3 asja, mida soovin, et teadsin juba enne võrgustike loomist ja kuidas tegutseda

Kui te ei tee seda tööriista juba oma karjääri jooksul, alustage nüüd.

Foto autor Chang Duong saidil Unsplash

Kas arusaamatused võrgustiku loomise osas takistavad teid?

Kui soovite mingil põhjusel võrkude loomist vältida, lõpetage. Võrgustiku loomine on vaieldamatult kõige tõhusam karjäärivahend, millele kõigil on juurdepääs. Kuid mitte kõik ei kasuta seda ära. Paljud inimesed kardavad seda sellepärast, et nad on häbelikud, arvavad, et peavad olema inimestele meelepärased, ja arvavad, et see hõlmab alati jooki, samal ajal kohmakalt ringi vaadates tuba, kus on võõraid inimesi, kes on kleebitud märkide külge. Kuid see ei pea nii olema. Tihti ei pea võrgu loomiseks isegi uute inimestega kohtuma. Olete selle juba mingil kujul kooli, tööle või muudele üritustele minnes teinud. Tõenäoliselt tunnete juba paljusid inimesi. See on teie võrk.

Kuid kas saate aru oma võrgu võimsusest? Teen nüüd. Olen teinud paar eksitavat arusaama võrgustiku loomise kohta. Kuid karjäärimuutuse alguses hakkasin mõistma selle tõelist potentsiaali ja pingutuse panemine tasub end tõesti ära. Olen pettunud, et ma ei võtnud seda varem nii tõsiselt.

Asi pole selles, mida teate, vaid selles, keda teate.

See avaldus oli mind alati pahandanud, kui olin teismeline, lugedes selliseid saite nagu Monster, karjäärinõustamiseks. Oh, kui valesti ma olin. Oleksin selle väitega alati ärritunud, kuna see tundus peaaegu selline laks, osutades juhuslikult, et hoolimata sellest, kui kõvasti ma üritan, ei pane mind kunagi tähele, sest ma pole sündinud soodsalt öine taevas, ei langenud õigetesse oludesse, ei alustanud ühendustega, kasvas üles introverdiks jne. Ma karjusin, et palkamisotsused peaksid põhinema sisulistel eesmärkidel. Introverdina eelistasin ma ka katku nagu inimeste vältimist, arvasin, et see on üks asi, mida ma saaksin teha ilma, et annaksin endast parima, et teha oma tööga kõik õigesti.

Ma jäin täiesti punktist mööda. Kuigi palkamisotsused põhinevad enamasti teenimisel, on oluline ka see, kui sümpaatne peategelane olete ja kui hästi saate tulevase meeskonnaga hakkama. Kuid kindlasti aitab see, kui olete kandidaat, kes tunneb kedagi, kes on selle inimesega seotud.

Vabatahtlik tegevus kui meetod oma elu jätkamiseks.

Kogu keskkooli ja keskkooli vältel oli vabatahtlik tegevus alati välja toodud tekstiplokkina, mis nägi jätkuna suurepärast välja. See annab võimaluse kasutada oma oskusi, kui teil pole palju kogemusi, ja on suurepärane samm töökoha juurde, kui teil pole varasemaid kogemusi. Rõhk oli alati rakenduse meisterdamisel, et näidata teile tõelist väärtust.

Ehkki vabatahtliku tegevuse kui töökogemuse väärtustamine pole vale, varjas selle ühe aspekti rõhutamine mind teisele, vabatahtlikust tegevusest on suurem kasu: inimesed. See puudutab vähem teie CV polsterdamist ja vähem kogemuste saamist, mida teil muidu poleks. See puudutab võimalust, et peate kohtuma inimestega, kellel muidu poleks.

Mis kasu on sotsiaalse ringi kureerimisest?

Teie võrk võib pakkuda väärtuslikku teavet.

Kas olete kunagi olnud milleski ebaselge või vajanud juhiseid? Teie võrk on suurepärane viis õppida. Seal on ainult nii palju artikleid ja raamatuid, mida saate lugeda - inimlikud kogemused ja tuttavate ülevaade on väärt rohkem kui enamik asju, mida saate Google'ist. Kui teate mõnda kindlat ettevõtet või valdkonda, kes teid huvitab, võtke nendega ühendust.

Mul oli õnn olla ühenduses vähemalt mõne inimesega, kes olid ka karjäärimuudatusi teinud. Me käisime samas ülikoolis. Üks oli keegi, kellega ma olin paar korda koolivälistel üritustel kohtunud, kuid ei teadnud eriti hästi, teine ​​veetsin praktika ajal mitu nädalat. Ma märkasin, et nad tegid mõnda aega karjäärimuudatusi, kuid kui ma lõpuks otsustasin põhjalikult sukelduda, oli äärmiselt kasulik, kui sain küsida nii nende kogemuste kui ka muude valdkonna kohta käivate küsimuste kohta, mis aitasid mind veelgi kitsendada marsruuti, mida ma tahtsin jätkata. Kuid kui kavatsete sel viisil oma võrku süveneda, veenduge, et teeksite eelnevalt oma hoolsuskohustuse, õppides kõik, mis teid huvitab. Piirduge siis vaid küsimustega, mida te kusagilt mujalt ei leidnud. . Te ei soovi oma aega raisata, lastes neil vastata küsimustele, mida saaksite hõlpsasti Google'iks pakkuda.

Teie võrk on sotsiaalse kinnituse vorm.

Suure tõenäosusega on teil eelis, kui asute millegi poole, juba teades kedagi. Suurepärane näide sellest on aeg, kui ma läksin tööintervjuule. Minu kolleeg ülikoolist oli piisavalt lahke, et vastata küsimustele, mis mul olid tema ettevõtte kohta. Kandideerisin ja intervjuu lõpus olid nad juba enne pakkumise kirja koostamist otsustanud ja hakkasid minuga rääkima, justkui alustaksin juba tööd. Intervjueerija ütles mulle, et see oli suurepärane, et teadsin tema kolleegi. "Ma mõtlen, et teil on suurepärane kvalifikatsioon, kuid veelgi parem on, kui ta teid tunneb," ütles ta. Seal see oli. Vaieldamatute pöördeühenduste suuna kinnitus annab. Ta usaldas mind rohkem lihtsalt seetõttu, et mu sõber ja mina läksime samasse ülikooli.

Teie võrk näeb välja teie huvides.

Minu abikaasa paneb alati vabatahtlikuna tegutsema, olgu see siis kooliväline töö või teenimine kohaliku mittetulundusühingu juhatuses. Ta armastab seda ja ta on ekstravert, kuid see aitas ta välja. Kui ilmub mõni võimalus, mis vastab tema kogemustele, mõtlevad nad alati kiiresti temast. Ühendused võivad toimida teie parimates huvides ja ühendades teid millegagi, mis oleks teil hea, kui te muidu oleksite kunagi teadlik olnud.

Mul on olnud õnne kohtuda oma kogukonnas mõne ettevõtja ja ettevõtte omanikuga ning nad on suurepärased näited suhete tugevusest. Üks selline inimene on kirglike inimeste ühendamisel üsna edukas. Tema eesmärk oli ettevõtte käivitamine. Enne tellise- ja mördipoe pidamist korraldas ta omaenda hoovis kohalike käsitöövalmistajatega pop-up üritusi. Nüüd, kui tal on oma ametlik jaemüügikoht, pole ta lõpetanud nende suhete edendamist ning kutsub jätkuvalt oma sõpru ja tegijaid regulaarselt pop-up üritustele. Ta pakub platvormi oma kogukonnale ja võimaldab teiste ettevõtete omanikke esile tõsta. Pole kahtlust, et ka need ühendused toovad talle suurt väärtust - see on vastastikku kasulik suhe. Teiste kohalike ettevõtete omanikud reklaamivad alati hea meelega teisi kohalikke ettevõtteid. Nad ehitavad üksteist üles, kuna nende võrgustiku edukus on nende individuaalse edu jaoks ülioluline.

Siit saate teada, kuidas saate oma sotsiaalset võrgustikku strateegiliselt ära kasutada.

Parim asi võrgutöötlemisel on see, et võite alustada igal ajal ja see on teie vööl olev tööriist, mis tuleb tavaliselt teile tasuta. Samuti ei pea ootama mikserit või sündmust. Võimalik, et teil on juba ühendused ja need ühendused võivad teid seejärel teiste inimestega seostada. Kui olete uute inimestega kohtumise suhtes häbelik, ärge paanitsege. Ole lihtsalt ehtne, uuri välja, mida nad endast kujutavad, tuvasta ühised huvid ja mõtle, kuidas saad neid aidata. Mida te ei soovi teha, on proovida kõigile müüa, kui hea te olete või isegi oma toodet või teenust reklaamida. Kellelegi see ei meeldi, nii et ära ole see inimene. Kõigil on palju parem aeg, kui nad ei tunne end tehinguvestluses.

1. Uurige oma olemasolevat võrku.

Kui arvate, et te pole keegi, alustage kõigepealt siit. Mõelge: keda te tunnete koolist, töölt või klubidest? Kas sõber või pereliige on kunagi vestluses maininud kedagi, kes tegi midagi, mis tekitas teie huvi? Küsige, kas nad saavad teile neid tutvustada. Võite selle maha lüüa ja nad võivad isegi teid teiste asjadega ühendada. LinkedIn sobib selleks suurepäraselt. Kui te vastust ei saa, ärge ärrituge. Kõik on hõivatud. Kuid kui nad seda teevad, tänage neid aja eest ja tehke selle eest tasumiseks märkus.

2. Minge kohalikele üritustele või lähimas suurlinna üritustele.

Otsige gruppe Meetupist, Facebookist, LinkedInist või Google'ist ja osalege oma ametialaste huvidega seotud üritustel. Enne kui lähete võrguüritusele ja alustate võõra inimesega vestlust, kaaluge seda. See pole veel kõik, mida saate võtta. Sellepärast harjutavad nii paljud alustavate ettevõtete omanikud taktikat, mille eesmärk on altkäemaksu andmine inimestele, et nad loobuksid oma e-posti aadressidest, et liituda nende meililistiga millegi tasuta, näiteks e-raamatuga: Nad tahavad tõestada oma väärtust ja oma kohta teie isiklikes eesmärkides.

3. Ole osa grupist või klubist.

Ärge näidake ainult sündmusi. Kehtestage püsivam osalus milleski. Liituge organisatsiooniga või osalege koosolekutel. Kui olete tehnikavaldkonnas või soovite sellesse siseneda, liituge kindlasti oma piirkonna rühmade Slack-kanalitega. Kui teie linnas pole ühtegi rühma ega kokkusaamist, alustage oma.

4. Vabatahtlik

Kui plaanite osaleda üritusel või kokkusaamisel, siis miks mitte võtta ka mõni muu roll peale külalise olemise? Küsige, kas saate aidata seadistamisel, koristamisel, koordineerimisel, turundusel, fotografeerimisel või muudes olulistes asjades. Teil jääb kindlasti meeldejäävam mulje kui inimesel, kes lihtsalt üles ilmus.

5. Saatke e-kirju või võtke ühendust inimestega.

Kui olete kunagi lugenud 4-tunnist töönädalat, siis teate, et Tim Ferriss on selle propageerija. Lõppude lõpuks on parim viis oma võrgu laiendamiseks võtta ühendust inimestega, keda te juba ei tunne. Kas teie valdkonnas on kedagi, keda te imetleksite? Uurige neid. Kuid jällegi veenduge, et teete oma hoolsust ega raiska nende aega ning mõelge, kuidas saaksite neid aidata.

Kord saatsin meili kellelegi, keda ma pole varem kohanud. Imetlesin tema tööd ja tahtsin rääkida, kuidas ta mind inspireeris. Ma ei pakkunud midagi väärtuslikku, seega ei oodanud ma vastust, eriti kelleltki, kellel oli mitu ettevõtet ja kes olid sellega seotud. Minu üllatuseks vastas ta julgustavalt. Ma olin üllatunud. Ma eeldasin, et ta on vastamisega liiga hõivatud, kuid see lihtsalt näitab, et kui midagi ehtsat välja panete, saate suurema tõenäosusega midagi ehtsat tagasi.

Kõik need asjad, mis on tipus üksildased?

Unustage, mida olete suhete ohverdamisest kuulnud, et edasi jõuda. Kõik nõuanded, mis kinnitavad, et peate kogu oma vaba aja veetmiseks oma eesmärkidest loobuma sotsiaalsetest kohustustest, aitavad teil end edust siiski tagasi hoida. Kuigi on oluline kõvasti tööd teha, on sama oluline luua ja säilitada suhteid, eriti erialaselt.

Võrgundus on nutikama töötamise meetod. Proaktiivsuse avaldamiseks kasutage oma võrku. Näiteks võite selle asemel, et oodata, kuni mõni töö ilmub, võite avada oma uksed, leides võimaluse, mis avaneb vaid inimestega rääkides. Ja kes siis teab? Võib-olla räägite lihtsalt õigel ajal õige inimesega.

Teie pilt edust peaks hõlmama ennast positiivsete seostega ümbritsema. Nii et järgmine kord ärge tühistage seda lõuna-, õhtusöögi- ega kohvikuupäeva, kuna olete liiga hõivatud. Pange inimestele aega ja nad teevad teile aega. Ennekõike harjutage ühenduse loomisel empaatiat ja ärge unustage mõelda, kuidas saaksite teistele teenida.