5 põhjust, miks: kuidas võita bluusi

Elu on enamasti imeline. Meie igapäevases elus on nii palju väikeseid aspekte, mis seda tõestavad - lehtede kuiv roisumine sügisel, päikese käes päikese käes valminud apelsinide magusus või talveõhtute selge, klaasine külmus.

Kuid on aegu, kus neid asju on raskem ära tunda. Palju raskem. Igapäevaelu kollektiivne efemerida võib lisada imelisi summasid, kuid kui teid kaalub eriti halb bluusijuhtum, võib olla uskumatult keeruline pead piisavalt kaua üles tõsta, et hinnata, mis teie ümber on.

Elu võlu ei suuda teid üles tõsta, kui tunnete end madalana.

Mul ei ole depressiooni, kuid ma olen kohutav ülevaataja ja käin mõnikord läbi kergeid depressiivseid episoode. Olen murettekitavalt keskendunud sellele, mida mul pole, ja mõtlen tihti, et mu elu oleks parem, kui XYZ,

kui mul oleks sellest rohkem või vähem

kui ma oleksin siin / seal.

Niisiis, nii enda kui teie enda huvides, tahan teile meelde tuletada, et põhjuseid, miks elu on elamist väärt, on palju - siin on viis.

1. Raamatud

Minu kohalik bussijuht naudib suvepäikest, käes raamat

Need pole mitte ainult see, mida Stephen King nimetab „kordumatult kaasaskantavaks maagiaks”. Raamatud on ka kõige odavam ja hõlpsamini juurdepääsetav pass, mis teil kunagi on. Raamatu lugemine viib teid planeedi ükskõik millisesse riiki ja saate igal ajal üles pöörduda.

Kas soovite oma nina pulbristada ja pidutseda NYC-s? Kindel asi - eredad tuled, Big City on teie jaoks üks.

Kas olete huvitatud uue aastatuhande alguses Atlanta huvitavast kunstinäitusest? Inimene täielikult ootab teie kõnet.

Kas tunnete seikluslikkust? Enne kui hüvasti jätate Berliiniga, natsid haaravad võimu ja rikuvad kõik nalja, minge Saksamaale Weimari linna ja nautige jooki ja etendust.

Raamatud pakuvad võimalust reisida, vestelda vanade sõpradega, kuulata pealt kohvikuid ja leida sõber rongikärust. Igas reas on elu lõime, igal lehel hingamine jagatud kogemustega. Raamatud pakuvad põgenemist, pakuvad peavarju ning need lummavad, lõbustavad ja valgustavad.

2. Telefonikõned

Kuulake mind: isa vestleb telefoniga

Üle 3,5 miljardi inimese omab nutitelefoni, mis tähendab, et peaaegu pool planeedi elanikkonnast on potentsiaalselt üksteisega ühendatud. Kuid nutitelefone kasutatakse üha enam kõigeks muuks kui kõnede tegemiseks - internetipanganduseks, lendude broneerimiseks, fotode tegemiseks, ostlemiseks ja lühisõnumite saatmiseks.

Millal oli teil viimane kord ehtne telefonikõne?

Ebatervisliku meeleseisundi peamiseks põhjustajaks on üksindus ja eraldatustunne. Mida kauem veedate oma pea sees kinni, seda suurem võimalus peavad negatiivsed mõtted lahenema, nagu niiskes ruumis hallitus.

Proovige mõtteid värske õhu abil tuulutada - rääkige kellegagi. Leidke keegi, kes teid kuulda võtab, ja andke neile teada, mis on. Või lihtsalt räägi nendega, räägi sellest, mida õhtusöögiks valmistasid, räägi sellest, mida nägid teel tööle; küsi neilt, mida nad nädalavahetusel tegid.

Ehkki võib olla väärtuslik koorma kergendamine, jagades oma mured teistele, võib see olla ka teretulnud tähelepanu kõrvale juhtimine, et sõbraga kohevust ajada.

3. Jalutuskäik

Kellelegi pole uudiseks, et meie ajastu on eriti lärmakas. Te ei saa minna viis minutit ilma hüpikaknata, mis teatab uuest meilisõnumist, uuest sõnumist, uuest pakkumisest kortsukreemile või madala rasvasisaldusega jogurtile. See on üsna mõistlik.

Üks lahendus tähelepanu kõrvalejuhtimise välistamiseks ja mõtete lahendamiseks on jalutuskäik. Jätke oma telefon taha - tooge soovi korral muusikat, kuid minge lihtsalt tiirlema. Proovige leida jõeäärne tee või leida kuskilt puudest pakatav tee; otsige asju, mis liiguvad liikumatult seistes, okste kõverdamist või kiiresti liikuva voolu sädelevat vingerdamist.

Keskenduge sellele, mis teie ümber on, ja kuulake tühjust - kuulge kõrvades tuult ja vaadake radasid, millest mööda kõnnite; vaadake jalgrattarehvide jäljendeid, käpajälgi, lahedaid tumedaid pudinaid.

Väiksemad asjad muutuvad tähelepanuväärseks, kui neile tähelepanu pöörata.

4. Tänan teid muusika eest

Kangelased: klaas ja Bowie jõulupühal

Muusika on eriti absorbeeriv aine. Teatud laulud kannavad erinevate inimeste jaoks spetsiifilisi tähendusi ja seda laulu kuuldes saate alati viia aja, koha, tunde tagasi.

Ma leian, et a-ha “Take on Me” tuletab mulle kohe Austraaliat meelde, sest ma kuulsin seda raadiost alati lapsena. Kui kuulen Morten Harketi tiitli kordamise tõusu, mäletan alati auto tagaistmel istumist, ujujate ümber mähitud rätikut, liiva juustes, rannast koju sõitmist.

Laul kõlab nii eredalt kui mälu paistab: see on minu vahend koduigatsuse vastu niisketel veebruaripäevadel, kui ma unistan päikesest. Leidsin positiivses ühenduses leotatud laulu.

Kui soovite end mõneks minutiks vedada, leidke laul, mis viib teid teie mälu paradiisi. Millise muusikapalaga ühendate selge, tõeliselt suurepärase mälu? Mida te kuulate, kui peate natuke kaduma?

5. Elu töötab ringliikumisel

„Pidage meeles, et need olekud muutuvad pidevalt - miski ei jää halvasti igavesti. See on vedelikutsükkel. ”

Newtoni kolmas liikumisseadus näeb ette, et igal toimingul peab olema võrdne ja vastupidine reaktsioon. Ja kuigi see on teaduslik meede, töötab see minu arvates metafoorilisemal alusel. Headele päevadele järgnevad paratamatult halvad päevad, kuid usun, et kõik tasakaalustab ennast - lõppude lõpuks nimetatakse seda elutsükliks.

Kõik, mis ringi käib, tuleb ümber.

Head päevad, halvad päevad - ja kõik vahepealne: elu on suures osas elamist väärt.