5 asja, mida kirjanikud kardavad ja kuidas neid ümber kujundada, kui teil veel aega on.

Liiga palju inimesi sureb unistuste täitmata jätmise ja raamatute kirjutamata jätmise tõttu

Täna on mu ema sünnipäev ja ma tahaksin jätta töö vahele ning tuua talle kooki ja lilli, siniseid karikakraid, mida ta nii väga armastas, ja veeta päeva külastades, kuid ma ei saa, sest me matsime ta eelmisel aastal.

Nüüd ma ütlen teile kurba osa.

Viimati, kui emaga rääkisin, ütles ta, et ta mõtleb kirjutada mõned oma lood.

"Kas sa arvad, et keegi tahaks neid lugeda?" ta küsis.

Kas sa teed nalja? Ta oli sõjapruut. Kasvas üles ilma elektrita või emana, kasvatades oma õdesid-vendi ruumis, kus räpased 30-aastased sõda lõid. Tema isa pääses Auschwitzi ja võitles Kanada armees. Kõigil tema peredel polnud nii palju õnne.

"Ma tahaksin," ütlesin.

Nii et tegime plaani. Ta lindistaks need ja ma kirjutaksin nad välja. Kuna ta käed olid pisut värisevad ja kirjutamine väsitas teda. Kuid ikkagi oli tal lugusid, mida ta tahtis jutustada.

Kas sa tead, mis polnud meie plaanis?

Ta ei plaaninud insuldi. Kes teeb? Ta rääkis lihtsalt telefonis ja siis teda polnud ja ma nutsin nii kaua, et unustasin, mis tunne on mitte ärgata ja nutta.

Unistused surevad raskelt.

Ja ma imestan, miks nii paljud meist peavad surema ikka veel meie sees olevate unistustega. See on muidugi retooriline.

Ma tean, miks meie unistused surevad. Sest hirm tapab nad. Ma tean seda, sest siin on mõned asjad, mida inimesed mulle just sel nädalal ütlesid.

- Mis saab, kui ma pole piisavalt hea? - Mis siis saab, kui nad mulle ei meeldi? - Ma lihtsalt ei leia piisavalt aega. - Ma ei tea, kust alustada. - Mind kardab tagasilükkamine.

See murrab mu südame. Enamasti seetõttu, et olen suurema osa oma täiskasvanueast veetnud kõigi nende asjade üle mõtiskledes ja mõnel päeval teen seda ka siiani.

Kas teate, mis on tegelik probleem? Arvame, et meil on aega.

Aeg - kogu aeg maailmas, et lõbustada neid hirme ja ebakindlust, näiteks kui nad on külalised, kes ilmuvad ukse taha, nii et panime tee ja puhkame päevi, nädalaid, aastaid, nautides oma hirme.

Kuni pole veel hilja.

Nii et ma tahan rääkida mõnest neist asjadest, mis meid tagasi hoiavad.

Mis saab, kui sa pole piisavalt hea?

Kelle jaoks ja millega võrreldes? Kui me seda ei tee, ei saa me milleski paremaks. Võib-olla pole sa piisavalt hea. Võib-olla peate tegema oskusi. Või äkki näete juba, kus võiksite olla, kuid see on töö, mis teid sinna viib.

Me kõik tunneme seda.

Leonardo da Vinci viimased sõnad olid: "Ma olen solvanud Jumalat ja inimkonda, sest minu töö ei jõudnud selle kvaliteediga, mis ta pidi olema."

Michaelangelo viimased sõnad olid tema õpipoisile. "Joonista, Antonio, joonista, Antonio, joonista ja ära raiska aega," ütles ta - ja siis ta suri.

Kas ma võin sulle saladuse öelda?

Eelkooliealised lapsed ei arva kunagi, et nad pole piisavalt head, kuni täiskasvanud saavad seda öelda. Saadame oma lapsed kooli õppima, kuid tundub, et nad õpivad kõige paremini, teistega võrrelda.

Siis jääb võrdlusharjumus kinni ja teeme seda täiskasvanuna.

Kas olete kunagi jälginud, kuidas laps õpib kõndima? Nad ei seisa püsti ja toetuvad nagu profid. Ei, nad kukuvad tagumikule ja naeravad või nutavad ja proovivad uuesti.

Kas me ei saaks seda täiskasvanuna natuke rohkem kasutada? Mis siis, kui otsustaksite lihtsalt öelda, et keerake piisavalt hästi, teeksite seda pigem halvasti, kui mitte üldse.

Ja mis siis, kui millegi halva tegemine oleks ainus viis seda paremini teha?

Oh jõudu öeldes: "Ma imeme ja teen seda niikuinii." Võite isegi õppida kukkuma ja uuesti tõusma.

Mis siis saab, kui nad sulle ei meeldi?

Nemad? Kes nad on? Internetti kasutab 4,5 miljardit inimest. 100 miljonit keskmisel, 100 miljonit Instagramis, 2,9 miljardit Facebookis. Ma luban teile, et nad kõik ei armasta ega vihka samu asju.

Kas teadsite, et mul on vihkajaid? Ja kas ma saan vihaposti? Mind ei huvita. Nende viha ei asenda minu õigust teha ega öelda seda, mis on minu jaoks tähenduslik. Sa näed?

Elu on suur vana Rootsi laud. Kui kellelegi teie toodud roog ei meeldi, võivad nad vabalt kaasa liikuda ja oma taldrikule midagi muud panna. Ja hei, kui kirjutate lehel Medium, saate vihatöö eest makstud palka. Võida, võida.

Alati on inimesi, kes armastavad seda, mida te kaasa annate, ja alati on inimesi, kes vihkavad seda, mida te kaasa annate. Nii?

Mis siis saab, kui te ei ela kummagi jaoks neist? Mis juhtuks, kui elaksite ainult selleks, et öelda, mida peate ütlema, ja teeksite seda, mida olete sunnitud tegema? Kui vabastav see on!

Parim, mida teha saate, on olla võimalikult „teie”. Ärge kastke seda maha, ärge teeselge, et olete selle populaarse kirjaniku moodi. Olles teie, on teie inimestel teid lihtsam leida.

Meil kõigil on oma inimesed. Sest 4,5 miljardi inimesega pole keegi nii veider, et seal pole teisi, nagu sina. Peate lihtsalt laskma neil teid leida.

Mis siis saab, kui te ei leia aega?

Noh muidugi ei saa. Aeg pole midagi, mida me leiame, see on midagi, mille me teeme. Peate lihtsalt otsustama, millal seda teha.

Ma kirjutan kõige paremini, kui olen pisut väsinud. See varjab sisemist kriitikut, sest ta pole veel piisavalt ärkvel, et oma arvamust veel pole. Nii et ma kirjutan esimese asja hommikul või enne magamaminekut.

Seejärel redigeerin päeva keskel, kui sisemine kriitik on täielikult vormis. Ja usaldage mind, ta on.

Ka? Te ei pea leidma suuri tükke ajast. Kas teadsite, et Paul Harding kirjutas oma raamatu 10–15-minutise jamaga kirjutades? Sageli, kui ta oli oma autos. Mõnikord toidupoe kviitungitel, kui ta unustas paberi tuua. Ta võitis selle auto eest kirjutatud raamatu eest Pulitzeri.

Ei ütle, et võidate muidugi Pulitzeri, kuid mõte on selles, et kui ta suudaks terve raamatu kirjutada 15-minutiliste sammudega, kas me ei leiaks iga päev mõni minut unistuse täitmiseks?

Mis siis, kui te ei tea, kust alustada?

No see sõltub sellest, mida proovite alustada, eks? Kui olete mõelnud, kuidas raamatut kirjutama hakata, alustage ühe lausega. Soovitavalt paberil, pliiatsiga. Kui see pole mitte väljamõeldis, alustage mõttekaardilt või visandilt.

Kui see on midagi muud, näiteks kuidas oma vaatajaskonda üles ehitada või kuidas nimekirja koostada või kuidas alustada keskkonnas kirjutamist - küsige kelleltki.

Leidke keegi, kes on sinust paar sammu ees, ja küsi neilt. Te oleksite üllatunud, kui õnnelikud on enamus inimesi.

Ärge oodake, et keegi teie unistuse teie jaoks üles ehitaks, kuid üllatav hulk inimesi annab teile rõõmsalt pisikese tõuke õiges suunas või isegi edasi, kui see osutub õigeks suunaks neile, mitte teile.

Kurat, tulista mulle meilisõnum ja küsi. Kui saan aidata, kirjutan sellest postituse ja jagan seda teiega. Võida, võida. Saate abi, mul on midagi suurepärast, millest kirjutada.

Mis saab, kui teid hirmutab tagasilükkamine?

Teretulemast klubisse! Kes kurat pole? Tagasilükkamine ei tunne end hästi.

Enamikul meist on need hetked. Hirm tagasilükkamise ees on lihtsalt aju viis ümber pakkida, et “mis siis saab, kui nad mulle ei meeldi?” hirm.

Lubage mul jagada saladust, mida ma ei mõistnud enne, kui ma saavutasin 50. Aastaid lämmatasin ma omaenda hääle, kartsin tagasilükkamist. Ja siis ühel päeval hakkas see mulle silma, et kartsin, et teised inimesed lükkavad mind tagasi, et lükkasin end tagasi.

Rääkige heakskiidu taotlemise kõrgusest. Sa tead?

Arvan, et kui käes on aeg, lahkun pigem sellest maailmast, teades, et ma ei lükka ennast tagasi. Arvan, et suudan kedagi teist, kes mind hülgab, rohkem kui enda hülgamist, kuna kardetakse teistelt heakskiitu mitte saada.

See ei tähenda, et see lihtne oleks. Vaprus pole hirmu puudumine. See tekitab hirmu ja teeb seda niikuinii. Mu isa ütles mulle seda ja ta peaks seda teadma, kuna ta oli veteran, kes sattus korduvalt vintpüssi põlema ja elas üle ellujääja süü ja õudusunenägude pärast, mis meie sõduritega sageli jalutavad.

Siin on lahe asi. Igal päeval on teil vaja ainult 10 sekundit hulljulgust. Avaldamiseks või selle e-kirja saatmiseks või selle küsimuse esitamiseks.

Selle unistuse jälitamiseks.

“Kõik mehed unistavad, kuid mitte võrdselt.
Need, kes öösel unistavad mõtete tolmustes süvendites, ärkavad päeval üles, et see on edevus: unistajad on aga ohtlikud, sest nad võivad oma unistuste nimel lahtiste silmadega tegutseda, et neid võimaldada. ”
- TE Lawrence

Sulle võib ka meeldida ...

Enne kui lähed…

Kui teile see meeldis, meeldivad teile ka minu reedelised e-kirjad kirjutamise ja turunduse kohta. https://lindac.substack.com/