5 sammu halbadest harjumustest vabanemiseks

Märgistage, jagage ja vallutage oma tumedam külg, et ruumi jääks paremale küljele.

Manan Chhabra foto saidil Unsplash

Meil kõigil on oma halvad harjumused. Kuidas saaksime neid enda ja ümbritsevate huvides kõrvaldada või vähendada? Siin on väike retsept, kuidas keskenduda neile asjadele, mis teile enda jaoks ei meeldi, ja nihutada neid asjadesse, mis teile meeldivad. Võta endale vastu see, kes sa oled, kuid tööta siiski selle nimel, et kasvada selle nimel, et olla oma parim mina.

Reisides ja asudes uude linna, tuletatakse mulle meelde, et reisite ikkagi iseendaga, ükskõik kus te ka poleks. See tähendab, et kõik teie mõtted, harjumused ja omadused on kaasas. Uued keskkonnad ja väljakutsed võivad neid harjumusi kaotada, kui lubate. Trikk on mitte ignoreerida või eemale tõugata asju, mis teile enda jaoks ei meeldi, vaid töötada nende kallal tegelikult samal ajal enda vastu lahke.

Siin on lihtne strateegia, mida ma kasutan halbade harjumuste muutmiseks headeks.

1. Esiteks pange kirja oma halvad harjumused. Võib-olla pole sa parim hommikuinimene või jätad köögi räpaseks ja kodukaaslased peavad pärast sind koristama. Võib-olla tekitavad väikesed ja ebaolulised asjad teie närvi sagedamini kui soovite. Kirjutage paberilehele nimekiri 5–10 neist vähemotsustatud harjumustest.
  2. Teiseks kirjutage iga harjumuse kõrval, kuidas te pigem tahaksite. Kui soovite, et hommikul oleks vähem nihu, siis pange see maha. Kui soovite puhtamad olla, pange see maha. Kui soovite, et liiklus oleks vähem närvidele, pange see maha.
  3. Kolmandaks, kirjutage vähe saavutatavaid samme selle eesmärgi saavutamiseks. Karge hommikuse inimese jaoks, selle asemel, et inimesi vältida, võiks proovida vastupidist. Proovige küsida 1 küsimus kelleltki teie lähedalt - see on midagi lõbusat, millest võiksite tegelikult rääkida. Siis jäta see sinnapaika. Tehke sammud suhteliselt lihtsaks ja saavutatavaks. Just teie halbade harjumuste väikeste järkjärguliste muudatuste abil saate aja jooksul endast parema versiooni. Koristamisega proovige teha üks ülesanne päevas või nädalas ja mõelge sellele, et see on teie enda ja / või kodukaaslaste vastu lahke. Liikluse osas mõelge, kui palju see ebaoluline asi teid tegelikult mõjutab. Vastus on liiga palju! Liikluses olemiseks piisab, kui see on, ei pea te laskma oma mõistusel ka selle pärast kannatada. Võtke draama välja.
  4. Neljandaks leidke võimalusi selle lõbustamiseks. Kui leiate, et palju halbu harjumusi tuleneb tüütust või motiveerimatusest, proovige see lõbusaks muuta. Lisage muusikat, tantsige või premeerige ennast, kui halva harjumuse ümber libistada. Treenige ennast heade stiimulitega.
  5. Viiendaks, andke endale natuke aega. Halvad harjumused ei muutu üleöö. Ja teil ei õnnestu neid iga kord ümber pöörata. Andke endale minimaalselt 30 päeva (ja tõenäoliselt ka kauem, kui see on sinna tõesti kinni jäänud), et edusamme teha ja muutused tunneksid end loomulikumana. Harjuta.

Minu jaoks leian, et mul on lapsepõlvest jäänud mõned halvad harjumused. See on ilmsem, kuna elan esimest korda koos partneriga. Neid toite omada on tobe ja otsustasin lihtsalt, et olen nendega hakkama saanud. Pühkige minu tükid, mis ei pea enam seal olema.

Kuna ma pole tegelikult hommikune inimene, kavatsen hommikuti inimeste vältimise asemel hoopis kõhutäis harjutada. Kui ja kui pisiasjad mulle jõuavad, harjutan enne reageerimist põhjalikult hingama. Proovin ja mäletan, et elame hiiglaslikus kosmoses, kus on olulisemaid asju ja need “pisiasjad” ei pea mind rohkem häirima, kui ma neile lasin. Rõõmsalt edasi ja üles!

Täname, et lugesite ❤