4 vabakutseliste klientide tüüpi ja kuidas neid õnnelikuks teha

Inimestele meeldiv pole alati nõrkus

Foto: Ali Yahya saidil Unsplash

Olen alati olnud inimestele meeldiv.

Nõrkuseks on see kohutav asi. (Saate ära kasutada palju ... Kuid mingil hetkel hakkasin mõistma, et see on ka minu üks suurimaid tugevusi. Pärast elukestvat uurimist, mis teeb inimesi õnnelikuks, hakkasin neid teadmisi rakendama oma vabakutseliste suhete ja asjad pole kunagi parem olnud.

Nüüd saan luua ühenduse selle vahel, mida minu klient nõuab (või kuidas ta seda nõuab) ja millise tulemuse teeb ta õnnelikumaks. See võimaldab mul minna kaugemale ja kaugemale viisil, mida ma kunagi ei saaks, kui vaatan ainult ülesannet. See aitas mul ka tuvastada teatud tüüpi kliente, kellega ma ikka ja jälle koos töötasin ning mida need kliendid lõpuks kokkuvõttes vajasid.

1. Unistuste klient

Foto CoWomen saidil Unsplash

See kõlab nagu noahaavaja, eks? Iga vabakutseline unistab sellest kliendist, kellega te lihtsalt klõpsate. Armastad seda tüüpi tööd, mida nad küsivad, nad saavad aru, kuidas sa asju teed, see on lihtsalt täiuslikkus algusest lõpuni. Kuid suhe oma unistuste kliendiga nõuab tööd, nagu ka kõigi teiste klientidega. Ainus erinevus on see, et tõrgete või ebareaalsete ootuste plaanimise asemel võitlete rahuloluga. See kõik on teie peal.

3 sammu oma unistuste kliendi õnnelikuks tegemiseks:

1. Stimuleerige. Ärge võtke oma unistuste klienti iseenesestmõistetavana. See, et nad on teie ideaalne klient, ei tähenda, et olete nende ideaalne vabakutseline, seega veenduge, et neil oleks põhjust teiega kokku jääda. Pakkuge oma brändile lojaalsuse eest lisatasusid.
  2. Jääge professionaalseks. Lihtne on saada klientidega lähedale, kellega teil on hea suhe. Ma isegi ütleksin, et mul on paari minuga sõprussuhted arenenud, kuid on oluline mitte kunagi unustada, et teie klient on teie boss. Ärge halvustage teisi kliente, et nad tunneksid end hästi, ja ärge kunagi minge enam suhtlemisse kui teie suhtlus.
  3. Hoidke oma isiklikud standardid kõrgel. Korduv töö võib hakata tunduma, isegi kui teile väga meeldib inimene, kellega töötate. Leidke võimalusi selle värskena hoidmiseks ja ennekõike ärge laske oma töö kvaliteedil libiseda ainult seetõttu, et eeldate, et teie klient arvab teie maailmast.

Ärge unustage nii sageli küsida oma unistuste kliendilt tagasisidet. See näitab, et nende rahulolu on teie jaoks endiselt prioriteet. Andke neile kogemus, mis eristab teid teistest vabakutselistest.

2. Kastis olev kast

Foto veebimajutus saidil Unsplash

Sellel kliendil on teie jaoks palju tööd. Nagu palju tööd. Või vähemalt ütles ta seda kolm nädalat tagasi. Sellest ajast alates on tegemist olnud kriketitega ja olete võtnud muidki töid, et täita tema järel tekkinud tühimik. Siis ärkasite täna hommikul e-kirjale, kus oli kuu tööülesandeid, mida ta vajab kahe nädala pärast uuesti. Nüüd sa rüselad, sest kuigi dollarimärgid tantsivad kogu nägemuse ulatuses, on nende kolme raadiomängu nädala jooksul möödunud aeg, mille käskisite neil kõrvale jätta.

Mõne kliendi jaoks on see muster nii etteaimatav, et saate selle tegelikult kalibreerida, kui teate, kuidas nende lugu läheb. Kui teil on selle asja jaoks palju paindlikkust (või ajakava, mis on täis järjekindlamaid kliente, kelle järgi saate oma kella seadistada), ei pruugi te tunnete vajadust üldse midagi teha. Kui aga olete nagu enamik meist ja ei saa kõike maha visata, kui Jack-in-the-boxis ilmub kiireloomuline 20-tunnine töö, siis töötate kõige paremini, kui mõned piirid on paigas.

3 sammu mängukasti õnnelikuks tegemiseks:

1. Seadke piirid. See on ausalt minu nõuanne mis tahes suhete kohta, mis teil kunagi on, kuid eriti oluline on selle stsenaariumi korral. Andke oma kliendile täpselt teada, kui palju te peate mõistma, millist tüüpi ülesannet ta tavaliselt teile annab. Pad, mis tsiteerib heldelt. Isegi kui teil on seekord vaja ainult 48 tundi, võite järgmine kord olla palju hõivatud.
  2. Seisa kindlalt. Ole valmis mõneks tagasilöögiks. Jack-in-the-Boxis ei meeldi, kui talle öeldakse, et miski ei toimi viimasel hetkel. Probleem on selles, et ta suhtleb sinuga alati viimasel hetkel. See pole "teie" probleem.
  3. Tehke ettepanek säilituslepingu kohta. Kui teie boksis tuleb korrapäraselt teiega tööd, mida teile meeldib teha, ja hea eelarvega, vaadake, kas ta oleks vastuvõtlik säilituslepingule. Tehke lepingus selgeks, et te ei saa vastutada ülesannete täitmise eest, mida nad teile õigeks ajaks ei jõua. Teile makstakse palka, ükskõik mida, ja nad on motiveeritud tõhusalt suhtlema.

Jacks-in-the-Box on selline, nagu nad on, kuna nad (või inimesed, kelle heaks nad töötavad) võitlevad ajajuhtimisega. Kui soovite, et saaksime seda tüüpi klientidega piire seada, peab teil olema selleks moraalne kõrge alus. Ärge pange nende asju tagumisele põletile lihtsalt sellepärast, et nad tegid teiega sama. Hankige nende töö tasemele, mille suhtes hoiate end teiste klientide ees, ja tehke seda õigel ajal.

3. Perfektsionist

Foto Amy Hirschi saidil Unsplash

Olgem siin tõelised, me räägime mikromajandushalduritest. Saate neist osa ja on hea, kui leiate, et need on väljakutsuvad. Perfektsionistlikele klientidele meeldib detaile valida. Nad tahavad protsessi igal sammul teada saada, kus te viibite. Nende projektid on nende beebid ja nad ei taha oma lastele midagi muud kui parimat.

Kui ma oleksin klient, oleksin peaaegu kindlasti mikromajandushaldur. Seetõttu armastan salaja nendega töötada! Pole lihtsalt midagi, mis mind professionaalselt rohkem rahuldaks, kui mikromajanduse õnnelikuks tegemine. Selle põhjuseks: miks: sageli leian, et kliendid, kes üritavad mind mikrivallata, ei tahtnud mind kõigepealt tööle võtta. Nad tahtsid seda tööd ise teha, nad on lihtsalt liiga hämmingus. Kui panen nad mõistma, et mõistan nende nägemust ja olen pühendunud selle elluviimisele täpselt nii, nagu nad on unistanud, siis tunnen peaaegu, et nende kergendus kiirgab läbi interneti.

3 sammu perfektsionistide õnnelikuks tegemisel:

1. Vasta kõigele. Seda tüüpi klientidele on oluline isegi kõige väiksem taotlus või ettepanek. Nad tahavad teada, et nad on iga kord kuulnud. Näiteks kui teen koostööd näiteks Google Docsis, vastan nende kommentaaridele, selle asemel et klõpsata nupul Lahenda, isegi kui see on lihtsalt kiire märkus öelda, et olen selle parandanud. Lasin neil otsustada, kui midagi on lahendatud.
  2. Vasta enne, kui nad küsivad. Mikroettevõtjad kardavad tundmatut. Saate seda hirmu leevendada, kui oma protsess on algusest peale paigas. Mul on pakk, mille tavaliselt saadan välja uue kliendi pardale astudes, kes seda täpselt teeb (idee sain tegelikult ühelt mu kõigi aegade lemmikkliendilt, fotograafilt, kes vannub seda enda klientidega).
  3. Tea oma piire. Perfektsionistid pole kõigile. Nad vajavad palju mõistmist. Kui te ei ole keegi, kes suudab mikromajandushalduritega hästi hakkama saada, on parem, kui saate, neid täielikult vältida. Nad rõhutavad teid ja teie töö valmistab neile pettumuse.

Võimalik on mikrotuhataja õnnelikuks teha. Sellegipoolest on neil vastik kalduvus omal moel hakkama saada ja see on tootlikkuse probleem. Võite märgata, et nad soovivad muudatusi, ja palub hiljem teil need muudatused tagasi võtta, ilma et oleks aimugi, mida nad teevad. Võib-olla nõuavad nad palju teie aega muul põhjusel kui ainult seetõttu, et nad soovivad pidevat kindlustunnet.

Seal on kasu sellest, kui teate omaenda protsessi ja edastate neile selle protsessi kaudu. Seadke oma perfektsionistiga piirid ja olge valmis neile piire viisakalt meelde tuletama, kui asjad käest ära hakkavad minema.

4. Üks, mis ära pääses

Foto: Jesus Kiteque saidil Unsplash

Arvasite, et ta on kindlasti unistuste klient, ja siis jättis ta teile tühja postkasti ja augu teie kalendrisse. Olete jälginud, kuid tulemusteta.

Tahad seda tööd tagasi. Tahad võimalust asja parandada. Kõige rohkem tahate lihtsalt teada saada, mis valesti läks. See teeb haiget, kui potentsiaalne klient lubab teile maailmale ja kummitab teid siis, kuid ainus viis selle olukorraga toimetulemiseks on tervislik annus reaalsust.

3 sammu õnnelikuks tegemise jaoks:

1. Tõenäoliselt ei saa. Sellepärast on nad üks, kes pääses, mitte see, kes võib minema pääseda. Mis iganes juhtus, nad on nüüdseks juba ammu kadunud.
  2. Igal juhul ei taha. Sest mitte iga töö ei sobi õigesti ja see on okei.
  3. Tegelikult peate tõesti edasi liikuma. Seal on ka teisi kliente, kes teid kaevavad. Te raiskate aega, et näppida neid, kes seda ei tee!

Muidugi on alati kasu lühikesest analüüsiperioodist, kui mõni paljutõotav tehing läbi kukub. Kui kaotate mitu tehingut üksteise järel, võiksite otsida mustreid. Võtke õpitu ja viige see järgmisele tööle. Kui tead paremini, siis teed paremini.

Kuid pärast seda, kui olete selle teinud, on aeg järgmine ettepanek kokku panna. Liigu edasi. Teie unistuste klient on seal väljas ja ootab teid.