5 näpunäidet, kuidas äris unarusse jääda

Ebakindlus toob välja hullu või šoki, võib-olla mõlemad. Need kaks reaktsiooni võivad olla ettevõtjatele laastavad, hoolimata sellest, kas nad töötavad asutatud ettevõtte heaks või vabakutselisena. Oma töötajate, müüjate ja klientidega suhtlemine on siiski hädavajalik, olenemata sellest, kui kaootiline maailm on, sest kõik otsivad müra kõrvalt tasapinnalist inimest.

Kui teie mõte on tühi ja kuulete ainult seda, et Cardi B ütleb „CARANAVAAAHRUS”, siis siin on mõned näpunäited, kuidas tõhusalt suhelda, et äri uuesti teele asuda. Oletame, et teie projekt on peaaegu valmis, vajate projekti paaris aspektis oma kliendi nõusolekut ja klient võlgneb teile poole projekti maksumusest. Olete üritanud jõuda oma kliendini ja nad ei reageeri. Mida sa teed?

Enne kui muutute Rhiannaks ja ütlete oma kliendile: „B * tch, parem kui mul on raha”, kasutage minu 5 näpunäidet, kuidas äris unarusse jääda.

1. NIPP: NÄITA HINDAMIST

Enne kui pandeemia oli isegi mõelnud, räägib tõsiasi, et teie klient valis teid. Te pole ainus pakkuja maailmas, kes oleks võinud * kliendile tarnida vajalikku teenust või toodet, kuid nad valisid teid! Seetõttu näidake üles tänu.

NÕUANNE 2: TEADLIKKUS, MIS JÄRGIB

Olenemata praegusest kellaajast on hädavajalik, kui teadvustate, mida teine ​​inimene läbib, sest see muudab kliendi vastuvõtlikuks teie öeldu suhtes. On tõsi, et inimesed on isekad. Inimestele meeldib rääkida rohkem endast kui teiste kuulamisest, sellepärast peavad eksperdid väidetavalt vägivaldse olukorra eskaleerimisel ütlema: "Ma kuulen sind". mitte „ma saan aru“.

NÕUANNE 3: TEENINDUSVALIK

Kas mäletad, kui sa olid väike ja su vanemad või õpetaja ütlesid sulle “Ei, sest ma ütlesin nii”? Kuid kas mäletate, kuidas olete end tundnud, kui teile tehti valik? Vean kihla, et tundsite end olukorra kontrolli all. Sama on äris. Robert Green annab raamatus 48 võimu seadused meile seaduse 31: Kontrollige võimalusi - pange teised mängima teie mängitavate kaartidega. Tavaprofiilis tähendab see kliendile valitud välimuse pakkumist, oma vajadusi ohverdamata. Näiteks pakkuge oma kliendile vähemalt kaks võimalust. Esimene võimalus pakub kliendile lepingu täitmist vastavalt eelnevalt kokkulepitule. KUIDAS te suurendate vajadust, mille klient pidi teid palkama. Teine võimalus võiks olla see, et lubate kliendil teenust / toodet / ükskõik mida ta teilt palkas / ostis, lubades makseplaani koos tagajärjega. Oletame, et klient võlgneb 50% lepingujärgsest hinnast, jagage see kahe lisamaksega, kuid te ei vabasta teenuse / toote üle kontrolli enne, kui olete saanud kogu makse.

Enne kui pakute kliendile võimalusi, veenduge, et teate oma ettevõtte piire. Peate siiski maksma, null midagi pole ikkagi midagi. Millise kompromissiga saate rahul olla?

NÕUANNE 4: MÄRKIGE TÄHTAEG

Kellegagi suheldes peate esitama küsimusi, mis tekitavad vastuse. Seetõttu peate suhtlust kontrollima, seetõttu ärge öelge: „Helistage, kui olete saadaval”, selle asemel küsige: „Ma olen saadaval teisipäeval kell 10.00 või kolmapäeval kell 15.00. Milline aeg on teie jaoks parim selle projekti valmimiseks ja lõpuleviimiseks? ” On hea, kui klient ei reageeri, kuid professionaalse ettevõtte juhtimine on teie enda vastutus.

5. NIPP: Tugevdage neile oma tuge

Majanduslikke muutusi juhtub ja toimub ka tulevikus. Vaatamata sellele, kas majandus on hea või halb, lõpetavad kliendid teiega äri. Kui kliendid kummitasid teid, on see sellepärast, et nad on hirmul, häbenevad, pettunud või lihtsalt leiavad, et nad leiavad kellegi, kelle arvates on see parem ja paremalt mõtlen ma odavamat. Sellistel aegadel, nagu me praegu kogeme, läheb empaatiavõime kaugele; seetõttu tunnustage oma perekonda, kui neil seda on. Reaalsus on see, et kõigil on raske, kuid see olukord möödub. E-kirja saate lõpetada öeldes: „Teie pere ja teie olete minu mõtetes / palvetes. Koos suudame teha suuri asju ja ootan meie üleskutset. ”

Lõpuks vältige iga hinna eest enda üle seletamist. Tehke suhtlus lühikeseks ja armsaks. Inimesed reageerivad paremini, kui nad tunnevad, et neid kuulatakse ja mõistetakse. Võtke oma vajadused võrrandist välja, looge aga lahendusi, mis on teie ettevõttele kasuks. Mentor ütles mulle ükskord: "Head läbirääkimised on siis, kui kumbki pool pole rahul, kuid tehing on lõppenud." Kui mõtlete, mida teha järgmisena, kui klient teid ikkagi väldib, peate pöörduma tagasi algse lepingu juurde ja võtma vajalikud meetmed oma ettevõtte kaitsmiseks. Kuid keskenduge nüüd praegusele.

Kas soovite teistega paremini suhelda? Olen siin, et teid aidata.

Nathalia Cruz Ortiz on kirglik avalike suhete spetsialist, kellel on üle kümne aasta pikkune edukas kogemus avalike suhete, turunduse ja müügi alal. Ta on tulihingeline kakskeelne suhtleja, avaldatud kolumnist, raadio- ja sündmustejuht. Ta on saanud korraldada palju haridusseminare ja oli 2014. ja 2015. aastal Marylandi hispaanlaste ettevõtluskonverentsi kaaslooja, mis on nüüd iga-aastane üritus. Samuti juhendab ta väikeettevõtete omanikke turunduskampaaniate, protsesside ja süsteemide loomiseks, et oma aega maksimeerida ja kasumlikkust suurendada. Tema seisaku ajal võite teda leida rannast lugedes vaheromaane või käies Porsche sponsoreeritud autonäitustel ja autokrossidel.

Kas soovite rohkem teada saada Nathalia seiklustest ja tööst? Tema parema suhtlemise õppimiseks jälgige teda Twitteris @pink_pulpo. Tema autospordi naiste kire jälgimiseks võite jälgida tema Instagrami lehte @petrolheroines, et õppida tundma autotööstuse naisi.