5 levinumat vabakutselist lõksu ja kuidas neid vältida

Igapäevased sammud vabakutselise elu paremaks muutmiseks

Pilt eemaldamata

Vabakutseline majandus õitseb.

Forbesi sõnul moodustavad vabakutselised USA tööjõust uskumatult 35%.

Üha rohkem inimesi loobib 9. – 5. Klassi ja kavandab oma kurssi vabakutseliseks.

Kuid olenemata sellest, kas olete uus või on teil mitmeaastane kogemus, on kahjuks palju lõkse, millest enamik vabakutselisi mingil hetkel satub.

“Head asjad ei tule lihtsalt. Tee on lõksudega vooderdatud. ” - Desi Amaz

Kuid hea uudis on see, et saate nendega midagi ette võtta.

Minu vigadest saate õppida.

Vabakutselistel, kes on varustatud kõigi vajalike teadmiste ja tööriistadega, on potentsiaali selles uues gigmajanduses edasi areneda. Õigete tööriistade hulka kuulub ka teadmine, kuidas vältida vabakutseliste kõige tavalisemaid vigu.

Need on 5 kõige levinumat lõksu, millega olen kokku puutunud, ja sammud, mille olen nende vältimiseks kasutusele võtnud.

1. Raha otsa juba varakult

Kõige tavalisem põhjus, miks ma näen vabakutselisi unistusest loobumast, on see, et neil pole alates 1. päevast rahajääki. See tähendab, et saate hästi ehk kuu või kaks, kuus, kui teil veab, ja siis see kõik langeb potti.

Tõenäoliselt oli teil mõned säästud, kuid pärast paar kuud nõrka sissetulekut olete neist läbi põlenud. Kõlab tuttavalt?

Nautisite oma vabakutselist elustiili natuke liiga palju… ega saanudki täpselt aru, kui karm see olema saab.

Kui olete esmakordselt vabakutseline, siis on kriitiline mõista oma põhisissetuleku vajadusi.

See on minimaalne rahasumma, mida on vaja oluliste asjade tasumiseks:

• toit
  • üür
  • elekter ja wifi
  • telefoniarved
  • küttearved
  • reisida
  • natuke lõbusat raha, et te ei kaotaks oma meelt

Näiteks: minu üür on 800 dollarit kuus ja mul on vaja umbes 50 dollarit nädalas toidukaupade jaoks, veel 50 dollarit nädalas koos arvetega. mobiiltelefoni ja ütleme, et 200 dollarit kuus muude asjade jaoks, mida pean oluliseks (sõpradega jook, issi vaatamiseks rong või kohvikusse sõit).

Nii et ma peaksin igakuiselt teenima vähemalt 1400 dollarit.

Kui ma ei teeni 1400 dollarit, siis kulutan oma säästudega.

On loogiline?

KÄESOLEV NUMBER sõltub teie olukorrast.

Kindlasti arvestage oma põhisissetuleku vajaduste piires kõiki kohustusi - lepingud, hüpoteegid, kohustused, õppelaenud, liisingud, arved jne.

Trikk on aru saada, milline on teie minimaalne rahaline tase, ja tagada, et teenite selle summa igal kuul.

Pärast seda on kõik kaste - sisseostud, väljasõidud, õhtusöögid väljas, kokkuhoid vihmapäeva fondi jaoks.

Oluline hoiatus; te näete selle summa nimel esimesest päevast palju vaeva. Või teine ​​päev. Või isegi 100. päev.

Seega peab teie kontol olema vähemalt 6-kuuline sääst (ideaaljuhul rohkem kui 12 kuud) ja varuplaan *.

Sest teie põhitulu teenimiseks on teil vaja vähemalt 3 kuud.

Siinkohal on võtmetähtsusega realistlik olla. Kui vabakutseline inimene, on hea rahavoogu vaja palju aega ja isegi mitmeaastase kogemusega võite endiselt kiiresti raskustesse sattuda. Veenduge, et kulutate oma olulised kulutused iga kuu.

Ehkki vabakutseliste töö ei tähenda ainult raha, tuleb kuu aega pärast kuhugi vaeva näha, kuid peate olema endaga reaalne. Kärpige oma kulusid või otsige võimalusi rohkem teenida, mis võib hõlmata ka töö otsimist.

* Varukava all pean silmas voodit, kus magada.

2. Jätkusuutliku sissetuleku puudumine

Kui palju vabakutselisi suure plaani kaotamisel vallandab?

Või kui nad kaotavad ühe oma suurema kliendi?

Või mis veelgi hullem, kui nad saavad aru, et valdkond, kuhu nad on spetsialiseerunud, pole tegelikult enam nõudlust?

Kõik need stsenaariumid viivad pettunud, kurbusega ja väga ebastabiilse sissetulekuga vabakutseliseni.

Minuga on seda juhtunud, ilmselt rohkem kordi, kui tahaksin tunnistada ...

Siin on minu võti:

Mitmekesistamine.

Minu jaoks tähendab mitmekesistamine aja kulutamist erinevatele klientidele ja töö tüüpidele. Minu sissetulek tuleb kirjutamisest, finantsanalüüsist ja minu ettevõttest.

Kõigi nende voogude jaoks on mul mitu klienti ja mitu viisi klientide leidmiseks.

Kui üks kukub läbi, pole ma täielikult kruvitud, sest saan muude projektide jaoks kraani üles keerata.

Mitmekesistamine tähendab ka midagi muud olulist:

-> Turundusstrateegia.

Mitmekesistan oma aega töötamise ja töö leidmise vahel.

Ärge pange kõiki mune “töö” korvi.

Isegi siis, kui olete hõivatud, peaksite töökohtadele kandideerima ja neid koondama, samuti pidama oma profiile värskena. See tagab tulude voo kindlustamise erinevatelt töösuundadelt, tagades ühtlase klientide voo mitmeks järgnevaks kuuks.

3. Tööta kogu aeg

Ärge saage stressist halva ajajuhtimisega.

Esmakordselt alustades võib olla raske proovida hinnata, kui kaua töö võtab. See on oskus, mis läheb aja jooksul paremaks, kuid ausalt öeldes saate tõesti õppida ainult kogemusest.

Proovige alguses võtta väiksemaid töid, et saaksite aimu, kui kaua asjad võtavad. Rakenduste ja veebisaitide ajajälgimine (mulle meeldib tmetric, see on tasuta) võib ka tõesti aidata, nii et näete, kuhu teie aeg läheb.

On hämmastav, kui kaua asjad aega võtavad, kui siia kokku liita kõik pisikesed tükid. Kui veedate projekti jaoks 2 tundi, veenduge, et laadite need 2 tundi.

Planeerige oma päevad nii, et te ei satuks stressi ühe päeva jooksul liiga paljude saavutatavate toimingute pärast ja ärge unustage määrata mitu päeva nädalas, et te ei teeks ühtegi tööd. Enamik inimesi valib laupäeva ja pühapäeva, kuid see on teie otsustada.

Ja alati, alati, ülehinnake.

Kui te üle hindate, kui kaua midagi teid võtab, siis on halvim stsenaarium see, kui toimetate töö õigeks ajaks; Parimal juhul saate seda teha varakult.

Ärge orjake suure ülesande ja väikese palgaga ülesande eest.

Mõelge, kuidas oma aega tõhusalt hinnastada. See on karm, aga sinna jõuad!

4. Professionaalse suhtumise puudumine

Vabakutseline töö ei tähenda PJ-de kandmise ajal sülearvutile mõne asja tippimist.

See ei tähenda ka, et saaksite igal ajal puhkust võtta.

See võtab tööd.

Ja töötamiseks on vaja professionaalset suhtumist.

Need asjad, mis aitavad mul õiget tudet säilitada:

• Riietuge, sööge hommikusööki ja olge päevaks valmis. Siin pole ühtegi PJ-d. PJ = chill time (aitab massiliselt vaimset eraldamist).
  • Hankige spetsiaalne tööpiirkond. Istu sirgelt! Tehke sellest oma töötsoon.
  • Pidage kinni (töötlemata) töögraafikust. Minimaalselt kipub see olema kella 9–12. Mis teile sobib. Rutiin aitab mul keskenduda.
  • Kasutage õiget vaimset lähenemist. Tunnustage ja kohtlege oma vabakutselist tööd nii, nagu seda tuleks kohelda. Austage oma kliente ja nad austavad teid.

Õige professionaalse suhtumise väljakujundamine võttis mul aega paar kuud, kuid seda tehes muutsin seda tohutult.

5. Suhtlusvead

Ma tean, ma tean.

Sa vihkad telefoniga rääkimist. Teen ka, eriti kui on reede pärastlõuna hilja.

Kiirkõnele hüppamine on aga palju, palju vähem valus kui segane e-kiri, mis tõenäoliselt edasi ei jõua enne päeva lõppu.

E-kirjad viivad kliendid ja vabakutselised alati proovimiseni, mida teine ​​üritab öelda, või tõlgendavad tooni või konteksti valesti.

Lihtsalt helistage neile!

See aitab jää murda ja saab teie küsimustele kiiremini ja tõhusamalt vastuseid.

Suurepärased suhtlemisoskused võimaldavad teil vabakutselise tööna kaugele jõuda ja nii sageli kui võimalik kliendiga kõnele hüpates saate tõesti hea mulje jätta.

Boonuse näpunäide: pärast telefonikõnet tasub sageli saata järelmeetmete e-kiri, lihtsalt selleks, et veenduda vestluse kirjalikus vormis ja kinnitada, et olete mõlemad samal lehel.

Ja lõpuks (ma tean, et see pidi olema artikkel 5 nõuandest ...):

6. Null sotsiaalne elu

Üks suuremaid asju, mida ma kontoris töötamise tõttu igatsen, kui puudub sotsiaalne suhtlus.

• Mida te sellel nädalavahetusel ette võtate?
  • Ma kavatsen kohvi rüübata, kas tahad tulla?
  • Omg, kas sa nägid eileõhtust episoodi?!

Selle lahendamise viis on kahel viisil:

# 1. proovige klientidega helistada

Vt punkt 5.

Eriti kui te pole kunagi selle inimesega kohtunud, on see suurepärane viis usalduse ja vägivalla loomiseks ning annab teile võimaluse väikeseks peksmiseks.

Lisaks sellele, kui klient teid usaldab, pöördub ta teie poole veelgi.

# 2. püüdma tegeleda sotsiaalsete tegevustega väljaspool tööd

Olgu selleks treeningklass, vabatahtlik tegevus või mõni seltskondlik klubi, on veelgi olulisem tegeleda enda nimel töötamisega väljaspool tööd sotsiaalsete tegevustega.

Andke endale täielik tööpaus ja viige ennast samal ajal majast välja.

Ära muutu sotsiaalseks erakuks!

See on ka lõbus viis kohalikust kogukonnast osa saada, mida te ei saa vabakutselisena.

Kas töötate enda heaks? Millised on mõned teie tavalised lõksud? Kuidas sa neid peksid?

Kas soovite väikeseid inspiratsiooni ja nõuandeid otse oma postkasti edastada? Liituge e-posti värskendustega -> Hoiame ühendust.