2019. aasta mõtisklus: kuidas surmaks valmistuda (midagi, millest sa ei pääse)

Igal aastal saadan välja mõttekirja, kuidas möödunud aasta läks. Sel aastal tahtsin jagada juhendit teemal “Kuidas surmaks valmistuda”. Morbid, ma tean, kuid see on midagi, mis on minu elu viimastel aastatel tarbinud.

Ja see juhtub ka olema üks asi, mis meil kõigil ühist, sõltumata rassist, rahvusest, usutunnistusest, soost või varandusest ... garanteeritud on vaid see, et ühel päeval võtame viimast hingetõmmet ja niisama oleme kadunud. Kui teil on küsimus, miks seda jagada, siis kohtan sageli inimesi, kes ei saa aru, mis kingitus see on, et elada, hingata ja olla.

Need kaks viimast kuud on olnud konarlikud. Minu maailm pöördus tagurpidi, kui mu tädi Nelly, üks mu lemmik inimesi, minu teine ​​ema ja suurepärane sõber, vähist suri.

Vähk on imelik. Ühest küljest on ime, kui näete kedagi, keda armastate, kannatada, kuid see annab teile ka võimaluse hüvasti jätta ja see on ka võimalus kellegi tegelasel särada. Uue kümnendi saabudes tahan anda edasi need 3 surmafaasi õppetunnid, mida ma kogesin tädil tema surma ettevalmistamisel.

Esimene etapp: elage kohe

Ela oma parimat elu

Kui mu isal diagnoositi vähk, arvasin ma naiivselt, et kõigil on ämberloendis asju, mida nad on alati tahtnud teha, kuid pole kunagi teinud. Olin muljetavaldav, olin jälginud ämbriloendit, kuid kui isalt küsisin:

„Mida sa enne minekut teha tahad? Mis on teie ämbriloendis ”

Ta ütles: "Ma olen selle kõik teinud". Ta oli elanud oma parima elu, täitnud kõik unistused, mida ta iial soovis. Kui mu tädi talle diagnoosi pani, oli meil lugematu arv vestlusi tema unistuste ja soovide teemal sellest, kuidas ta tahtis alati minna seiklustesse, nagu näiteks Camino de Santiagosse jalutama või Fuji mäele matkama või vahekohtunikuks saama, et ta saaks iga päev tennist vaadata.

Kuid ainus unistus ja see, mida ta tegelikult rohkem kui midagi muud tahtis, oli näha oma poisse lõpetamas ja oma lapsi harimas. Sellest sai üks eesmärk, põhjatäht, millele keskendusime alati, kui käisime kohtumisel või kui ta tundis end olevat madal ja ravis ravist.

Meenutasin talle, kui imeline oleks näha poisse lõpetamas. Kui lõpetamise päev juhtus, oli imelik aru saada, et ta läheb varsti ära. See oli tema ütlus: "Ma olen teinud kõik."

Tegevuspunkt: nii et teie jaoks olete mõelnud, mida soovite siin elus teha?

• Kas sa tead, mis on sulle oluline, suur või väike?
  • Kas ümbritsete end inimestega, keda armastate?
  • Kas jätkate neid seiklusi, mida olete alati tahtnud teha?
  • Kas teete selle mõju, mida soovite saavutada?

Teine etapp: elavad operatsioonid

Teie administraator (see pole nii põnev, kuid oluline)

Enamikule ei meeldi admin. Surmaadministraator on administraatori kõige vähem lemmik liik. 87% -l Singapuri töötavatest täiskasvanutest puudub isegi tahe.

Kui kaotate kellegi, siis kurvastate, leinate, tunnete kurbust, võite isegi vihastada, kuid kujutage ette, kui masendav see on, kui peate ka administraatoriga ringi liikuma. Kui mu isa diagnoositi ja öeldi, et tal on vähem kui aasta elada, töötas ta Saudi Araabias, pidi kolima, käis Singapuris operatsioonil ja siis läksime kõik 11 kuu jooksul tagasi Egiptusesse. Palju juhtus… kiiresti.

Olin just saanud 21-aastaseks ja mu ema oli Egiptuses välismaalane. Meil mõlemal oli protsessis navigeerimine keeruline. Avastasime isegi mõned kinnistud, mis mu isale kuulusid, kuid kelle tegusid välja ei antud.

Ma ei ole jurist ega finantsnõustaja, kuid saadaval on hulgaliselt tööriistu ja rakendusi, mis aitavad teil eluadministraatorit aidata. Või alustage isegi google'i kaustast / lehest, salvestades kogu oma teabe järgmiselt:

• Varad (omadused / aktsiad / sularaha / pangakontod / ehted)
  • Kohustused
  • Elukindlustus
  • CPF-i kandidatuur (kui viibite Singapuris)
  • Ja kõike muud, mis teie jaoks oluline on ...

Kuna mu abikaasa on krooniliselt haige, pidime mu tädi puhul tagama, et tema poegadel oleks juurdepääs pangakontodele ja et neil oleks isa nimel püsiv volikiri. Ehitasime prinditud kausta, kus on kirjas kõik, et nad saaksid sealt surmaadministraatorist navigeerida. Veenduge, et teeksite selle oma lähedastele lihtsamaks.

Toiminguelement: alustage siis oma kuulutuste loetlemist Rääkige oma partneri / abikaasa / vanema / parima sõbraga. Mida sa tahad oma asjadega teha? Võib-olla kasutage oma testamendi kirjutamiseks sellist tööriista nagu Memori või oma linnas Google'i õigusteenust.

Kolmas etapp: oma pärandi elamine

Mis juhtub, kui olete kavatsemas minna… või läinud?

Selle sammu jaoks on see tõesti raske, sest keegi meist ei taha surma peale mõelda. Inimestena jääme ellu ja areneme, mõeldes, et elame igavesti.

Peame mõtlema sellistele rasketele küsimustele nagu: „Millise pärandi soovite jätta? Millist traditsiooni soovite jätkata? ”

Mu tädi ei tahtnud kunagi kellelegi koormada. See hõlmas ka elustamist. Nii et kui kätte jõudis aeg, pidin tema soove austama ja nägin, kuidas ta viimast hingetõmmet võttis.

Tema matused olid sellised, nagu ta soovis, suured islami matused, kus sajad tulid palvetama, leinama ja oma elu tähistama. Pesin tema surnukeha (rituaal, mida me islamis teeme) just nii, nagu ta mind palus.

Mu tädi oli ka suurepärane filantroop ja tal oli soov andmist jätkata. Nüüd kahjuks polnud meil aega ja ta polnud seda veel üles seadnud.

Kuid kui see on asi, mille üle mõtlete, võite luua usaldusfondi ja jagada oma kasumid, et saaksite pidevalt surma anda.

Toiminguelement: millise pärandi soovite jätta? Millist traditsiooni soovite jätkata?

Surm on meeldetuletus elada oma parimat elu

Mul oli privileeg aidata tädil tema elu selles peatükis. Aidates teda surma ettevalmistamisel tuletas mulle meelde, mida tähendab elada. Minu väärtustega kooskõlla viimiseks.

Mu tädi oli tähelepanuväärne naine. Ta austas alati oma sõna, viisi, kuidas ta ennast pidas, standardeid, mille ta seadis kõigile enda ümber. Ta oli lahke, ta andis ja surma ees seistes oli ta kartmatu.

Tema matustel mäletasid neid inimesed: tema väärtusi, lahkuse tegusid.

Elu annab meile häid ja halbu aegu, kuid surm tuletab meile meelde, et meie aeg siin on meelevaldne. Kas paned selle arvestama? Minu küsimus teile on järgmine: kui homme on teie viimane, kas olete selleks valmis?

Mis loo soovite maha jätta?

Kui soovite lugeda varasemaid mõtteid:

2018. aasta mõtisklused: alistumise aasta

2017. aasta peegeldus: superkangelased on ülehinnatud