4 sammu, kuidas tõhusalt uusi asju tarkvaratehnikas õppida

Foto autor Maxwell Nelson saidil Unsplash

Oleme kõik siin olnud ja varem või hiljem maanduvad kõik jälle siia. Aga kõigepealt sellest postitusest? Ma ei kanna valget mantlit, mis tähendab, et ma ei ole arst, nii et see postitus pole tegelikult retsepti järgi, aga ma üritan välja anda näpunäiteid ja petta lehti, mida olen kasutanud juba peaaegu 3 aastat ja iga strateegia Ma räägin, et sellel on konkreetne stsenaarium, kus seda rakendataks. Lase siis sisse hüpata.

Mida ma mõtlen, kui ütlen tõhusat õppimist?

Noh, see on üsna abstraktne, aga sisemiseks öeldes ütleksin, et pikas perspektiivis ei peaks õppimisoskus mitte ainult koodi hankimine tööks või millegi rakendamiseks, vaid pigem teadmiste omandamine, nende rakendamine ja seejärel omal moel rakendamine (oma probleemi lahendus), pidades silmas häid tavasid.

1. samm: tundke ajalugu

Oleviku mõistmiseks peate teadma minevikku. ~ Carl Sagan

Meie ja meie maailm tuginevad evolutsioonile ja kõigele, mis maailmas olemas on, olgu see siis tehnoloogia või tooted või isegi toit, on oma evolutsiooniteekond. Peamine küsimus, mida ma tahan, et te uue tehnoloogia õppimisel küsiksite, on „miks see nii on?“

Nüüd ei pea ma silmas, et hakkaksite otsima tehnilisi põhjuseid, miks teatud tehnika kapoti all töötab, vaid pean silmas allpool toodud küsimustele vastuste otsimist ja jah, arvasite õigesti, et lähme ajas tagasi:

• Millist probleemi see tehnoloogia / toode lahendab?
  • Miks see probleem üldse tekkis?
  • Millised olid muud pakutud lahendused, kui probleem tekkis?
  • Ja lõpuks, miks see tehnoloogia / toode teisi lahendusi ületas.

Paremaks selgitamiseks võtame näiteks Apache Kafka. Selle õppimiseks küsiksin sisuliselt seda, mida Apache Kafka lahendab, miks see probleem ennekõike tekkis. Kui see probleem tekkis, millised olid muud lahendused, mida maailm ihaldas, ja mida lõpuks tegi Apache Kafka, et muuta see tehnikaringkondade lemmikuks?

Lähenemisviisi eelised: kui te neid samme järgite, ei saa te mitte ainult teada, mis on Apache Kafka, vaid ka teisi Apache Kafka alternatiive. Mis kõige tähtsam - saate teada, millal Apache Kafkat mitte kasutada ja valite sama probleemi jaoks muud lahendused ehk RabbitMQ. Kui te pole neist tehnoloogiatest teadlik, pidage meeles, et mõlemat arutatakse Internetis sageli selle üle, kumba kasutada ja kus märksõnad on hüperlingid, et neid julgelt kontrollida.

2. samm: mõõgad ja kilbid

Foto autor Bogdan Kupriets saidil Unsplash

Noh, see on minu enda analoogia, nii et kui see ei sobi minu vabandustega. Nii et inimesed on tulvil ellujäämisinstinktidest ja ohus kasutaksid inimesed ellujäämiseks kõiki tööriistakomplekti kuuluvaid tööriistu (oskusi).

Strateegia olemus Nii, et näitlikustamiseks on kõik oskused ja tehnoloogiad, mida te teate, kilbid ja see, mida te ei tea, on mõõgad (sest ükski inimene ei tea, kuidas võidelda karbist väljas). Ütleme nii, et olete hakanud sõdalaseks ja teate, kuidas kilpi kasutada (see on teie tugevus) ning peate õppima, kuidas võidelda ja selleks peate teadma, kuidas mõõka kasutada.

Näiteks kui ma tean Pythonit (kilp), aga ma ei tea, mis on API-d (mõõk), siis saan lihtsalt otsida Internetist lihtsaid otsinguid, kuidas õppida Pythoni abil API-sid looma, ja ma saangi palju õpetusi paljudes keeltes ja mitut aktsenti. Kuid see pole midagi uut, peaaegu kõik teevad seda, miks peaks strateegia väljamõeldud nimi olema? Noh, mul on hea meel, et te küsisite, ülaltoodud näide on üsna lihtne, aga mis siis, kui ma ütlen, et te ei tea pythonit ja te ei tea, mis on API ja peate API-s Pythonis looma (nüüd on teil kaks mõõka ja kilpideta). Kuidas saaksite sellega hakkama?

Ma ütlen teile, me kõik teeme seda. Esmalt otsime, mis täpselt on API (valige üks mõõk, õppige piisavalt, et muuta see kilpiks) ja seejärel otsime, kuidas teha API-t Pythonis (teine ​​mõõk, mille kilpiks on API-mõisted).

Mõõgades ei tohi võidelda mõlemas käes ja ilma kilbita, kui alles alustate. Vabandust öelda, kuid see lihtsalt ei tööta nii.

Kuidas see strateegia erineb? Niisiis anti mulle 2019. aasta märtsis väljakutse Akka Java abil õppida ja seda rakendada. Ja ma olin C # arendaja, kes oli vaid mõnekuune kõrts võõrastemajas. Nüüd ma ei teadnud Java ja ma ei teadnud, mis on Akka (Kaks mõõka). Nii et ma valisin selle tee, mida arutasime just eespool, alustasin Akkaga ja selle ajaloost (alates 1. sammust) ning peagi sain sügava ülevaate, mis täpselt Akka on ja millist probleemi see lahendab ning miks me valisime Akka selle probleemi lahendamiseks esiteks vaid 0 teadmist, kuidas ma saaksin tegelikult koodi kodeerida ja proovi joosta. Dokumentatsioon oli hirmutav, ma ei saa ikka veel nende dokumentidest aru ja igal Java-le vaatatud õpetusel polnud mingit mõtet. Mida ma siis tegin?

Hindasin mõõgad ja kilbid, minu kilbid olid C #, Python, äsja omandatud teadmised Akka kohta. Minu mõõgad: Java, Akka lahenduste kodeerimine. Niisiis otsisin Akka rakendusi C # ja Pythonis ning leidsin ühe nimega akka.net Akka rakendamiseks C # abil. Nädalavahetuse veetsin C # -s projekti kallal, et õppida C-koodiga Akka-ga kodeerimist ja esmaspäeval tagasi tööle minnes teadsin, mis on Akka, miks seda kasutada ja kuidas seda kodeerida (nüüd kilp) ) ja siis kui ma teadsin, mida teha tahan, pidin lihtsalt otsima, kuidas seda / seda akka java teha (java on mõõk) ja veeb töötas seekord minu kasuks.

3. samm: Varasta õppekava, tee nalja pärast seda

Enamasti on see mõeldud alles põllul alustamiseks, kuid sellest on abi. Paljudel veebisaitidel / rakendustel on veebikursusi, mida õppida, ja neile kõigile on lisatud hinnasilt ja mitte kõik ei saa neid tellimusi endale lubada ning kõik, mis nad lõpuks teevad, on YouTube'i minemine ja sisu otsimine ning paljud neist on edukad, kuid paljud neist pole. Kuna seal on nii palju müra, kipuvad paljud meist eksima ja kaotavad lõpuks huvi. Kui leiate end sellisest olukorrast, on mul teile täiuslik petmisleht ja see maksab teile kokku 0 raha!

Cheat Sheet Mine mõnele neist tasulistest liikmelisustest, tellige ainult veebisaite ja leidke kursus, mille soovite läbida. Leitud palju? (üks teeb ka) Täiuslik liigitage need kursused nüüd kolme etappi: algaja, keskmine, edasijõudnutele (paljudel veebisaitidel on nende sisu juba klassifitseeritud selliseks). Nüüd, kui kõik kursused on korrastatud, tõmmake nende sisukord välja ja ühendage kogu sisukord kolme kategooria alla (Algaja, Keskmine ja Edasijõudnutele) ja seal see on. Teil on ülalt alla õppekava asjade kohta, mida peaksite katma, et olla tehnoloogia algaja tasemel, siis peate õppima neid teemasid üleminekuks algajate tasemelt keskmisele tasemele selles tehnikas ja nii edasi. Nüüd, kui see nimekiri on olemas, püstitage eesmärgid, mis aitavad teil jääda motiveeritud ja nüüd ainult YouTube'i konkreetseteks teemadeks, kuna teil on uus läikiv õppekava ja saate sellest õppida. Alustuseks näete otsitavas tohutut erinevust. Jaotistest „Python algajatele” või „õppige Pythoni” otsitakse „pütoni loendi mõistmine”. Müra läks just aknast välja (keegi palun lülitage mürasummutus välja)

4. samm: testige oma teadmisi

Ja nüüd, kui olete kõik need näpunäited ja petmislehed tööle pannud ja õppinud midagi uut, on aeg proovida oma teadmisi, et saaksite oma teed igaks juhuks ümber suunata. Selle jaoks esitan teile Stack Overflow ja muid veebifoorumeid, kuhu inimesed postitavad oma küsimustele vastuseid otsides. Alates väga kogenud inimestest ja lõpetades värskelt alustamisega esitavad kõikvõimalikud inimesed küsimusi. Proovige nende küsimusele vastata saadud teadmiste põhjal. Usaldage mind, saate siin ja seal vastata mõnele küsimusele ning ka teised inimesed postitavad oma vastused. Võrdlege oma vastuseid teiste vastustega ja proovige teada saada, kumb oleks parem ja miks. See annaks teile piisavalt tehnikat, mida proovite õppida, ja kiirendaks protsessi. Ärge kartke ebaõnnestuda, sest paljudel juhtudel saate vastuse just õigesti.

Järeldus

Õppida on palju võimalusi ja ressursse ning see ajaveeb jagab lihtsalt veel mõned ideed. Nii et kasutage kommentaaride jaotist, et anda mulle teada, mida arvate? Ja ärge kartke kasutada veebifoorumeid tobedate küsimuste esitamiseks või kellegi küsimustele vastamiseks. Lõppkokkuvõttes aitate neid ja lõpuks aitate kellelgi oma koodi kinni pidada ja annate tõuke teie teadmistele.

"Õpetamise ajal õpime," ütles Rooma filosoof Seneca

Kui sellest postitusest oli abi, klõpsake oma toetuse näitamiseks mõni kord alloleval plaksutusnupul . ⬇⬇