17 tsitaati, mis õpetavad, kuidas olla parem inimene

Pilt: deponeerige fotod

Ma armastan motiveerivaid hinnapakkumisi, kes mitte?

Iga kord, kui komistan mõne lõiguga minust resoneeruvas raamatus, pean selle üles kirjutama.

Mulle meeldib lugeda ka Internetis tsitaadikogumikke. Need innustavad mind sageli uut raamatut oma lugemisnimekirja lisama - kuid isegi kui ma ei tea täielikku konteksti, sunnib hea pakkumise nägemine mind tagantjärele nägema.

Parimad tsitaadid on need, mis panevad su elu ümber mõtlema.

Pikaajaliste uskumuste, arvamuste ja harjumuste muutmine on keeruline. Tsitaadid on lühikesed ja neid on lihtne sisse võtta - ja ilmselt seetõttu aitavad need meil sageli asju uues valguses näha.

Allpool on mõned võitlused, mis mul aastate jooksul on olnud, ja imelised mõtted, mis mind nende kaudu aitasid.

Uute alguste hirm

Kui hakkate millegi uue ja hirmutavaga alustama, on oluline teada, et te pole üksi. Tsitaadid võivad anda teile mõne täiendava tõuke oma elus vajalike muudatuste tegemiseks.

Kui otsustasin hakata ettevõtjaks, inspireerisid need tarkusepärlid mind esimeste sammude tegemiseks.

"Ükski inimene pole vaba, kes pole iseenda peremees." - Epictetus
"Kriitika vältimiseks ärge öelge midagi, ärge tehke midagi, ärge olge midagi." - Aristoteles
"Ainus, mida peame kartma, on hirm ise." - FD Roosevelt
"Kui ettevalmistus vastab võimalusele, juhtub õnn." - Seneca
"Alustamise saladus on alguse saamine." - Mark Twain

Õigel teel püsimine

Me kõik näeme vaeva, et olla hea inimene, ükskõik mida see tähendab. Elu on raskete otsuste seeria ja see aitab vaadata suurte meeste ja naiste tarkust ajaloos.

Loodan, et mõned neist aitavad teid teie teekonnal. (Mulle meeldib kahe viimase kontrastsus - minu kogemusel on mõlemad tõesed!)

"Kangelane pole julgem kui tavaline mees, kuid ta on vapper 5 minutit kauem." - Ralph Waldo Emerson
"Ära kohtu üle otsusta, et sind ei mõistetaks kohut." - Jeesus
"Otsige teistelt nende voorusi, ise oma pahede pärast." - Benjamin Franklin
"Mida kiiremini soovite sõna võtta, seda tõenäolisem on, et ütlete midagi rumalat." - Leo Tolstoi
"Inimene, kes küsib, on minut aega loll, mees, kes ei küsi, on eluaeg loll." - Konfutsius

Perspektiivi säilitamine elu keeruliseks muutumisel

Miks meile tsitaadid meeldivad?

Ma arvan, et need on tööriist, mida saame kasutada oma elule vaatamiseks. Hinnapakkumised aitavad teil igapäevastest muredest tagasi astuda ja oma keskuse uuesti avastada. Kuna need on lühikesed ja asjalikud, saavad nad aidata teil mõttetusest jagu saada.

"Tähtis pole mitte see, mis teiega juhtub, vaid see, kuidas te sellele reageerite." - Epictetus
"Valu on kindel, kannatus on vabatahtlik." - Gautama Buddha
"Teil on õigus ainult toimingule, mitte kunagi selle viljadele." - Bhagavad Gita
"Võrdlus on rõõmu surm." - Mark Twain
"Oma tõelise intellektuaalse uudishimu järgimine on parem kui raha teenimine." - mereväe ravikant
“Püüa mitte saada edukaks meheks. Pigem muutuge väärtusemeheks. ” - Albert Einstein
"Tark mees otsib tarkust, hull arvab, et on selle leidnud." - Pärsia vanasõna

Las tsitaadid jätavad teile mulje

Kui olete kohanud pakkumist, mis paneb teid midagi tundma, on minu soovitus see käsitsi üles kirjutada.

Kuid tsitaadid on väärtuslikud ainult siis, kui lõpetate nende mõtlemise.

Nii et mul on veel üks nõuanne, eriti lugejatele, kellele meeldib ka kirjutada (olgu see raamat, ajaveeb või lihtsalt eraajakiri).

Eneseanalüüsi tegemiseks võite kasutada jutumärke hüppepunktina. Võtke paberileht ja hakake kirjutama sellest, kuidas teie elu kajastab või mitte kajastab tsitaadis sisalduvaid nõuandeid. Täpsustage oma eesmärke, küsige mõnda vanu mõtteviise, laske end vabalt seostada.

Sellised kirjutamisharjutused aitavad teil selgust saada. See võib olla edasise enesetäiendamise alus.

Loodetavasti innustab mõni neist tsitaatidest oma elu paremaks muutma ning õnnelikumaks ja südamlikumaks muutuma.

Millised on mõned mõtted, mis jäid aastate jooksul teie juurde või aitasid kujundada seda, kes te täna olete? Kui soovite, jagage oma lemmiktsitaate kommentaarides.