https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Charles_Bukowski

5 Charles Bukowski tsitaati, mis õpetavad teile, kuidas elada, luua ja oma eesmärki leida

Iga kord, kui Bukowskit loen, on mul mitu hetke, kus mul on see närviline muhe, sest ta ütleb need fraasid, mis lõikavad otse läbi jama. Nad on samal ajal nii jabur, alatu, lõbus ja jõhkralt ausad.

Kui te pole Bukowskiga tuttav, on ta põhiline keskmine joe, prügi, mitte keegi inimtüüp.

Tal on alkoholiprobleem. Ta töötas suurema osa oma täiskasvanud elust ummikseisus, peamiselt postkontoris. Seejärel sai temast kuulus kirjanik, endiselt alkohoolik, ja ta rääkis edasi lugusid oma pingelistest suhetest kuulsuse, naiste ja kõigega, mis nende vahel oli.

Tema vanemate kasvatamine kuritarvitas teda, lapsed kiusasid teda, tüdrukud vihkasid teda. Arme täis, armu täis anne õppis ta saama elu vaatlejaks, kuna enamik inimesi ei tahtnud temaga tegelikult suhelda.

Ta on pervert, prohvet, misogünist, luuletaja, degenereerunud, kadunud hing, kes otsib armastust, samaaegselt sihitu ja erudeeritud sitapeafilosoof.

Kas te armastate tema tööd või vihkate seda.

Ta kasutab labane ja graafilist keelt, kuid samal ajal näete tema sõnades äärmist ülimuslikkust.

Isegi kui te vihkate sõnumit ja tema edastamist, on teil täielik nõustumine raske.

Ta läheb sinna.

Proovin kehastada sama suhtumist ka oma kirjutistes. Proovin teile öelda tõtt täpselt nii, nagu ma mõtlen. Ma ei tule kunagi Buwkoski lähedale. Mitte kunagi.

Heitke pilk mõnele mu lemmiktsitaadile ja nende tõlgendusele.

Siis minge ja ostke kohe kõik ta raamatud.

Ühiskonna surmavalt täpne diagnoos

“Me sureme kõik, kõik, mis tsirkus! Ainuüksi see peaks panema meid üksteist armastama, kuid ei tee seda. Meid terroriseeritakse ja triviaalsused tasandatakse, mitte midagi ei söö meid ära. ”

Kui teate minust midagi, siis teate, et kasutan maailma nägemiseks läätsena surma.

Mõelge, kui hull on see, et valdav enamus inimesi mitte ainult ei järgi oma unistusi, vaid veedab suurema osa oma elust absoluutselt jama - töötades töökohtadel, mida nad vihkavad või mida nad taluvad, veedavad aega inimestega, kellele nad ei meeldi, vihased nende pärastlõuna, õhtu ja nädalavahetus koos õnneliku tunniga, Netflix, baarid ja klubid, kõike muud kui see, mille eesmärk on saada tõelisi ja ehedaid elamusi.

Me kõik näeme toas hiiglaslikku elevanti. Me kõik saame pikaajalise nalja, milleks on ühiskond, kuid enamik meist ei tee selle nimel midagi, sest me kardame asju, mida peate oma reaalse elu elamiseks tegema - silmitsi oma emotsioonidega, tappa oma ego, üle saada valutab teie väike vaimne kõht ... teie lollid väikesed tunded.

Saan aru. Ka mina põgenen omal moel.

Minu elu pole täiuslik ja raiskan tonni aega asjadele, millel pole tähtsust, hajutades end sellest, mis toimib, ja ratsionaliseerides, kui seisan silmitsi väljakutsega oma egole. Püüan seda vähem teha. Ja ma teen seda, tuletades endale meelde, kui rumal on oma elu raisata.

Isiksustatud aeglane surm

„Probleem oli selles, et pidite valima ühe või teise kurjuse vahel ja ükskõik, mille valisite, lõikasid nad teid natuke rohkem lahti, kuni midagi enam ei jäänud. 25-aastaselt oli enamik inimesi valmis. Terve jumalakartlik sitapeade rahvas, kes sõidab autosid, sööb, imikuid, teeb kõike halvimal moel, näiteks hääletades presidendikandidaadi poolt, kes neile endale kõige rohkem meelde tuli. "

Kui vaatate keskmise inimese silmis ühiskonda, võib-olla peeglisse, näete seda kurbuse vihjet, millele on lisatud piisavalt passiivset-agressiivset energiat, et need unenäod viia mõistuse sügavusse ja panna see spoon nii, et inimesed ei näe, kui katkised nad on.

Ma mõtlen seda öeldes mõttetult, kuid keskmise inimese nägemine ühiskonnas hirmutab mu jama välja. Nad on head inimesed, aga neetud, nad teevad kõike halvimal võimalikul viisil. Lihtsalt täiesti roolis magama. See aeglane surm on traagilisem kui järsk kriis.

Inimestest saab konn keeva veega. Nad on noored ja idealistlikud, kuid ühiskond paneb nad sellesse potti. Vesi on leige ja mugav: “Oh see algtaseme asi? See on lihtsalt ajutine, hakkan varsti oma ettevõtet alustama. ”

Läheb natuke palavamaks: “Beebi number kaks on teel! Vajame suuremat maja ja mahtuniversaali. Ärge muretsege, vaid mõned lihtsad maksed. Ma hakkan varsti p90x tegema, jah, ma tean, et ma saan natuke lihavaks. Isa bodid võidu nimel, mul on õigus? * itsitab itsitama * Ma võin seda äri ikkagi alustada, võib-olla siis, kui lapsed on natuke vanemad, ”aga see pole veel väljakannatamatu.

Järgmine asi, mida teate, olete selleks valmis. Ühel päeval ärkate üles ja olete teletegelane - Peter Griffin Quohogist.

Hea uudis? Võite alati oma väljapääsu teha. Alati. Vananedes muutub see lihtsalt raskemaks. Tehke seda nüüd.

Foto Lili Popper saidil Unsplash

Õige viis unistuse jälitamiseks

“Kui kavatsete proovida, siis minge täielikult. Vastasel juhul ärge isegi alustage. See võib tähendada sõbrannade, naiste, sugulaste ja võib-olla isegi teie mõistuse kaotamist. See võib tähendada, et ei sööta kolm või neli päeva. See võib tähendada pargipingil külmumist. See võib tähendada vanglat. See võib tähendada armetust. […] Teist sellist tunnet pole. Te jääte jumalatega üksi ja ööd leegitsevad tulega. Sõidate eluga täiusliku naeru juurde. See on ainus hea võitlus seal. ” - Charles Bukowski

Miks mitte seda lihtsalt teha?

Ma mäletan, kui ma esimest korda kirjutama hakkasin. See oli lõbus hobi, kuid ma kasvasin selle vastu väga kiiresti. Isegi kui ma ei teinud kohe teadlikku otsust, teadsin seda oma mõtetes. Ma ei kavatsenud mitte ainult kirjanikuks saada, vaid ka saada neetud heaks kirjanikuks.

"Enamik kirjanikke ebaõnnestub ja loobuvad varakult." Ma teadsin, et nad ei räägi minust.

"Kirjanikuna elatise teenimine on peaaegu võimatu." Jah teiste inimeste jaoks.

Kui teil on õnne leida midagi, mis paneb teid end hästi tundma, tõeliselt head, sügavalt luudesse hea, võlgnete endale seda kogu oma ülejäänud elu vältel.

"Ma ei tea, mida ma oma eluga teha tahan!" Jah, jah. Kuid sa kardad - läbikukkumist ja seda, mida teised inimesed arvavad.

Mul on sõber, kes elab LA-s. Ta tahab olla muusik. Madal koefitsient. Kuid ta tegi õige valiku. Mis mõtet on tal saada mõni töö, mis LinkedInis kena välja näeb, kuid röövib ta hinge?

Kui palju raha on teie hing väärt?

Inimesed räägivad pidevalt sellest, kuidas nad "rahast ei hooli", kuid kui näete, kuidas nad oma elu elavad, eriti mida nad teevad elatiseks, on selge, et neil on hind.

Peate arved maksma. Okei. Sain aru. Kasutage oma vaba aega. Mida teha? Bukowski järjekordne jutustus kõlab:

"Leia mida sa armastad ja lase sel end tappa."

Just meile kirjanikud

"Kirjutamist ei saa kuidagi lõpetada, see on meeletu vorm."

Selleks, et kirjutada nii palju kui vaja, et sellest elatist teenida, peate olema natuke vaimuhaigus.

Kirjutamine on nagu suurte liigade pesapall.

Isegi kui olete tõesti hea pesapallimängija, ei saa te MLB-ga kohe liituda. Peate minema väiksematesse liigadesse ja töötama kõigi oma mehaanikute kallal, vahel aastaid, lihtsalt selleks, et neil lubataks mängida suurtes liigades.

Kõhklen kirjutamiskursuste ja juhendamisprogrammide väljapanekut, sest saan anda inimestele kõik vajalikud teadmised ja tööriistad ette ning suunata neid õiges suunas, kuid tegelikkus hõlmab aastaid kestnud praktikat.

Viis aastat mängu ja ma tunnen, et… korralik. Bukoski kirjutas enne avastamist 25 aastat - veerand sajandit.

Alustamiseks ei pea teil olema hunnikut talenti, kuid selleks, et seda teha, peab teil olema sügelus. Ma suhtun mõistvalt inimestesse, kes on aia ääres, alustamisega, sest ma olin ka liiga, aga kui te ikkagi alustate, peaks see tunduma narkootikumina. See tegi minu jaoks ära.

Inimesed kadestavad kirjanike elu. Näib, nagu tahaksid kõik olla kirjanikud. Kuid valdav enamus inimesi, olenemata sellest, kas talent on või mitte, lihtsalt ei pea seda tegema.

Nad pole sellised näljased nagu Charles, mina ega kõik mu kirjanikusõbrad, kellele lihtsalt ei tundu olevat piisavalt masohhistlikku rõõmu, mis kaasneb sõnade panemisega lehele.

Kuidas päästa maailm

„Alustad maailma päästmist ühe mehe korraga päästmisega; kõik muu on suurejooneline romantism või poliitika. ”

Olen oma elus pannud asjale punkti, et ma ei kujuta ette, et hoolin asjadest, millest ma tegelikult ei hooli. Miks? Sest see on võlts. Teate, et te ei saa millestki hoolida ega soovi ka, et halvimad tulemused juhtuksid.

Näiteks arvan, et loomad on lahedad, kuid ohustatud liigid ei hoia mind öösiti üleval. Ikka, ma ei taha, et elevante mõrva pärast mõrvatakse, kas saate?

Ma olen teadlik, et kliimamuutused on tõelised, ma töötan taaskasutusse ja võib-olla saan kunagi Tesla, kuid ma ei kavatse siin istuda ega teeselda, nagu oleksin arutellu investeerinud, ega ka protestida. või jagage selle kohta sotsiaalmeedias postitust.

Ma ei anna voorussignaali, sest mul on tähtsamaid asju teha.

2020. aastal ja pärast seda tahavad kõik olla nii halvasti ärkvel. Peate sügavalt hoolima kõigist põhjustest, vastasel juhul olete kurjad. Pidage meeles, et te ei pea nende põhjustega nagu vabatahtlikuna midagi tegema ega raha andma, piisab ainult sellest, kui teistele inimestele teate, et hoolite avalikult.

Mida rohkem on kinnisideeks inimesed liiga paljude seisukohtade võtmisega, seda vähem on neil kontrolli oma elu üle ja seda vähem on neil neid. Ma mõtlen seda pilti sellele inimesele praegu silmas pidades - pidevalt uudiseid ja poliitikat jagades, kustub ja protestide põhjustajaks on kõik põhjused.

Kas visualiseerite tervet ja eneseteostust omavat inimest? Kurat ei. Teate, mida visualiseerite. Ja hoiame seda selles.

Ma hoolin sinust ja su tegelikust elust.

Kui suudan aidata üksikutel inimestel luua soovitud tulemusi oma elus, et nad saaksid siis ümber pöörata ja olla teistele heaks eeskujuks, on kõigi see, mis on palju suurem, kui minu katsed proovida 'päästa maailm. '

Kuidas saab olla maailmasündmuste pärast nii murelik, kui sul pole oma pask koos?

Alusta sealt.

Päästa ennast.

Haarake oma tasuta kontrollnimekiri siit: ülim juhend looduslike annete ja tugevate külgede avastamiseks. Kas soovite Interneti-ühendust hoida? Jälgi mind Instagramis.

Algselt avaldati aadressil http://ayotheauthor.com 23. märtsil 2020.