5 kulukaid vigu, mida saate vältida oma rääkimiskarjääri kiirendamiseks

Olen aastate jooksul teinud koostööd sadade püüdlevate esinejatega ja mul on olnud rõõm vaadata, kuidas minu lugematud õpilased on loonud suurepärase karjääri. Selle aja jooksul olen märganud, et leidub mõni pürgivaid esinejaid, kes näivad tulevat väravast välja ja ehitavad oma karjääri kiiresti, samas kui on teisi, kes näivad maha jäävat.

Teil võib tekkida kiusatus öelda, et see on tingitud andest, kuid ma olen siin, et öelda, et see pole nii. Igaüks võib olla maailmatasemel esineja, kui tahab. Olen siiski märganud selgeid erinevusi viisis, kuidas nad oma kõnelemiskarjäärile lähenevad.

Olen tuvastanud 5 kriitilist viga, mis näivad pidurdavat kõnelejaid tagasi ja takistavad nende unistuste karjääri loomist. Need vead maksavad lõpptulemusena kõnelejatele energiat, aega ja palju raha.

Viga nr 1 - teema valimata jätmine.

Karjääri alguses ei lepita paljud kõnelejad ühe konkreetse teemaga. Sageli küsivad nad ürituse korraldajatelt, milline teema üritusele kõige paremini sobiks, ja proovivad selle ümber kõnet kujundada. Probleem on selles, et enamik ürituste korraldajaid ei otsi kõigi võimaluste kõlareid. Nad tahavad, et keegi, kes on kirglik oma konkreetse teema vastu. Nad tahavad kedagi, keda tuntakse oma ala asjatundjana.

On raske ennast turustada inimesena, kes räägib kõigest, kuid enda turundamine muutub lihtsaks, kui suudate selgelt oma teadmised sõnastada ja tuvastada, millist väärtust te vaatajaskonnale esitate.

Võite muretseda, et teil on igav rääkida ühel teemal kogu aeg, kuid ärge muretsege! Hiljem oma karjääris, kui olete välja töötanud suurepärase esineja maine, saate võimaluse harrastada erinevaid teemasid, kuid muutke alguses konkreetsed.

Soovitan teil valida teema, mille vastu olete väga kirglik - asi, millest leiate niikuinii sageli juttu. Proovige kirja panna viis teemat, millest räägiksite isegi siis, kui teile ei makstaks. Nüüd vaadake, kas üks neist viiest teemast meeldib teile rohkem kui teised ja saate sealt oma teemasid täpsustada.

Viga nr 2 - koolituse mitte saamine.

Nii nagu eliitsportlane, vajab ka maailmatasemel esineja suurt koolitust ja treeneritööd. Seal on väga palju erinevaid rääkimistöökodasid, mille vahel inimene saab valida, kuid mitte kõik esinejate koolitused pole võrdsed.

Soovite otsida koolitust, mida pakub keegi, kellel on lai valik rääkimiskogemusi ja kes on teie arvates suurepärane kõneleja. Ma ei taha kõlada negatiivselt, kuid olen näinud palju kõlarikoolitusi, mida õpetavad väga piiratud kogemustega inimesed, kes olid väga keskpärased. Kui tahad olla parim, pead treenima parimatega.

Suurepärased kõnelejate koolitajad pakuvad odavaid, poole- või tervepäevaseid töötubasid, mis annavad teile suurepärase aluse oma rääkimiskarjääri alustamiseks. Kasutage selliseid üritusi ära, et enne intensiivsetesse mitmepäevastesse töötubadesse investeerimist koolitajatega tuttavaks saada.

Soovite koolitust, mis simuleerib reaalajas professionaalset rääkimist. Võite isegi kaaluda koolituse otsimist, mille külastamiseks peate reisima. Professionaalse esinejana reisite ja peatute suurema osa ajast hotellides, kui lähete rääkima, nii et võite ka õppimisega harjuda!

Saate reaalse isikliku koolituse reaalajas koolitaja ja reaalajas publiku kaudu. Vaadake, Internet on suurepärane ja saate veebikursusest palju väärtust saada, kuid niipalju kui kõlarikoolitus toimub veebikursusel, see lihtsalt ei lõika seda. Absoluutselt saate õppida nii rääkimiskarjääri loomise põhitõdesid, kuid kui tegemist on korraliku põhjaliku professionaalse esinejate koolitusega, peate kindlasti õppima reaalajas reaalse reaalajas publiku ees.

Peate vaatama oma esinejate koolitust kui investeeringut endasse. Kui olete professionaalne esineja, olete ka toode, mida rohkem ennast täiustate, seda rohkem teie teenused väärt on. Suurepärane kõlarikoolitus nõuab teil täielikku pühendumist, kuid selle sügava pühendumusega saate suurepärase karjääri hüved.

Viga nr 3 - lugude mittejutustamine.

Kõik on sellel üritusel käinud. Tead, see, kus sa istud, kuulates kõnelejat, kes jutustab faktiliselt pärast fakti, igavleb sind transisse ja paneb aega roomama. Paljud esinejad teevad vea, pidades oma publikule loenguid ja andes neile lihtsalt võimalikult palju teavet, kuid tõeliselt suurepärased esinejad viivad publiku oma kujutlusvõime rännakule. Need panevad aega kiirendama ja aeglustama samaaegselt. Nad teevad seda lugude jutustamisega.

Lood on inimmõistuse loomulik keel. Neil on võim meelitada meeli, kutsuda esile emotsioone ja luua kujutlusvõime kaudu publikule elamusi. Lugudel on võim kaasata publik nii, nagu loeng kunagi ei saaks.

Hämmastavate lugude jutustamise kunsti õppimine ja nende kinnitamine nende punktide abil, mida proovite teha, muudab teid kõnelejaks, kes on meelelahutuslik, hariv ja mis kõige tähtsam - meeldejääv. Lood panevad inimesi tundma ja emotsioonid on liim, mis paneb teabe kleepuma.

Võib tekkida tunne, et teil pole ühtegi lugu rääkida - ma kuulen seda kogu aeg. Asi on selles, et kõik, mis on sind kunagi tundma pannud, oli lugu. Te olete sellest midagi õppinud ja saate seda sama õppetunni oma publikule õpetamiseks kasutada.

Viga nr 4 - ei võeta praktikat piisavalt tõsiselt.

See on šokeeriv, kui paljud inimesed otsustavad, et tahavad esinejateks hakata ja siis harva üldse rääkimist harjutavad! Rääkimine on kujutav kunst ja samamoodi nagu maalimine või pilli õppimine, hõlmab see ka oskusi, mis saavad areneda ainult regulaarse harjutamise kaudu.

Maailmatasemel tasemel rääkimiseks peate harjutama nagu eliit esineja. Kolm või neli juttu aastas lihtsalt ei kipu seda lõikama ja lihtsalt ajakirja pidamisest ei piisa, tuleb otsida võimalusi harjutamiseks.

Otsige kohalikke rääkimisklubisid ja organisatsioone, kus saaksite regulaarselt harjutada. Näidake ja rääkige lugu oma lugudeajakirjast nii tihti kui võimalik, rääkige lugusid ühiskondlikel üritustel ja pidudel, harjutage nalja rääkimist ... Harjutage kogu aeg.

Kui otsite teadlikult võimalusi oma jutuvestmise harjutamiseks, leiate neid kõikjalt. Proovige luua ühendust teiste kõrgetasemeliste kõlaritega, kes on pühendunud oma oskuste täiustamisele ja nendega harjutamisele. Oma esinejaoskuste arendamisel on kriitiline tagasiside ülioluline. Regulaarne teadlik harjutamine tõstab teid kõnemaailma seast esile ja aitab teil broneerida.

On veel üks põhjus, miks soovite regulaarselt harjutada. Kunagi ei või teada, kes publikust saab. Kui õige inimene kuuleb teie rääkimist, võivad nad teile avada igasuguseid võimalusi. Mida rohkem räägite ja mida paremini saate, seda rohkem võimalusi peate rääkima. Lõpuks tulevad teie esimesed tasulised kontserdid välja nende vaatajaskondade hulgast, kellega teie ees harjutasite.

Viga nr 5 - üksi proovimine.

Elu professionaalse esinejana on keeruline ja võib olla üksildane. Oluline on olla aktiivne professionaalsete esinejate kogukonna liige, kes saab teid toetada ja aidata teil kõneleja karjääris kasvada. Veebikogukonnad, esinejate peaministrirühmad ja kõrgetasemelised kõneklubid on suurepärased võimalused kaaskõnelejate rühmadega ühenduses hoidmiseks.

Lisaks õppimis- ja kasvuvõimalustele saavad kõnelejad aidata üksteisel tööd leida. Esinejad teavad ürituste kavandajaid ja ürituste kavandajad vajavad esinejaid. Tasub investeerida oma aega ja raha, et suhelda suurepärase esinejate kogukonnaga just võrgustumisvõimaluste nimel.

Elu professionaalse esinejana võib olla keeruline, kuid ärge laske sellel end heidutada. Tehke samme nende tavaliste vigade vältimiseks ja ma usun tõesti, et suudate end teistest esinejatest eristada ja seada end sisse pikale ja rahuldust pakkuvale kõnelemiskarjäärile. Kui soovite teada saada rohkem oma rääkimiskarjääri kujundamise kohta, külastage veebisaiti www.speakernation.com, et saada rohkem häid näpunäiteid ja nippe oma rääkimiskarjääri loomiseks.