4 levinumat keeleõppe viga (ja kuidas neid parandada)

Õppimine võib olla keeruline, kuid lihtsustamiseks on olemas viise.

Foto Simona Todorova saidil Unsplash

Mis takistab teil uue keele õppimist?

Kui olete midagi sellist nagu minu endine mina, kardate öelda vestluse ajal midagi valesti või midagi muud, mis paneks teid ebaõnnestumiseks tundma.

Õige? Me ütleme endale, et oleme kakskeelseks saamise unistuse taga ajades motiveeritud. Kuid kui te pidevalt pettute oma edusammude puudumise või suutmatuse pärast põhivestlust pidada, on sellest uskumatult lihtne loobuda.

Kogu oma keeleõppereisi jooksul olen leidnud end mitu korda samas olukorras kui teie. Kuid olen avastanud, et ainus viis pideva arengu saavutamiseks on oma eelmistest vigadest õppimine, et tulevikus neid enam ei juhtuks. Henry Fordi sõnul:

"Ainus tõeline viga on viga, millest me ei õpi midagi."

Allpool on kogumik vigu, mille tegin mitme keele õppimisel. Kõik need teadmised aitasid mul minevikust õppida, nii et sain uue keele õppimisel oma edasiminekut märkimisväärselt kiirendada. Olen kindel, et nemad teevad sama ka teie jaoks.

1. Valele sõnavarale keskendumine

Kui ma keskkoolis keeli õppima hakkasin, õpetati meid keskenduma sõnavarale, mis aitaks meil kindla eksami sooritada. Kuid viimase paari aasta jooksul olen õppinud, et peate rääkima sujuvalt keelt rääkima ainult väheseid sõnu.

Näiteks prantsuse keeles on 130 000 sõna. Kuid enamiku prantsuse keeles emakeelena kõnelejatega peetavate vestluste mõistmiseks peate teadma ainult umbes tuhat sõna.

Nii et kui soovite õppida mõnda teist keelt, kaaluge igapäevase vestluse käigus sagedamini kasutatavate sõnade tuvastamist. Sest kui olete keskendunud olulisele sõnavarale, märkate, et ladususe saavutamine võtab palju lühema aja, kui olete kunagi osanud ette kujutada.

2. Omakeelsete esinejate mittekuulamine

Kui ma esimest korda uusi keeli õppima hakkasin, arvasin, et sujuvuse saavutamiseks piisab õpiku meeldejätmisest. Kuid kui te ei võta aega emakeelena kõnelejate kuulamiseks, olen avastanud, et teie hääldus on sageli kohutav.

Kui te pole keegi, kes naudib teises keeles netisaadete kuulamist, võib mõnusa muusika leidmine olla suurepärane viis oma häälduse parendamiseks. Näiteks aitas Spotify kaudu iga päev Becky G kuulamine mul mõista, kuidas hääldada palju hispaaniakeelseid sõnu uskumatu täpsusega.

Te ei pea kulutama mitu tundi emakeelena kõnelejate kuulamist, kuna see on ebareaalne ja muudab uue keele õppimise protsessi meeletuks. Kuid kui suudate neli minutit oma õhtust pühendada mõne muu loo kuulamisele, paraneb teie hääldus aja jooksul märkimisväärselt.

3. Arvamine, et Duolingo teeb sind soravaks

Üks suurimaid vigu, mille ma tegin, oli usk, et Duolingo aitab mul sujuvalt saavutada. Tegin ju 20 minutit päevas sõnavara ja grammatikaharjutusi, seega eeldasin, et sellest on käegakatsutavat kasu.

Kuid on oluline meeles pidada, et uue keele õppimine nõuab mõistlikku pingutust. Nii ei aita kahjuks see, et koputate oma telefonil iga päev mõneks minutiks, palju kasulikku teavet säilitada.

Selle asemel olen avastanud, et parem lahendus on katsetada erinevaid tehnikaid ja jääda kinni kõigest, mis teie jaoks sobib. Näiteks aitas ladinakeelsete saadete vaatamine Netflixis mul tõhusalt mõista hispaania keeles sõnade hääldust.

Kuulake muusikat, vaadake võõraid filme ja tehke kõike, mis võib aidata teil oma ladusas teekonnas pidevaid edusamme teha. Darren Hardy ütles seda kõige paremini:

„Lõppkokkuvõttes ei lisata suuri asju; see on sadu, tuhandeid või miljoneid pisiasju, mis eraldavad tavalisi tavapärastest. ”

4. Konkreetsete eesmärkide seadmata jätmine

Yogi Berra ütles kord: "Kui te ei tea, kuhu lähete, võiksite kusagil mujal likvideerida." Nii et kui teil ei ole konkreetseid eesmärke uue keele õppimiseks, saate teada, et on võimatu teada, kas panite ladususe saavutamiseks piisavalt tööd.

Olen avastanud, et soovitud eesmärgi murdmine on suurepärane viis uue keele õppimisel mõistlike eesmärkide seadmiseks. Näiteks kui soovite kolme kuu jooksul õppida 1000 sõna, võite luua eesmärgi õppida 12 uut sõna päevas.

Nii et kui hakkate uut keelt õppima, mõelge veidi aega selle üle, mida soovite saavutada, ja rakendage selle võimaldamiseks igapäevased harjumused.

Ehkki see võib tunduda vähene õppimine iga päev, avastate kiiresti, et teie teadmised muutuvad aja jooksul vestlusoskuseks. Albert Einsteini sõnul:

"Liitintress on maailma kaheksas loodusidee ja kõige võimsam asi, mida ma seni kohanud olen."

Pidage meeles: kui soovite õppida uut keelt, aitab vigade tegemine teil mõista, mida saate paremaks muuta.

Mind Cafe teie postkastis

Kas teile meeldis see lugu? Teistega kursis hoidmiseks registreeruge e-posti värskenduste saamiseks, järgides seda linki.