turu ulatust ja oma lahendust. Kui keegi emotsionaalset vaatenurka ei saa, võib selle kuristiku ületada andmepõhine argument, miks teie idee võib olla edukas.

Mis on teie ülim nipp ettevõtte edukaks laiendamiseks ja kasumi teenimiseks?

TMW: jälgige oma rahavoogu. Ärge kartke vaidlustada eeldusi, millega te oma ettevõtte asutasite. Teie esimene idee ei pruugi olla asi, mis välja õnnestub, kuid kui olete paindlik ja tähelepanelik, võite selle nägemisel pöörduda õige võimaluse poole.

JPB: Minu nõuanne number üks on veeta aega iseendaga ja mõelda välja, mis teeb teie ja teie ettevõtte ainulaadseks ning sellest kasu lõigata. Tehke tööd, võtke omaks võitlus ja keskenduge alati oma eesmärgile.

D: Keskenduge orgaanilisele kasvule. Usaldada ennast. Järjepidevus on võtmetähtsusega. Kuidas saate distsipliini ja kavatsuse kaudu iga päev oma tulevase mina jaoks näidata? Saage sellest vastusest aru ja jätkake julgete tegudega. Tähistage oma võite ja austage oma õppetunde tee ääres.

FG: Usun, et tervisliku ettevõtte loomise võti on tugevad suhted klientidega. Olen keskendunud intensiivselt nende kuulamisele ja töötanud nende tagasiside sünteesimise ja neile reageerimise mehhanismide loomise nimel. Lisaks on minu arvates oluline luua tipptasemel kultuur, mis võimaldab selget suhtlust ja vastutust nii ettevõttes kui ka väljaspool seda.

KY: tundke oma numbreid, pakkuge erakordset toodet / teenust ja looge marginaalid, mis võimaldavad teil kasvada.

See artikkel on osa Refinery29 Unbothered UK sarjast, mis tähistab Ühendkuningriigis musti hääli, musta kunsti ja mustanahalisi naisi. Aidake meil kujundada seda, mida näete Tühistamata Ühendkuningriigis, meie uuringu kaudu. Tahame teada, mis on teile oluline.

Algselt avaldatud aadressil https://www.refinery29.com.