3 ühist väljaõppimist ja kuidas neist üle saada

Ärge lubage kaasõppimisega seotud väljakutsetel teid läbipõlemiseni viia. Siin on 3 kiiret lahendust, mida saate juba täna rakendada!

Foto autor ThisisEngineering RAEng saidil Unsplash

Hea küll, siin me läheme ...

Meil on tabelis 5 parimat vastust.

Palusime 100 õpetajal nimetada #õpetajaprobleem, mida nad soovivad, et nad saaksid maha jätta ...

Summeri piiks…

Pärast koolikohtumisi, mis võisid olla e-kirjad…

Liigne ja ülearune paberimajandus ...

Pereaja ohverdamine hilisõhtuseks klassifitseerimiseks ...

Tegelen suurema osa planeerimise, õpetamise ja klassifitseerimisega ise, kuigi mul on kaasõpetaja ...

Koheldakse nagu assistenti, isegi kui ma olen litsentseeritud eripedagoog ...

Ok ... sa said mu kätte! Ilmselgelt pole ma Steve Harvey ja see pole perekondlik vaen, aga ma lõin selle küsimuse üles sotsiaalmeedia postituse ja need olid õpetajate antud tõelised vastused.

Nagu enamiku kutsealade puhul, on ka õpetamisega seotud oma väljakutsed.

Oota hetk ... Kas ma just kuulsin, kuidas keegi ütles: "Madal palk?" Olen nõus, aga ma ei lähe täna isegi sinna. LOL!

Kõik naljad kõrvale. Õppetöö tuleb küll oma osa väljakutsetega, kuid kaasõpetamine… OMG! Kui arvate, et õpetamine on keeruline, ei lähe see kaasõpetajate ees seisvate väljakutsetega lähedale.

Täna vaatame kolme ühist õpetamist puudutavat väljakutset ja muidugi ei jätaks ma teid rippuma, andmata teile paari kiiret lahendust!

3 ühist väljaõppimist ühises õppes [+ lihtsad lahendused]

Foto autor jose aljovin saidil Unsplash

Väljakutse nr 1: kaasõpetajatel pole aega tugevate ja koostöösuhete loomiseks

Hariduse üldine tava on visata klassiruumis kaks õpetajat ja oodata, et nad võlujõu toimuksid. Unistuste haridusmaailmas, mis võib küll töötada, kuid mitte päriselus.

Meie õpetajad on inimesed, mitte mustkunstnikud. Nad tulevad koos oma ideedega, kuidas klassiruum peaks välja nägema ja tundma, ning põhimõtetest ja protseduuridest, mida nad kavatsevad kasutada. Uue õpetaja lisamine sellele võrrandile põhjustab sageli kaost, kui neile ei anta võimalust uurida ja arutada, kuidas oma kaasõpetatud klassiruumi juhtida.

Selle kaose selguseks muutmiseks, et kaasõpetajad saaksid tõhusalt rahuldada kõigi õpilaste vajadusi, tuleb neile anda aega koostöösuhete arendamiseks.

Nüüd mõistan, et aeg on luksus, mida enamikul õpetajatel pole, nii et siin on kiire ja lihtne viis kaks lindu ühe kiviga tappa. Kui olete midagi sellist nagu mina, peate kindlasti kohvi jooma või teie päev lihtsalt ei lähe paremaks.

Kas mul on majas kohvisõpru?

Kui olete kohvisõber, siis kutsuge oma kaasõpetaja lihtsalt enne kooli ühiselt kohvivestlust pidama. Te kõik võite klassiruumis protseduuride arutamisel kohvi (või teed) lonksu võtta ja mõlema rolli osas ootused kehtestada. Usu mind, kui sa seda teed, siis mitte ainult ei lähe su päev palju paremaks, vaid ka igapäevaseks!

Foto: NeONBRAND saidil Unsplash

Väljakutse nr 2: üldharidusõpetaja tunneb, et plaanib, õpetab + hindab ... üksi.

Tulles tagasi selle hariduse unelmamaailma, millest ma varem rääkisin, siis paljude administraatorite ootuses on, et kui nad õpivad koosõpitud klassi, ei peaks nad suutma üldharidusõpetajat eriharidusõpetajast tuvastada, kuna mõlemad õpetajad peaks aktiivselt tegelema juhendamise ja tellingutoega.

Ehkki olen nõus, et see on lõppeesmärk ja mida me loodame koosõpitavas klassiruumis näha, on see võimalik ainult siis, kui on olemas tõhus kaasõpetamise koolitus ja aega ühiselt kavandada.

Kahjuks on see, mida me klassiruumis kõige sagedamini täheldame, üks õpetaja, tavaliselt üldhariduse õpetaja, kes juhendab, teine ​​õpetaja aga abistab. See olukord viib üldharidusõpetaja pettumuse ja jahmatuseni, kuna tunne, nagu kannaks ta suurema osa töökoormusest üksi.

Kui olete üldhariduskoolide õpetaja, kes seda tunneb, on üks kiire lahendus kavandada õppetunni väikesed, hammustussuurused osad, mida eripedagoog võib juhtida. Sageli pole eripedagoogid varustatud sama taseme sisuliste teadmistega, mis teil on, ja seetõttu ei tunne nad end valmis kogu õppetundi läbi viima, kuid isegi sellisel juhul tunnevad nad end tavaliselt piisavalt mugavalt, et kodutöö üle vaadata. või harjutada õpilastega probleeme.

Teine võimalus selle lahenduse rakendamiseks on minitunni ajal. Minitunni alguses võib eripedagoogi teha ülesandeks vaadata üle õppe-eesmärk ja edukriteeriumid, tutvustada teemat ja siduda see reaalse maailma kogemusega. Kui on aeg minna üle uute oskuste õpetamisele, saate selle üle võtta. See meetod viib rohkem meeskonna õpetamise lähenemiseni ja aasta edenedes hakkab teie kaasõpetaja tundma end palju mugavamalt juhtida juhendamist.

Foto NESA autor Makers saidil Unsplash

Väljakutse nr 3: eripedagoog ei tunne end väärtustatuna võrdse kaasõppepartnerina.

Kui üldhariduse omandamisel jääb tunne, nagu kannaks ta suurema osa töökoormusest üksi, siis eriharidusõpetaja ei tunne end sageli võrdse kaasõppepartnerina.

Paljud eripedagoogid arvavad, et hoolimata asjaolust, et nad on oma kraadi omandanud ja nad on litsentseeritud õpetajad, koheldakse neid justkui paraprofessionaale või õpetajaabisid. Nad ei tunne mitte ainult seda, et kaasõpetaja neid tunneks, vaid tunnevad, nagu näeksid administraatorid, õpilased ja vanemad neid ka abistajana.

Kui olete eripedagoog, kes seda tunneb, on üks kiire lahendus töötada koos kaasõpetajaga klassiruumi ümber nii, et teil oleks selles rohkem kohal. Sellised lihtsad muudatused nagu teie nime lisamine ukse taha üldhariduskoolide õpetajate nime kõrval on õpilaste ja vanemate arusaama muutmisel pikk tee. Kui teil on klassiruumis kirjutuslaud, lisage oma pere pildid ja muud kaunistused, mis annavad sellele isikliku tunde. Isiksuse lisamiseks pisut pingutusi kasutades saate luua ühise klassiruumi, kus mõlemat õpetajat peetakse võrdseks.

Teine lahendus on kasutada väikese rühma juhendamist sekkumiste ja tellingutoetuste pakkumiseks igale õpilasele, kes seda õpieesmärkide saavutamisel vajab. Ärge tehke koostööd ainult nende õpilastega, kes olete oma koormusel, vaid abistage iga õpilast, kes seda vajab, ja peagi leiate, et nad hindavad teid sama palju kui üldhariduse õpetaja.

Teie elu ei parane juhuslikult, see muutub paremaks muutustega. ~ Jim Rohn

Kaasõpetamine võib kindlasti osutuda väljakutsuvaks, kuid kui kohustute väikesi muudatusi igapäevaselt ellu viima, vaatate üles ja leiate, et teil ja teie kaasõpetajal on koostöösuhted ning nad vastavad tõhusalt kõigi õpilaste vajadustele.