Parim turundusviga, mida tuleb vältida 2020. aastal

Ja 5 parimat tava, mis neid peaksid asendama

Foto autor Diggity Marketing saidil Unsplash

Selle aasta alguses kirjutasin artikli oma plaanidest parandada oma tegevust vabakutselise tõlkija ja kirjanikuna. Suur osa neist täiustustest on tehtud paljude uuringutega ja turundustrendide uurimisel puutusin ikka ja jälle kokku samade vigadega. Tahan teiega jagada neid tavalisi vigu, et saaksite takistada nende tegemist.

Enne kui vaatame asju, mida peaksime tegema, heidame pilgu teiste inimeste eelmisel aastal tehtud vigadele. Usun, et me kõik võime vigadest õppida, nii et alustame esimese veaga.

1. Proovin aidata kõiki kõiges

Tegin selle vea enne, kui sain teada, kes on minu ideaalne klient. Tegin seda Hubspoti tööriista abil, mis on suurepärane teie niši leidmiseks. Kuid jäägem teema juurde ja räägime veebisisu hoidmisest oma lugeja jaoks asjakohasena.

Nagu arvata võis, proovivad (veebipõhised) kaubamärgid oma haaret turgudel laiendada, mitmekesistades oma vaatajaskonda nii palju kui võimalik. Enamik ettevõtteid teeb seda väga spetsialiseeritud sisu tootmisega, mis on iseenesest hea, kuid ettevõtted ei suuna sageli oma sisu õigesti.

Leidsin selle teema kohta artikli. See oli intervjuu Lisa Mattsoniga, milles ta ütleb: „Seitse aastat panime välja ajaveebi postitusi, mis näitasid, kui mitmekesine oli Jordaania veinitehas kui äri - postitused toiduvalmistamise, aianduse, põllumajanduse, lillekujunduse, reisimise, veinivalmistamise, ehituse kohta ja uudised. See hoidis meid lojaalse abonentide baasi säilitamisest. Sama klient, kes soovib teada saada, milline on kõige parem kööginuga, ei hooli sellest, kuidas viinamarjad õitsevad või kuidas üleujutused mõjutavad viinamarjaistandusi ”.

Õppetund, mida sellest õppida saame, on see, et teie sisu peaks alati olema suunatud täiuslikule lugejale, täiuslikule vaatajaskonnale. Pole tähtis, kui mitmekesine või spetsialiseerunud teie sisu on, tehke alati oma parima, et sihtida õigeid inimesi või turge.

"Näota kaubamärgid on järgmised dinosaurused"
- Lisa Mattson

2. Rohkem mõelda on parem

See on viga, mida ma ka teen, isegi siin keskmisel. Eelmisel aastal lugesin artikleid keskmistelt gurudelt, kes ütlevad, et mida rohkem kirjutate, seda paremad artiklid on. Pärast seda, kui ma seda paar nädalat proovisin, märkasin, et selle tulemusel on vähem vaatamisi ja vähem sissetulekut.

Proovisin siis teist taktikat pärast Anthony Moore'i vinge veebiseminari vaatamist, kus ta selgitas, kuidas ta kasvatas oma vaatajaskonda ja sissetulekut, kirjutades vaid kaks artiklit nädalas. Ta tegi mind hüpeks ja sellest ajast peale olen kirjutanud Mediumile vaid kaks artiklit nädalas. Mul on hea meel öelda, et minu sissetulek on sellest ajast alates enam kui kahekordistunud, keskendudes rohkem kvaliteedile kui kvantiteedile, nagu ma varem tegin.

Minu jaoks on teie ettevõtmine mitte keskenduda võimalikult palju veebisisu loomisele, et teie käeulatust võimalikult kiiresti laiendada. Keskenduge oma publikuga kvaliteetsete ühenduste loomisele; ärge kunagi unustage aeglasemat laienemiskiirust. Üks asjakohase sisu tükk on väärt palju rohkem kui tosinkond niinimetatud “kohevust” tükki, mida ausalt öeldes lihtsalt pole väärt selles küsimuses luua - ega lugeda.

3. Keskendumine viirusele minekule ja mitte publikule endale

See on näiliselt lihtne viga, nii et selle selgitamine ei võta kaua aega. Viirusesse minek võib tunduda suur asi, mida ettevõttena kohe kuulsuse saamiseks teha. Kuid seal on suur probleem, kui ettevõte toodab sisu, mis keskendub ainult sellele eesmärgile. Tegelikult on kaks peamist põhjust, miks see toimib kahjulikult.

Esimene on see, et viirusliku sisu kujundamisel jäetakse sageli tähelepanuta turunduse põhivormid. Mõelge näiteks publiku asjakohasusele - viirusliku sisuga pole sageli sihtrühmale mingit pistmist. Kui sisu sel viisil luuakse, kaob ühendus publikuga.

Teine põhjus on asjaolu, et viiruse sisul pole sageli midagi pistmist ettevõtte / brändi väärtuste ja moraaliga. Kui loote sisu, mis võib-olla šokeerib, lootes, et see läheb viiruslikuks, võivad teie lojaalsed järgijad seda pidada tabuks. See võib teie publiku isegi tagasi lülitada ja võõristada.

4. Tahad olla asjatundja kõiges

Teine viga, mida paljud (isegi väga kogenud) ettevõtted teevad, on püüd olla kõiketeadja. Ettevõtted, kes selle vea teevad, proovivad olla mis tahes valdkonna asjatundjad, kuna usuvad, et see tuleb nende kliendile kasuks. Kuid tegelikkuses on kliendil palju parem, kui bränd / ettevõte jääb kinni asjadest, millest nad tegelikult teavad.

See probleem on võib-olla suurim sotsiaalmeedias, kus sellel veal põhinevad terved kampaaniad. Lisaks sellele, et need on väga kulukad, võõristavad nad kliente sageli ja on kallutatud, mis pikas perspektiivis maksab raha.

5. Lühiajalise marsruudi valimine

Kõik endised neli punkti tulenevad minu arvates turunduse põhilisest vääritimõistmisest - eriti veebiturundusest. Iga kord, kui tekivad uued suundumused, on tung hüpata vagunisabale ja anda endast parim. Selle tegemisega on suur probleem.

Püüdes suundumustest kasu saada, kaotatakse aluspõhimõtted, mis muudavad veebiturunduse väärtuslikuks. Lihtne näide oleks võimalikult suur jõudlus madalaimate kulude jaoks. Kui proovite vaatajaskonnale keskendumise asemel suundumusi jälgida, on teie kulud palju suuremad kui siis, kui jääte oma turundusplaanist kinni.

Küsige alati endalt, kuidas uus sisu aitab kaasa teie pikaajalisele turundusplaanile, ja ärge kõndige algsest ideest liiga kaugele, et jääda oma kaubamärgile truuks ja luua vaatajaskond. Mõelge alati pikaajaliselt.

Kuidas neid näpunäiteid kasutada

1. Sisu kogemus on veelgi olulisem

Nagu ma juba ütlesin, püüdke kvaliteedi, mitte kvantiteedi poole. Kuid sellest üksi ei piisa. Väljakutse on eristuda oma konkurentsist, keskendudes kogemustele, mida oma klientidele pakute. Veebisisu peaks olema ajakohane, asjakohane ja võimaldama suurepärast kliendikogemust.

Sisu kogemus on termin, mida kasutatakse teie olemasoleva veebisisu ülevaatamiseks ja selle parendamiseks võimaluste leidmiseks. Sama kehtib ka teie veebisaidi, strateegia ja kogu teie veebis viibimise kohta. Selleks pole vaja palju aega, kuid hea on võtta aega kliendikogemuse iga sammu ülevaatamiseks. Eesmärk on parandada inimeste kogemusi teie ja / või teie ettevõttega.

2. Visuaalsed andmed, jah, palun

Me kõik teame ütlust “pilt on väärt tuhat sõna”. Rakendades visuaale teie sisusse, mõistavad inimesed teie sisu palju hõlpsamini. Visuaalsed andmed jõuavad teie mõtteni palju kiiremini kui sõnad; videod on seda veelgi paremad. Seetõttu ärge vältige visuaale oma sisu lihtsustamiseks.

3. Lugemine kirjutamise osana

Jah, see on lihtne meetod, millest ma palju ei kirjuta. Lugege lihtsalt läbi, mida olete kirjutanud, et kuulata, kui see on mõttekas. Kirjutades võib see olla loogiline, kuid kui kuulete sõnu, võite mõelda: "millele need viitavad?" või “Mida see lause isegi tähendab?”…

Vaadake oma sisu üle valjusti lugedes ja lugejal on hõlpsam aru saada, mida ja kuidas te asja all mõtlete.

4. Longform on seal, kus ta asub

Pikavormiline sisu võidab iga kord. See suundumus algas mõni aasta tagasi ja see on siin, et jääda. Pikavormiline sisu loob usaldust, näitab teie teadmisi, tutvustab teie brändi ja täiustab SEO-d.

Leidsin pikaajalise sisu uurimistöö meie platvormist Keskmine. See näitab, et 1600-sõnaline artikkel ehk 7-minutiline lugemisaeg on optimaalne.

5. Pikk saba on võti

Rääkisime varem veast, mis üritati kulutada teie käeulatusse, kirjutades kõikvõimalikest asjadest, lootes, et teda võidakse eksperdina näha; see ei tööta. See, mis töötab, keskendub konkreetsetele probleemidele, probleemidele või tõketele, mis teie vaatajaskonnal võivad olla. Minu taktika SEO juures on keskenduda pika sabaga märksõnadele ja nišš konkreetsetele lugejatele, kes otsivad teavet konkreetsete teemade kohta.

Selle asemel, et oma artikleid märksõnadega täita, kasutage oma sisu silma paistmiseks pika sabaga märksõnu ja otsinguid. Investeerige tööriistadesse, et muuta SEO lihtsamaks, ja kasutage ülaltoodud võimalusi oma veebisisu parendamiseks, näiteks kasutage esiletoodud katkendeid, visuaale ja lugege seda enne avaldamist valjusti.

Kokkuvõte

Lühidalt, loetelu asjadest, mida tuleb Internetis sisuturunduse puhul vältida ja mida omaks võtta. Kui tunnete, et midagi on puudu, jätke kommentaar.

Mida mitte teha:

• Proovin aidata kõiki kõiges
  • Rohkem mõelda on parem, mis pole tõsi
  • Keskendutakse viirusele minekule ja mitte publikule endale
  • Tahad olla kõige asjatundja
  • Lühiajalise marsruudi valimine

Mida teha:

• Sisu kogemus on veelgi olulisem
  • Visuaalsed andmed, jah, palun
  • Lugemine kirjutamise osana
  • Longform on seal, kus ta asub
  • Pikk saba on võti