5 peamist vastuväidet: kuidas neid oma sisus tõsta ja ümber lükata

Üllatage oma lugejat, kui esitate need vastuväited enne, kui ta seda teeb

Need 5 peamist vastuväidet on levinumad viisid, kuidas lugeja teie sisu lugedes vastupanu osutab.

Vastuväited ilmuvad lugeja meelest, kui ta loeb midagi üleskutsega, alates maandumislehest kuni müügikirja, edasikaebamiskirja, geoloogilise uuringu kirja, vajaduse kinnituseni toetustaotluses või isegi artiklis või ajaveebipostituses, mis teeb selge punkt tegevuse sammuga.

Tegevuskutse pakub lugejale valikuvõimaluse. Kas ta võtab teie pakkumise või argumendi arvesse või lükkab selle tagasi?

Ausalt öeldes on inimestel palju lihtsam säilitada status quo, selle asemel et teha otsus toote või teenuse ostmise kohta, kuulata uut argumenti või kaaluda enda vaatepunktist erinevat vaatenurka.

Sageli ei tea lugeja isegi seda, et ta on teile vastu.

Kui tõstatate oma sisus neid vastuväiteid, siis hoiate teda valvel. Nüüd on sein maas ja ta kuuleb teie tõendeid, loogikat või arutluskäiku. Motiveeriv kõneleja Brian Tracy ütleb: “Käsitage vastuväiteid lisateabe taotlusena.” Kui pöördute vastuväidete poole otsekohe, on teil võimalus näidata oma toote, teenuse või argumendi eeliseid.

(Siin on rohkem põhjuseid, miks vastuväidete esitamine on võimas veenv kirjutamisviis.)

Teisisõnu, ühe või enama neist viiest põhivastasest vastuväite esitamine relvastab teie lugeja ja võimaldab tal olla vastuvõtlik teie öeldu suhtes.

Ja see annab teile võimaluse paljastada eeliseid, teha pakkumine või viia lugeja teie mõttemaailma.

Kui vähegi võimalik, tõstatage ja lükake üks või mitu neist põhivastastest vastuväiteid oma sisus enne, kui lugeja mõtleb isegi nende kohta küsida.

5 peamist vastuväidet, mida oma lugejaga tõstatada

Vastuväide nr 1: hämmingus

· Mul pole piisavalt aega.

· Olen praegu liiga hõivatud

· Mul on liiga palju tegevusi

· Ma saan seda proovida mõne kuu pärast

Kõiki pommitatakse teabe ja pakkumistega ning teie lugeja pole erand. Ta soovib teie vallandada kiiresti ja otsib selleks vabandust.

Mida teha: Lihtsustage lahendust. Näidake, miks teie lahendus või seisukoht vastab teie lugeja vajadustele lihtsalt.

Näide: konto seadistamine, oma esimese e-posti malli valimine ja e-posti kampaania saatmine võtab vaid minuteid.

Vastuväide nr 2: väärtus

· Ma ei saa seda endale lubada.

· See on liiga kallis.

· Mul pole raha.

· Ma saan selle odavamalt kuskilt mujalt.

Tegelikult võib teie lugeja endale lubada kulusid, olgu need siis dollarid, pingutused, emotsionaalne energia või muud kulud. Ta pole lihtsalt veendunud, et teie pakkumine on oma hinda väärt.

Mida teha: kasutage oma sisu, et näidata, kuidas lahendada tema probleem kõige ökonoomsemal, tõhusamal või mõistlikumal viisil. Juhige tähelepanu sellele, mida teie lugeja võib teie toote või teenuse kasutamisest kasu saada, ning mida ta peaks kaotama, kui selle maha jätate.

Näide: Lugejate ees püsimiseks pole ökonoomsem viis kui selle e-posti teenuse pakkuja juures.

Vastuväide nr 3: skeptitsism

· Ma ei usu sind.

· See ei tööta minu jaoks.

· Olen seda varem proovinud.

· See pole minu jaoks mõistlik.

Teie lugeja võib uskuda, et teie argument on õige või et teie toode või teenus töötab ... kuid see ei tööta tema jaoks. Võib-olla on ta proovinud muid sarnaseid teenuseid, mis olid ebaõnnestunud. Võib-olla usub ta, et tema probleem on ületamatu ja vajab lisatõendeid.

Mida teha: näidake tõestust, et teie, teie toode või teenus teeb seda, mida te ütlete. Paku volikirju, juhtumianalüüse ja teiste kasutajate ütlusi. Esitage enne ja pärast pilte ja statistikat. Kui vähegi võimalik, andke raha tagastamise garantii või lihtne tagastamispoliitika.

Näide: iga neljas väikeettevõte kasutab meie e-posti teenuse pakkujat.

Vastuväide nr 4: hirm

· Ma ei ole valmis.

· Ma pole kindel, et see on õige aeg.

· Ma pean oma naise / mehega ühendust võtma.

· Ma ei usu, et meil oleks töötajaid, kes sellega hakkama saaksid.

Miks teha hüpe või teha muudatus, kui te ei tea, mis juhtuda võib, või tunnete muret, et te ei saa seda hallata? Teise võimalusena võib teie lugeja karta, et asjad muutuvad paremuse poole ja ta ei tea, kuidas parandustega iseseisvalt hakkama saada.

Mida teha: lahendage lugeja valupunktiga seotud tõelised probleemid. Kas ta soovib tõesti jätkata asjade käiku? Andke kinnitust, et ta ei saa üksi, pakkudes klienditoe, kogukonna või ühendusi. Selgitage, miks tal pole midagi kaotada ja kõike, mida võita.

Näide: e-posti kasutamise aeg on eile. Ja te ei lähe üksi. Meie klienditeenindus on ööpäevaringselt kättesaadav, et aidata teil ette võtta.

Vastuväide nr 5: Rahulolu

· Mul pole seda vaja.

· Olen endaga rahul.

· Kasutan juba X-i.

· Ma saan sellega ise hakkama.

Lugeja arvab, et tal läheb lihtsalt hästi. Või võib-olla ta ei soovi muudatuste tegemiseks lihtsalt vaeva näha. Ta võib kergesti tulla põhjustega, miks mitte lugeda, klõpsata, jagada, osta ega anda.

Mida teha: esitage FOMO - see tähendab hirm ilma jääda. Teie lugeja ei pruugi olla teadlik sellest, milline võib olla elu ... kuidas ta saab lahendada peamise valupunkti ... või et tal on üldse valupunkt. Näita talle.

Näide: teie praegune e-posti teenuse pakkuja võib teile maksta igal nädalal kümneid uusi kontakte.

Järgmist projekti kirjutades pidage meeles, et teie lugeja seisab valiku ees. Kas ta kuulab ära, mida teil öelda on, või jätab selle otsekohe rahuldamata?

Aita tal sind kuulda. Vastake talle vastuväidetega.