17 tõhusat viisi, kuidas öelda EI!

Väga edukad inimesed ütlevad peaaegu kõigele ei.

See on probleem, mida paljud meist jagavad: kipume ütlema JAH, kui tahame öelda EI. See on põhjus, miks takerdume komisjoni esimeheks või asume projektidesse, millega me hakkama ei saa.

Ei ütlemine on oluline oskus - mitte ainult selleks, et välja tulla asjadest, mida me ei taha teha või millel pole aega, vaid ka selleks ajaks (loodetavasti harva), mil meid palutakse osaleda milleski, mis on ebaeetiline või isegi ebaseaduslik.

Õppimine, kuidas lõpetada jah ütlemine, kui tahame öelda ei, sõltub mitmest tegurist: kas reageerite isiklikult või professionaalselt? Teie organisatsiooni või teie enda nimel? Kas soovite, et toon oleks sõbralik, võib-olla jätaksite isegi ukse järgmiseks korraks avatuks, või kindlalt ja ühemõtteliselt? Ükskõik millist vormi te ei valiks, on oluline, et ütleksite seda ja mõtleksite seda.

Siin on 17 tõhusat viisi "ei" ütlemiseks, kui peate:

Ei:

Lihtne viis. Lihtsalt ütle seda.

2. Ma ei tee seda.

Või võite minna ettevõtte versiooniga ja öelda, et see jääb teie organisatsiooni missioonist välja.

3. Ma pean minema oma intuitsiooniga ja ütlema ei.

Inimesed saavad oma soolestiku jälgimisega suhelda, nii et see võib olla kena viis öelda ei, mis pole vastandlik. Teine eelis on see, et intuitsiooni üle ei saa vaielda.

4. Mul poleks sellega rahul.

See võimaldab teil esitada põhimõttelise ja kindla põhjuse, ilma et oleksite konkreetsed või puutuksite otsustusvõimeliste hulka. See on alahinnatud ja diplomaatiline.

5. See ei sobi meie praeguse programmiga.

Kui räägite oma meeskonna või organisatsiooni nimel, on efektiivne strateegia suunata see eemale endast ja millegi suurema poole - jällegi, ilma täpsuse ja otsustuseta.

6. Mu meeskond / boss / perekond tapaks mind, kui ma seda teeksin.

Täida lünk. Selle lähenemisviisiga kaasneb teatav oht muuta teid hirmutatud ja teistega hõlpsasti mõjutatavaks, nii et see nõuab hoolikat kasutamist. Kuid sellel on oma koht - näiteks vana kooli müüjate sageli reageerimisel madalatele pakkumistele.

7. Ma ei saa seda endale lubada / seda pole eelarves.

Mõnikord ei taha me rahast rääkida, eriti isiklikul tasandil. Kuid pole midagi halba öelda, et te ei saa midagi endale lubada, ja see võib edastada väärtuslikku teavet, kuna inimene võib küsida liiga suurt pühendumust.

8. Ma ei mahu seda oma ajakavasse.

See on veel üks juhtum, kui öeldakse: "Ma ei saa seda endale lubada", vaid raha asemel ajaga. Parem pole olla liiga konkreetne, vastasel juhul võite alustada soovimatuid läbirääkimisi. Te ei taha öelda „Minu kolmapäeva õhtud on juba pühendunud” ainult siis, kui sellele minnakse vastu pakkumisega viia soovitud üritus esmaspäevale.

9. See läheb vastuollu minu põhimõtetega.

Kui soovite teha tugeva avalduse, mis kaalub nii ümberlükkamist kui ka mitte, on põhimõtteline seismine tee. Ja see on veel üks abstraktne kontseptsioon, millega ei saa vaielda. Lihtsalt veenduge, et pole ühtegi silmakirjalikkuse punkti, kuhu teid võiks kutsuda.

10. Olen juba ülekohustatud.

Olenevalt olukorrast võib ülemäärase kulukohustuse esitamine taotlusega pigem edasi lükata kui seda tagasi lükata. Kuid kui lühiajaline lahendus on kõik, mida vajate, on see hea.

11. Ma pean kontrollima legaalset.

Mõnikord pakuvad poliitika või juriidilised piirangud teile suurepärase põhjuse, miks peate ütlema ei. Igal juhul on see proovimist väärt.

12. Pean kontrollima oma meeskonnaga üksmeelt.

Veel üks viis, kuidas lahendada probleem millegi suurema peale kui teie enda jaoks ja väljaspool teie kontrolli.

13. Minu eelkäija vallandati selle eest.

See on kõva pall. Te ei ütle mitte ainult ei ja asute kõvasti seisukohta, vaid hoiatate inimest, et ta on ohtlikul territooriumil. Samuti edastate sõnumi käitumise kohta, mida teie organisatsioon ei salli.

14. Mind vallandati ükskord selle eest.

Siin on sama kõvapalli segu nagu mu mu eelkäijal vallandati ... koos isikliku avameelsusega. Pole just palju inimesi, kes suudaksid selle ühe käest tõmmata, kuid kui te seda teete, siis ma arvan, et teine ​​pool uimastub sõna otseses mõttes vaikusse.

15. Ei!

Õigetes olukordades võib slängist keeldumine säilitada juhuslikku, kuid vaieldamatut tooni.

16. mitte mingil juhul.

Saate seda mängida lihtsa ja otsese vastusena või tuua sõltuvalt sellest, kuidas teie toon ja žestid välja mängivad, tuua mõne draama ja muuta see peaaegu julgeks.

17. sul on see.

Kõige kindlam viis ei öelda on väljendada kindlustunnet, et teie abi pole tegelikult üldse vaja.

Variante on lõputult. Võite pehmendada eitavat, muutmata oma meelt, pakkudes ideid teiste kohta, kes võiksid aidata, või alternatiivseid lahendusi probleemile. Võite järgmisel korral aidata. Või võite minema jalutada, kuna olete kaitsnud asju, mis on teile kõige olulisemad, kuna te ei võta endale midagi, mida te ei vaja ega soovi.

Saage parimaks juhiks, kelleks olete mõeldud, kui lugege minu enimmüüdud raamatut: Juhtimislõks: mis jääb teie ja teie suure vahel.

Lolly Daskal on ülemaailmse juhtimise, tegevjuhtide juhendamise ja ärikonsultatsioonide ettevõtte Lead from Within asutaja. Temaga saab suhelda Twitteris, Linkedinis, Facebookis ja Google+ Ta on uue juhtkonna enimmüüdud raamatu autorijuhtimise lõhe: juhtimine, mis jääb teie ja teie ülemuse vahele.

Algselt avaldati Inc.com-is