5 viga, mida esmakordselt koduostjad teevad (ja kuidas neid vältida)

Mõni asi, mida peaksite nutika koduostjana kasutamiseks teadma. Tahad rohkem? Proovige meie uut helikursust 'Osta oma esimene kodu' ja õppige Knowable ekspertide meeskonnalt kodu ostmise iga sammu.

Esimese kodu ostmine on uskumatult põnev. Kuid on ka mõned tavalised vead, mida paljud esmakordsed koduostjad teevad. Teadlikul kursusel "Osta oma esimene kodu" pakutakse heli-asjatundjaid, kes jagavad näpunäiteid kodu ostmise protsessis navigeerimise kohta. Siin on mõned lõksud, mida nende sõnul tuleks vältida.

1. Eelarvet määrates kulusid aastateks ei arvutata

Enne kui isegi maja otsima hakkate, peaksite kindlaks määrama, milline on teie eelarve - ja mõelge realistlikult, mida saate iga kuu mugavalt endale lubada. Üks suur viga? Unustades ebaregulaarsed kulud või kulud, mida ei tehta igakuiselt. Mõelge ettemakstud autokindlustusele, auto ülevaatustele, krediitkaardi aastatasudele, loomaarsti arvetele, juukselõikusele ja hambaravikuludele. Lisage summa, mille kulutate reaalselt sellistele asjadele aasta jooksul, ja jagage see 12-ga, nii et teil oleks selgem pilt oma igakuistest kuludest ja te ei riskiks nende eelarvestamisega.

2. Erinevate linnaosade arvestamisest keeldumine

Võib-olla olete pannud oma südame sellesse trendikasse väikesesse naabrusesse, kus asub teie lemmikkohvik, või selles, kus on teie lapse jaoks täiuslik koolisüsteem. Kuigi on tore, kui teie uurimistöö toimub seal, kus soovite elada, koos prioriteetide loetelu ja tehingupurustajatega, tasub olla avatud, eriti kui saate oma raha eest mujalt rohkem saada. Olge avatud oma kinnisvaramaakleri ettepanekutele, kellel peaks olema põhjalikumad teadmised mitmesugustest linnaosadest, mida te võib-olla ei kaalunud.

"Ostja saab protsessi käivitada ja mõelda, et on midagi, mida nad tahavad, ja siis saavad nad hoopis teistsuguse maja täiesti erinevas naabruses täiesti erinevate kriteeriumidega," ütleb kinnisvaramaakler Anee Yoo. „Paljud inimesed hakkavad rääkima… tahan kõndida kohvi juurde ... Nad võivad teada saada, et nad ei ole kunagi kohvi söönud. Nagu [neil] polnud seda tegelikult vaja. ”

3. Raamatu hindamine selle kaane järgi

Maja, mida soovite osta, on suurepäraselt hooldatud eesõuega, sisekujunduses kaunilt sisustatud ja korras ning võite kohe näha, kuidas see kataloogielu elab. See võib olla isegi uusehitus - kuid varitsemisega võib siiski seotud probleeme olla. Ärge räigelt jälgige kodukontrolli, kus ekspert läheb läbi ja kontrollib maja sisikondi punaste lippude osas.

"Kui tegemist on uusehitisega, siis eeldate, et kõik sujub õigesti ja kõik läheb heas seisukorras ning kõik on valmis selleks, et keegi sisse koliks. See pole nii," ütleb Lee Sellick, kellel on veetis 25 aastat koduinspektorina.

“Selleks ajaks, kui ma olen valmis, on [koduostjatel] realistlikum ülevaade sellest, millises seisukorras maja tegelikult on,” lisab Sellick.

4. Pärast laenuandja nõusolekut tehke suur ost või elumuutus

Olete leidnud oma unistuste kodu, olete oma rahaasjad kindlad ja isegi laenuandja on teid heaks kiitnud. Aeg minna pühitsema pidutsema? Kui teil on kiusatus, siis ärge seda tehke, hoiatab Mandi Miller, üle 25-aastase kogemusega tingdeponeerimise ametnik.

"Kõige tähtsam on see, et te ei muuda midagi pärast seda, kui laenuandja on teid lukustanud ja teid kinnitanud," ütleb ta. Ta on näinud, et inimesed saavad otsa ja saavad kaupluste krediitkaardid, et saada soodustusi või otsustada sel ajal isegi töökohta vahetada. See võib teie laenu ohtu seada. Ja ükski laen ei tähenda kodu puudumist.

"See muudab kõike riskiprotsessideks nimetatava protsessi tõttu," selgitab ta. „See juhtub pärast seda, kui olete oma laenuandjale avalduse esitanud - kui pank kontrollib teie rahalisi vahendeid, et olla kindel, et suudate teie pakutud hüpoteegi maksed tasuda. Suure ostu sooritamine kahjustab teie võla ja sissetuleku suhet, seega on kõige parem hoiduda uue mööbli ostmisest või töökoha vahetamisest enne, kui emissiooni sõlmimine on lõppenud. ”

5. Proovite turgu ideaalselt ajastada.

Kõik tahavad osta madalaid ja müüa kõrgeid. Kuid teie elus on nii palju muid tegureid ja te ei tohiks turu ajastusse täielikult takerduda - kuna võite jääda ilma.

„Paljud inimesed satuvad niivõrd arugi, et mul on õigus omada kodu. Mul on õigus omada kodu. Ja see peaks hindama. Ma peaksin olema võimeline seda klappima. Ma saan nüüd miljonäriks, ”ütleb hüpoteekpankur Tammy Wittren. “See on nagu aktsia ostmine. Te ei saa turgu ideaalselt ajastada. Ja ma arvan, et need, kes ootavad, kaotavad oma raha. Te lihtsalt ostate ja liigute edasi ning hakkate asja ära maksma ja hakkate paremaid finantsotsuseid tegema. Ja viie aasta pärast vaatate tagasi ja teie kodu on tõenäoliselt hinnatud. ”