# 4 - ALGUSTAJATELE - Kuidas õppida IELTSI KUULAMIST - IELTSi kuulamisel 8,0 punkti saanud inimese seisukohast

Foto Emiliano Vittoriosi saidil Unsplash

Las ma jagan teiega oma lugu. Olen õppinud inglise keelt kuulamas väga noorelt - umbes 14-aastaselt. IELTSi kuulamisel hea tulemuse saamiseks ei pea te nii vara alustama. Kuigi ma alustasin varakult, ei olnud minu uuring pidev, vaid pigem katkendlik. Olen õppinud alguses kaks aastat, siis peatusin, et suunata oma jõupingutused keskkooli lõpetamisele ja ülikooli sisseastumiseksamitele.

Õppe edusamme kajastades sain teada, et inglise keele kuulamist saab ise õpetada ka siis, kui olete algaja. Siit saate teada, kuidas seda teha.

Minu arvates kõige usaldusväärsem kuulajate allikas algajatele on VOA inglise keele õppimine. Nad pakuvad suurt hulka helisalvestisi erinevatel teemadel, alates kunstist, teadusest ja lõpetades poliitikaga.

Esiteks peate alla laadima teile huvitava salvestise.

Siis vajate helipleierit. Kui kasutate Windowsi, minge Windows Media Classicu juurde. Kui olete selle installinud, liikuge jaotisse „Klahvid” menüü Vaade -> Valikud kiirklahvide seadistamine järgmiselt - see on mõeldud kuulamise ajal tagasi liikumiseks.

Alustage lindistamist, kuulake iga lauset või lause osa korraga, seejärel tehke paus (vajutage tühiku klahvi) ja kirjutage äsja kuulatud tekst üles. Kui te ei saanud seda kätte, minge 5 sekundit tagasi salvestusele, vajutades vasakule nooleklahvile <-. Kui te ei saanud seda pärast 4-5 korda proovimist, vaadake ärakirja. Ärge unustage, avalikustage ärakirjas ainult see lause või lause osa, mida kerite sirvides. Ei näe kogu ärakirja. Isegi kui lauset õigesti kuulete, peaksite kontrollima seda ärakirja järgi, kuna mõnikord võite jääda ilma „ed” või „s”

Järgmine kord jagan oma kogemusi, kuidas iseseisvalt inglise keeles rääkimist harjutada.