3 ühist tõket kirjutamisel ja kuidas neist üle saada

Üks lihtne trikk, mis muutis minu kirjutamise kvaliteeti ja kvantiteeti

Foto viisakalt @ y.mokashi Instagramis

Mis on teie arvates hullem? Tühja lehe hirm või ülevoolav ideede hulk ilma väljundita? Kirjanikud kannatavad sageli kirjanike blokeerimise all. Mitte mina. Ideed püüan kiiremini kui külmetust.

Need kukuvad mu teadvusse minu magamise ja ärkveloleku ajal. Inspiratsioonilõigud ilmuvad duši alla või sisse, kui ma oma naabruskonnas ringi jalutan. Lausetükke mängitakse korduvalt minu kõrvaklappidel, katkestades sihitu sirvimise ja kerimise. Inimesed ja kohad ilmuvad, et ühendada kaua unustatud mälestusi, mis viivad mind igaviku juurde.

Enamik kirjanikke tapaks selle tootlikkuse taseme pärast, kuid mul on kolm tavalist probleemi, millest enamik kirjanikke, eriti naised, mõistaks intuitiivselt:

• Täiskohaga töö
  • Täissuuruses pere
  • Suur TBR-hunnik raamatuid

Nende kombinatsioon kulutab kogu mu vaba aega ja energiat. Ja mul on kiusatus suunata kirjutamine tagumisele põletile (ja ma teen seda sageli). Aeg - kriitiline koostisosa, mis on vajalik idee iga ereda läikiva neti läbimõtlemiseks ja poleerimiseks ning sidusa ja ausa kirjatüki valmistamiseks, mida tasub jagada, on alati napp.

Selle aasta alguses leidsin oma loomingulise väljundi suurendamiseks lihtsa triki.

Minu saladus - mõtteviisi muutmine.

Selle saladuse rakendamine kõigi minu tõkete suhtes on viimase kolme kuu jooksul hämmastavalt mõjutanud minu kirjatöö kvaliteeti ja kvantiteeti.

Kolm viisi, kuidas muuta oma takistused hämmastavaks väljundiks

Täiskohaga töö

Ajakirja The Guardian hiljutises artiklis “Räpane saladus: võite olla kirjanik ainult siis, kui saate seda endale lubada”, teeb kirjanik Lynn Steger Strong selgeks, et toetava abikaasa või kogukonna abita või ilma, pidades silmas Kui loomeinimestele makstakse elatispalka, on „väga reaalne ja sügav hirm, et ei tea, kuidas te kuust kuusse elate”.

Koolitatud teadlasena olen töötanud pidevalt üle kahekümne viie aasta - see otsus on mind hoidnud maksejõulisena ja mõistlikuna. Jah, mu töö põleb läbi ärkveloleku aja ja kulutab mind füüsiliselt, kuid regulaarse sissetuleku kindlustamine võimaldab mu mõtetel vabalt ringi liikuda ja laseb mul valida, mida tahan kirjutada. Kuna minu “päris töö” pole kirjutamisega seotud, saan oma kirjutamisele läheneda värske vaatenurga alt.

Mõtteviisi muutus - loen minu tööd õnnistuseks, mitte tõkkeks.

Tegevus - laiendage kirjutamisvõimalusi kõigisse saadaolevatesse ajapiludesse, ükskõik kui pisikesed nad ka poleks. Kirjutan tööle rännates rongis lühikokkuvõtteid, lisan järjehoidjatele artiklid, mida pean tsiteerima, ja kirjutan mõnikord isegi pikemaid teoseid, mis on peaaegu avaldamiseks valmis.

Mõju - viimase kolme kuu jooksul olen kirjutanud peaaegu 10 000 sõna.

Foto autor Dan Gold saidil Unsplash

Täissuuruses pere

Alustasin esmakordselt kirjutamist, kui mu vanem tütar oli väikelaps. Ta lõpetab ülikooli paari kuu pärast. Noorem on teismeline. Nad mõlemad elavad kodus. Seal on ka abikaasa. Pereelu kaose korraldamine nõuab pidevat tähelepanu, täpsustamist ja mikromajanduslikku juhtimist - vastutust, mis mingil põhjusel langeb mulle.

Ajakirjas “Naistöö - isiklik arvestamine töö, emaduse ja privileegidega” arutleb ajakirjanik ja kirjanik Megan Stack, leides end koduse elu otsekohesuse ja väikeste inimeste meeleheite all, emaduse mõjust oma plaanidele kirjutage raamat.

Ilmselge varjatud vaatepunkt, mille tõttu naised ei olnud romaane kirjutanud ega armeed käskinud, ega pannud ega dokumenteerinud ega uurinud ega maalinud meestega sama kiiresti, kuna naised olid sajandeid töötanud kogu töö ööpäevaringselt .

Mõnikord takerdun koduse elu detailideni. Kuid isiklike esseede kirjutamise juures on hea see, et minu sumisev majapidamine pakub minu kirjutamiseks inspiratsiooni. Enamik minu lugusid tulenevad mingist anekdootist, kogemusest või suhtlemisest oma pereliikmetega.

Mõtteviisi muutus - mõelge oma perele minu kirjutamise söödaks, mitte takistuseks.

Tegevus - kasutage oma esseede laiendamiseks kõiki episoode argipäevasest hommikust, iga huvitavat õhtusöögivestlust, igat faux passi. Kritseldage lühikesi meeldetuletusi, et need väärtuslikud elu pisiasjad ei eksiks.

Mõju - viimase kolme kuu jooksul on erinevates trüki- ja digitaalajakirjades avaldatud üle kolme artikli.

Hunnik raamatuid

Mu TBR-i istik istub mu voodi ääres, mõnikord korralikult paigutatud püramiidina, teistel nagu hunnik killustikku ja pilkab mind. Vahel näib see mind kummitama erinevates majakohtades, nagu laiali puistatud praht.

Valin novellikogu, lootes kiiret hõlpsat lugemist. Varsti asendatakse see intrigeeriva eeldusega novelliga, mida tuleb lugeda. Raamatukogu külastus toob kaasa huvitavamaid pealkirju ja harvadel juhtudel annab keegi mulle oma hiljutise lugemise tugeva soovitusega. Nii palju lugemist, nii vähe aega kirjutamiseks, ütleb väike hääl, see, mis mõistab edasilükkamist. Olen lugemise ja kirjutamise vahel räsitud.

Madeleine L'Engle'i tsitaadi leidmine on rahustav

Te ei saa olla kirjanik, kui te pole lugeja. Need on suured kirjanikud, kes õpetavad meile, kuidas kirjutada.

Mõtteviisi muutus - mõelge lugemisele kui omalaadsele kirjutamisele.

Tegevus - lugemine annab mulle tööriistu, ideid ja mis kõige tähtsam - sõnavara, mida kirjutada. Lugemishimule järgneb paratamatult ka kirjutamiskatse. Ja minu kirjutamine voolab sujuvamalt, kui lava on paika pannud kõik sellele eelnenud lugemised. Isegi kui uusi ideid ei tule, saan alati kirjutada raamatuülevaate!

Mõju - minu kirjutamine on süvenenud pikemateks, tugevamateks op-ed tüüpi tükkideks minu jaoks olulistel teemadel.

Lüliti tegemine

Pärast kuude pikkust viivitamist ja vabanduste otsimist oma kirjalike eesmärkide täitmata jätmise pärast leidsin selle lihtsa triki oma loomingulise väljundi suurendamiseks.

Lihtsa mõtteviisi muutmise teel lülitasin kaebuste režiimist tänulikule, ühele sammule, mis võimaldas mul töötada oma elu piires ja aitas mul inseneride töös olulist nihet nii kvalitatiivselt kui ka kvantitatiivselt.

Algselt Mumbaist pärit teadlane ja kirjanik Ranjani Rao veetis suure osa oma elust USA-s ja elab nüüd perega Singapuris. Ta on Story Artisan Pressi kaasasutaja. Liituge tema uudiskirjaga, et saada viimaseid postitusi lugemise, kirjutamise, reisimise, lapsevanemaks olemise ja maailmas kodus olemise kohta.