2 tõde ja vale: kuidas küsitleda ja tuvastada superstaari töötajaid

Meeskond, kes töötab suurepäraselt ja hästi koos, muudab teie organisatsiooni peatamatuks. Kuid isegi üks halb rent vähendab moraali ja raiskab võimalusi. Miks on nii vähesed meist saanud koolituse suurepäraste kandidaatide küsitlemiseks ja tuvastamiseks?

Võtsin liiga kaua aega, et võtaksin töölevõtmisprotsessi sama tõsiselt kui tööd otsiv kandidaat. Pärast superstaaride palkamist ja rohkete vigade tegemist olen mõelnud palgatamisest kaks suurt tõde ja ühe suure vale.

Tõde nr 1 - Intervjuu ei alga ega lõppe, kui kandidaat on teie juuresolekul

Kui kandidaat saabub minu kabinetti ja istume juttu puhuma, on üks esimesi küsimusi, mille ma küsin: „Kuidas te selleks vestluseks valmistusite?“ See küsimus ütleb teile (1), kui tõsine kandidaat on oma tööotsingutes; (2) kui palju kodutöid ta on teinud; ja (3) kui põhjalik ja leidlik ta on. See näitab ka seda, kuidas ta otsuseid teeb ja mida ta otsib oma töö ja karjääri jaoks.

Superstaarid - need töötajad, kelle väärtus on keskmiselt kümme korda suurem - küsitlevad teid sama palju kui neid. Nad uurivad mitte ainult teie ettevõtet põhjalikult, vaid proovivad mõista teie majandusharu ja selle väljakutseid, nad on valmis küsimustega valmis saama ja nad on isegi teie kohta teada saanud. See, et keegi on intervjuuks valmistumisel jõudnud järgmisele tasemele, on suurepärane märk.

Lisaks sellele, mis toimub enne vestlust, on pärast isiklikku (või telefonivestlust) võimalik kandidaatide seast proovida veel palju. Tavapärase tänumeili saatmise asemel palun peaaegu alati, et intervjueeritav jälgiks lihtsa projekti lõpetamist. Näiteks võiksin paluda kandidaadil kulutada aega mõtisklemisele, kuidas autonoomsed sõidukid võiksid minu organisatsiooni mõjutada, ning saada lühike e-kiri, milles kirjeldatakse tema mõtteid. See protsess annab teile otsese ülevaate kandidaadi suhtlemisoskusest, kas ta suudab juhiseid järgida, kuidas ta mõtleb ja kas ta on tööst huvitatud.

Alarmikellad peaksid peas kõlama, kui kandidaat saabub ettevalmistamata või kui tema jälgimisvõimalused on nõrgad. Seevastu superstaari töötaja võib olla intervjuus närvis, kuid koputab ta pargist välja nii enne kui ka pärast tegelikku intervjuud - see on tunduvalt parem töötulemuste näitaja.

Tõde nr 2: teate paremini, milliseid jooni te otsite

Kuna ma ehitasin ühe meeskonna, mida ma juhin, siis tundus mulle, et kõrgeimad esinejad olid kõik väga uudishimulikud. Neil oli loomulik uudishimu meie mudelite täiustamiseks, küsimuste küsimiseks “mis siis, kui” ja õppimiseks ise. Seetõttu otsustasin, et potentsiaalsete kandidaatide küsitlemisel on oluline tuvastada uudishimu ja esitan selle paljastamiseks käitumisega seotud küsimused.

• "Milline on teie lähenemisviis, kui olete silmitsi keeruka olukorraga?"
  • "Mis on viimane asi, millest sa tegelikult välja käisid?"
  • "Rääkige mulle ajast, mil pidite olema probleemiga seotud, et loov olla."

Uudishimulikud inimesed on head probleemilahendajad ja nad on ka huvitavad. Selliseid küsimustele vastates näete neid süttimas, samas kui vähem uudishimulikel inimestel on neile vastamiseks raskem aeg.

Veel üks omadus, mida olen oma meeskonna ülevõtjates levinud, kannavad paljusid nimesid: sõmer, visadus või nagu mulle meeldib seda nimetada, “kõrge amet”. Seda mõistet kirjeldas Eric Weinstein Tim Ferriss'i podcastis nii: „Kui teile öeldakse, et midagi on võimatu, kas see on vestluse lõpp või algab see teie meelest teist dialoogi pidades, kuidas kellegagi ümber käia? see on see, mis sulle lihtsalt öeldi, et sa ei saa midagi teha? Niisiis, kuidas ma lähen mööda seda väljaviskajat, kes ütles mulle, et ma ei tohi sellesse ööklubisse tulla? Kuidas kavatsen ettevõtte asutada, kui minu krediit on kohutav ja mul pole kogemusi? ”

Steve Jobs koos oma “reaalsuse moonutamise väljaga” on kuulus näide kõrgelt maksimeeritud agentuurist. Töökohad painutavad reaalsuse tema tahtele. Muidugi, enamik kandidaate pole Steve Jobs, kuid proovida tuvastada, kas keegi on leidlik ja näeb probleemina võimalust, on omadus, mida ma aktiivselt otsin. Kas kandidaat maksis kooli kaudu teed? Kas ta võib tuua teile hea näite, kuidas ta takistusest üle sai?

Nüüd nõuab erinevatel töökohtadel silma paistmine erinevaid omadusi. Näiteks peaks aktuaar olema matemaatikas suurepärane, analüüsides erinevaid andmekogumeid ja mõistes erinevaid modelleerimistehnikaid. Kuid teie kogemus võib öelda, et suurepärased aktuaarid oskavad keerulisi mõisteid selgelt sõnastada. Seetõttu peaksite kõigepealt välja selgitama, kas kandidaat mõistab põhialuseid, ja proovige siis kindlaks teha, kas ta suudab edastada, mida andmed tähendavad.

Töölevõtmisel peaksite teadma, millised omadused eristavad selles rollis parimaid osatäitjaid *, ja kavandage oma tunnusjoonte otsimiseks oma intervjuu.

Lie - peate palkama parima võimaliku kandidaadi

Oletame, et teil on 3 kandidaati, kes paberil näevad välja teie võimaliku sobivuse. Te küsitlete neist igaühte ja otsustate, et esimene kandidaat on skaalal 1–10 „5“, teine ​​on „6“ ja kolmas on „7“. Kui soovite lihtsalt palgata nendest 3 saadaolevast kandidaadist parimat, teete pakkumise kolmandale. Ma läheksin tagasi joonestustahvli juurde. Olete võlgu oma ettevõttele ja meeskonnale, et leida inimesi, kes seda pargist välja löövad, nii et ärge leppige parima võimaliku hinnaga, kui te pole kindel, et see inimene kavatseb vinge olla. Olge leidlikum, kasutage võrke, mis teil ja teie meeskonnal on, või kirjutage töökuulutus ümber, kui te ei saa õigeid kandidaate.

Olen sagedamini leidnud, et kui olen kellegi kohta aia peal või kui mul on palgata ajaline surve ja hindan otstarbekust üle sobivuse, on see viga. Kui töö jääb täitmata, võib see teile maksta paar lisakuud ja täiendavat stressi, kuid see on parem kui vea kergendamine ja uuesti alustamine, kui mõistate, et uus rent pole see, kes arvasite, et ta on.

* Minu ettevõtte rahvamajanduse arvepidamise meeskond uuris tegelikult, millised tunnused viisid nende grupi kõrgete tulemusteni. Nad leidsid, et meie HR-i sõeluuringu kõrge abstraktse põhjendusega skoor ning kõrge vastutusvõime, ranguse, visaduse ja uudishimu saavutused olid peaaegu kindlasti ületatud. Oleme nüüd kujundanud oma vestluse protsessi nende omaduste hindamiseks.