5 Pro-näpunäidet, kuidas tõhusalt töötada - kodust.

Sadadele tuhandetele inimestele, kes on lahkunud oma kabinettidest kodust tööle ja aitavad kõverat tasandada, kudos!

Viimasel ajal on paljud minu ümber olevad inimesed väljendanud oma vastumeelsust kodust töötamise vastu. Mõnele tundub, et nad teevad vähem tööd ja teised lihtsalt tunnevad, et see on heidutav ja üksinda kodus istuda ja töötada. Niisiis, ma olen kogunud oma võrgus pikkade kogemustega inimeste näpunäiteid selle kohta, kuidas luua enda jaoks tõhus ja kasulik töökeskkond, et ettevõtlus jätkuks maailmas, mis vajab teid kodus püsimiseks.

Kaugtöötamine võib olla keeruline, kuid on palju inspireerivaid ideid, kuidas kodus oma tõhusust parandada. Foto: Daria Shevtsova / Pexels

Siin on top 5:

Kleit õnnestumiseks

Kodust töötamine loob ülima võimaluse teie kodus ja kodus käies pidžaamade küljelt teie töövoogu segada. Mõni võib minna kontseptsiooni „Ma riietun ainult siis, kui mul on vaja kellelegi helistada, video” järele, teised võivad isegi koosolekute ajal jääda ilma duši alla mittekuuluvast ilmest. Selle asemel peaksite ilmselt mõtlema selle sinise triibulise triiksärgi triikimise peale, isegi kui see on mõeldud ainult tööajaks päevas. New York Timesi moedirektor Vanessa Friedman ütles hiljutises artiklis:

„Riietu nii, nagu lähed tööle. Isiklikult vajan oma ajule igasuguseid võib-olla tobedaid signaale, et see on nüüd koduse režiimi asemel töörežiimis. ”

Ja mõne uuringu kohaselt tõestab teadus tema õigust! Riietumine viisil, mis muudab teid professionaalseks, lükkab teid tegema vähem vigu ja olema tõhusam. Mõistlikult aitate ka teisi videokonverentsidel osalemisel, luues ka neile professionaalse õhkkonna. See on hea välimusega win-win-win.

Looge oma töökoht kodus

Minu enda ajutine töökorraldus kodus. Elutuppa viidud köögilauale on üles seatud kaks ekraani, mikrofon ja komplekt kõrvaklappe. Foto: Samuel Norrby

Lihtsam on lahutada, mis on töö ja mis mitte, kui teil on kontor, kuhu minna, ja maja või korter, kus elada (kuigi ma tean, et paljud teist veedavad kodus lisatunde, töötades regulaarselt tööga seotud ülesandeid). Kui aga need kaks eluosa sulanduvad füüsilise asukoha osas kokku, võib iga ärkvel olev sekund tekitada tunne, nagu asuksite äärealadel, kus töötab pidevalt või pole kunagi piisavalt tehtud. Ehkki edukuse riietumine võib tekitada tööga kohanemise, võib kodu osaks muutmine, isegi ajutiselt töökohaks, aidata teil end paremini tunda sellega, mida peaksite tegema. Idee on kasutada selliseid asju nagu valgustus, mööbel ja kõik, mis teil on, ning korraldada see ümber parimal viisil, et saaksite oma kodus spetsiaalse töötsooni luua. Oma aja ja ruumi töö ja elu vahetu eraldamise oht on oht, et iga tund ärkab töötunni. See võib omakorda põhjustada tõsiseid terviseprobleeme. Lõppkokkuvõttes on küsimus klassikalises idees luua hea tasakaal töö- ja eraelu vahel, isegi kodu suletud ruumis.

Plaan - kõigi huvides!

Distsipliin on ilma mingi planeerimiseta võimatu. See võib tunduda tädipoegade Facebooki meeletu online-tsitaat, kuid mingil tasemel planeerimine aitab enamikul inimestel oma päevas tõhusust ja tähendust luua. Mõned kogenud kaugtöötajad ütlesid, et nad ei plaani kõike üksikasjalikult, vaid koostavad enne magamaminekut nimekirja, mida nad järgmisel päeval saavutada tahavad. Mõni postitab selle oma ülesannete loendi ülaossa, teised postitavad meeskonna kanalisse, et hoida oma kolleege silmuses. Hea plaani korral ei jäta te peksmist ainult seetõttu, et olete kaugel, ega ka kolleegidega.

Valmistage ette oma suhtlus

„Noh, ma tean, et ta rääkis teile lehe valmimisvalmidusest, kuid ta pidas silmas ainult selle tausttuge. Esipaneeli töö lõpetamine on nädalate kaugusel. ”

Seda ütles mu sõbrale ühe Stockholmi kõige inspireerivamas idufirmas töötanud tootejuht - nädal pärast seda, kui nad kõik kodust tööle hakkasid. Arusaamatusi juhtub kogu aeg, kuid neid juhtub sagedamini, kui me ei tea, kuidas üksteisega hästi suhelda. Kaugtöötamine annab teile võimaluse suhelda nii, et saavutate suure tõhususe. Soovitage oma meeskonnale kaasamisreegleid, regulaarseid registreerumisi ja aktiivseid töötunde, et te kõik teaksite, millal kellelegi kiirsõnumit saata ja millal kõnet kavandada. Enamik selliseid asju on sama konstrueerimisel heade tulemuste saavutamiseks rakendatavad, on lihtsalt ilmsem, mis töötab ja mis mitte, kui olete kaugel. Olen alati leidnud, et inimeste silmuses hoidmine on natuke ülesehitatud. Ma ei tea mitte ainult seda, kellele värskendust anda, vaid ka seda, millal ja kuidas seda teen.

Looge sotsiaalne ruum veebis

Kaugköögi, digitaalse kohvisalongi või meeskonnaga kokkutuleku kanali seadistamine on kasulik töötajate sotsiaalsele heaolule. Foto: Linkedini müügi navigaator / Pexels

Ei lähe rohkem kui paar päeva, kuni ekstravertne meel hakkab tundma, nagu oleksid nad kodust töötades peost välja jäetud. Isegi introvertid võivad igatseda nende lühikeste vestluste järele ilmateate järgi kontorikohvimasinas. Üks parimatest soovitustest, mida ma kuulnud olen, on oma meeskonna jaoks kaugköögi või -ruumi seadistamine, et seal oleks lihtsalt ruumi tööst mittevajavate asjade rääkimiseks. Põhjus, miks see on nii oluline, on see, et see aitab meil luua sõprussidemeid oma kolleegidega. Õnniuurija Annie McKee sõnul annab see meile kuuluvuse, põhjuse ja täitmise tundeid. Õnnelikumad viivad teid muidugi selleni, et suudate tööl rohkem toimetada. Motiveerimise juhtimine ennetavuse ja sotsialiseerumise kaudu pole kunagi olnud olulisem kui praegu.

Jätkake seda head tööd!

Loodetavasti aitab üks või mitu neist kogemuspõhistest näpunäidetest teil uues kodus töötamise keskkonnas rohkem tööd teha. Jagage seda ja arutage seda oma kolleegide ja sõpradega - koos saate luua elamuse, mis hoiab teid õnnelikuna, tõhusana ja motiveerituna. Jätkake seda head tööd!

Selle artikli lõpetuseks sooviksin tervitada kõiki inimesi, kes töötavad kõvasti tervishoiu ja muudes sektorites, inimesi, kes tunnevad hirmu ja inimesi, kes võitlevad meditsiiniliselt ja / või rahaliselt COVID-19 pandeemia tõttu. Püsige tugevana, koos saame sellest läbi. Hoolige üksteise eest.