Ükskõik, kas olete aastaid bloginud või alles alustanud, on üks vaieldamatu tõde, mis vaevab meid kõiki:

See on uskumatult masendav, kui meie sisu ei toimi hästi. Võtame kogu selle aja blogipostituse kirjutamiseks ja avaldamiseks, reklaamime seda oma sotsiaalsetes kanalites ja meililistides ning ometi ei paista keegi sellest hoolivat. Miks nii?

Kindlasti, kui see on teie esimene ajaveebi postitus, mille just avaldasite, ei ole mõistlik oodata lugejate loitsu ning tohutult palju kommentaare ja tagasisidet. Kuid meie ülejäänud jaoks võib see olla äärmiselt halvustav, kui avaldame uue ajaveebi postituse ja see pommitab.

Muidugi on edu suhteline. Teie jaoks võidakse seda mõõta liikluses või tellijates või müügis. Teie eesmärk võib olla bränditeadlikkus või uued lugejad või ettevõtte tulemused. Ükskõik, mida mõõta, on blogipostitustel lihtne läbi kukkuda.

Ja ikkagi edendavad minusugused inimesed ajaveebi pidamist ja sisuturundust kui tõhusat vahendit ettevõtte kasvatamiseks.

Olgem siinkohal ausad. Mis neil blogipostitustel viga on? Miks nad toimivad nii halvasti või isegi kogu teie ajaveeb? Mõnikord peame astuma sammu tagasi ja paistma oma töö karmi kontrolli all. Mõnikord peame hindama, mida oleme teinud, ja otsima kohti, kus paremaks saada.

Sel eesmärgil jagan teiega kümmet viisi, kuidas võite blogida täiesti ja täiesti valesti. Kümme blogimisviga, mida teie kaitsmisel, kui te ei teadnud, et panite need faux pasid toime, võite vaevalt süüdistada. Ja nüüd, õnneks, on teil võimalus need blogimisega seotud probleemid ära tunda ja parandada!

Blogimisviga nr 1 - märksõnade uurimist ei tehta ette

Üks esimesi vigu, mida blogijaid sageli näen, ja üks, milles isegi süüdi olen, on märksõnade ja teemade eelne uurimine.

See on osa ajaveebi planeerimise ja ideede koostamise protsessist, kus määrame kindlaks, millistel postitustel me lähinädalatel, -kuudel ja -aastal töötame ja avaldame. Ajurünnak ja oma ideede väljatöötamine on hädavajalik. Kuid sellele järgneb lihtsalt hoolikas uurimine.

Näete, kui ma peaksin blogi pidama mingil teemal, mille ma laseksin kodutööd tegemata, siis riskiksin luua sisu millestki, mis kedagi ei huvitanud. Mõnikord on see ikka hea mõte - nimetan seda otstarbeks - kuid tavaliselt on see esimene põhjus, miks meie postitused ei saa mingit nähtavust ega huvi. Teema pole lihtsalt üks, mida inimesed aktiivselt otsivad, nii et Google ei saa midagi meie abistamiseks teha.

Nii et tehke kodutöö ja veenduge, et ajaveetmiseks kulutatud aeg on teile tasustatud.

Blogimisviga nr 2 - märksõnade jaoks optimeerimine puudub

Sarnaselt blogimisveaga nr 1 ei optimeeri veel üks tõrge, mida olen isiklikult kogenud, oma sisu otsingumootoritele piisavalt hästi.

Kuna SEO tavade vastu on viimastel aastatel olnud nii palju tagasilööke, mis on lugejale kahjulikud, on mõnede jaoks pendel teispoolsusesse tõusnud ja julgustanud SEO-d täielikult mitte arvestama, kuna see on mõeldud inimestele kirjutamiseks.

Kahjuks tähendab see tegelikult lihtsalt võimaluste raiskamist. Lihtsalt pole põhjust, et te ei saa kirjutada viisil, mis inimestele meeldib, samal ajal optimeerides seda sisu suurepäraseks otsingumootori paremusjärjestuseks.

Ja see tähendab, et peate hoolitsema selle eest, et teie märksõnad ja märksõna versioonid oleksid kogu selle peale piserdatud.

Blogimisviga nr 3 - küsimustele vastamata jätmine

Järgmine paljude blogijate ja ettevõtete tehtud viga on seotud sisuturunduse mõningate põhialuste mõistmata jätmisega.

Kui teie ajaveebi ärimudel on täielikult liikluse poolt ajendatud, see tähendab, et teenite tulu reklaami kuvamiste ja klikkide põhjal, saate lihtsalt jätkata valitud teema ümber üha huvitavama sisu tootmist.

Kuid kui proovite midagi müüa, olgu see siis toode, teenus või liikmelisus, siis peate arvestama oma ostja teekonna ja sellega, milline teie müügi lehter välja näeb. Iga ostu korral võtab keegi vähemalt mõne hetke alternatiivide kaalumiseks. Nad küsivad endalt võrdlevaid ja vastandlikke küsimusi ning küsimusi hinna kohta, millele vastamiseks vastaksite neile hästi.

See lehtri sisu põhi konverteerib kõige paremini, kuid teemad tunduvad meile sageli ebahuvitavad, nii et me ei kirjuta neist.

Blogimisviga nr 4 - lugude jagamata jätmine

Kui ma esimest korda blogimist alustasin, jagasin näpunäiteid ja teavet, mida minu sihtrühm - muud ettevõtted - leiaks huvitavat ja väärtuslikku.

Need postitused toimisid piisavalt hästi, kuid mitte eriti hästi. Kuid siis kirjutan ühel päeval postituse sellest, kuidas kasutasin teenust Google+ ja mõnedest viisidest, kuidas ma nägin, et teised inimesed saidi platvormi kasutades negatiivselt vastu võetud. Jagasin oma lugu platvormil õnnestumise leidmisest ja sellest sai üks minu kõigi aegade parimate tulemustega postitusi.

Sisu loojatena võib tunduda, et peaksime järgima Dragnet's Joe Friday ja ajaveebi "Just faktid, proua" jälgedes. Kuid kui te järele mõtlete, pidi reedel tunnistajad ikka ja jälle nende laiendatud narratiividest eemale hoidma, kuna inimestena on meil vaja lugusid jagada ja tarbida.

Me ihkame sellist sisu.

Faktiline ja informatiivne sisu on hädavajalik. Kuid veenduge, et kudutaksite lugusid kas selliste blogipostituste või omaette blogipostitustena - ärimaailmas viidatakse sageli juhtumiuuringutele.

Blogimisviga nr 5 - ei kirjuta seda, mida teate

Minu uued ajaveebitudengid ja -lugejad kurdavad sageli, et ajaveetmine võtab liiga palju aega. Üksikasjalikuma nupu vajutamisel jagavad nad sageli, et artikli kirjutamine võtab neil aega kuus kuni kaheksa tundi.

Mis muidugi on viga. Kuigi ma ei eelda kunagi, et teised blogijad kirjutaksid nii kiiresti kui võimalik, peaks teie keskmine ajaveebi postitus kulutama teile maksimaalselt poole vähem aega. Ja selle konkreetse blogimisvea põhjus on see, et uued blogijad tunnevad sageli, et nad peavad kenasti struktureeritud artiklis jagama selle asemel, et jagada juba hästi dokumenteeritud uurimistöid.

Sest vaata, ma ei taha uurimistööd lugeda! Saan kasutada Google'i nagu profid ja otsida kogu vajalikku teavet omaette. Ma tahan teada, mida sa tead. Millised on teie kogemused ja perspektiiv - teave, mis on teie ja teie kaubamärgi jaoks täiesti ainulaadne.

See ei tähenda, et te ei saa teha uuringuid (vaadata Blogging Viga nr 1) ega isegi korrata mõnda teemat, millele peate pühendama rohkem aega ja energiat. Kuid üldiselt peaksite suutma tulla välja elujõulise teema ja sellest kirjutada, kulutamata liiga palju aega väljaspool oma heliloojat.

See artikkel on suurepärane näide. Kui olin otsustanud, et tahan jagada mõnda ajaveebiviga, mida olen nii enda kui ka teiste seas aastate jooksul teinud, võtsin natuke aega, et loetleda ja visandada, mida ma tahtsin katta, ja mõne minuti jooksul oli kõik need vead kirja pandud alla. Tellisin need ja struktureerisin need välja, seejärel istusin iga blogimisvea sees üksikasju täitma, nagu näete siin. Piirdusin vigadega, millest võisin mõelda, ega pidanud lisauuringuid tegema. Kogu protsess, sealhulgas kirjutamine ja kirjastamine, võttis vähem kui kaks tundi.

Blogimisviga nr 6 - ei kasutata piisavalt pilte

See blogimisviga on suurte kirjastajate seas uskumatult tavaline ja seetõttu näen liiga sageli, et blogijad ja väiksemad ettevõtted satuvad samasse lõksu. Blogipostituse ülaosas ei kuvata esiletoodud pilti ega kogu artikli enda pilte.

Selle tulemuseks on sisu, mida ei ole sotsiaalsete aktsiate jaoks optimeeritud ning mis ei lase lugejatel end kogu artikli vältel haarata ja jätkata.

Kui teie ajaveebi postitusi jagatakse Facebookis, LinkedInis või Twitteris, proovivad need võrgud luua „Lingi eelvaate“, mis ütleb võrgu kasutajatele, mida sisu endast kujutab, sealhulgas teie postitusest tõmmatud pealkiri, kirjeldus ja pilt. Kui te pilti ei täpsusta, võib võrk tõmmata teie lehe juhusliku pildi või üldse mitte kasutada - kumbki suvand pole ideaalne.

Ja kui lugejad hakkavad teie artiklit läbi vaatama, tagavad pildid koos piltidega nii sageli ja kindlasti ka nende silmade ja vaimu hõivamise - rohkem kui siis, kui nad lihtsalt loeksid kindlaid tekstiplokke. See tehnika aitab rohkematel inimestel teie blogipostitusi lõpuni lugeda, mis annab neile rohkem põhjust kutset jagada või järgida.

Blogimisviga nr 7 - pikavormilisi postitusi ei kirjutata

Inimesed ütlevad mulle, et nad vihkavad kirjutada.

Inimesed räägivad mulle ka, et tänapäeva tarbijaid huvitab ainult suupistetav sisu.

Seetõttu kirjutavad need inimesed, kui nad üldse blogi ajavad, ainult suhteliselt lühikesi sisutükke.

Nad eksivad ja see on tohutu viga, mida nad teevad.

Fakt on see, et pika vormiga sisu - üle 2500 sõna -, mis selgitab suurepäraselt konkreetset teemat või vastab konkreetsele küsimusele põhjalikult, edestab alati lühemaid postitusi. Lihtsam on tõenäosus, et parem vastus, täpsem teabeallikas on pikem artikkel ja Google tunnistab seda.

Hea uudis on see, et võite asuda looma „Ultimate Guide on X”, kuna see on seotud teie valdkonna asjadega ja kuna enamik inimesi pole seda artiklit veel valmis saanud ja usuvad endiselt eksitust, et lühivormi sisu võidab, võite edestada võistlus.

Blogimisviga nr 8 - ei kuluta piisavalt aega pealkirjadele

Jällegi, kui ma olen aus, siis see on järjekordne blogimisviga, milles olen sageli süüdi. Olenemata sellest, kas olen tund või kümme ajaveebi postitanud, olen selleks ajaks, kui olen selle kirjutamise lõpetanud, kõik, mida ma teha tahan, see avaldada ja sealt välja saada.

Mind ei huvita tavaliselt pealkirja katsetamine ega isegi mõne alternatiivi ajurünnak, et seda paremaks muuta.

Ja see on loll.

Ükskõik, kas see on sotsiaalne jagamine või otsingumootori tulemus, on teie blogipostituse pealkiri esimene, mida potentsiaalsed lugejad näevad. Kui see nende huvi kohe ei köida ja soovitab teil jagada midagi väärtuslikku, ei loe nad teie postitust.

Näiteks pidi selle postituse algne pealkiri olema „9 ja pool viisi, kuidas blogi ajate valesti“ ja kaalusin ka selliseid valikuid nagu „9 häbiväärset ajaveebiviga ja kuidas neid vältida“ või „9 kriitilist ajaveebi viga Positiivselt peab sellest üle saama. ” Saadud tiitel sai ülejäänutest kõrgema ja see on see, millega ma kaasa läksin.

Blogimisviga nr 9 - plaani mitte kirjutamine

Mainisin blogiveas nr 3, et on oluline vastata küsimustele ja luua „lehtri põhi” sisu. Niisuguse sisu mitteloomine võib kaotada otsinguliikluse ja ajaveebikonversioonide võimalused.

Kuid see tähendab ka, et vajate võib-olla sisu „Lehe keskel” ja „Lehe ülaosas”. Kui tundub, et teil on vaja kirjutada tohutult palju blogipostitusi, ja mõnevõrra on liiga keeruline kaaluda, kuidas see kõik koos töötab, siis sellepärast, et teil pole plaani.

Ja see on blogimisviga nr 9.

On üks põhjus, miks võtan aega ajakohastada ajaveebiplaneerijat igal aastal ning lasin oma õpilastel ja lugejatel seda nii odavalt osta ja alla laadida - see on eduka ajaveebi ja sisuturunduse strateegia kriitiline komponent.

Kuigi te ei pea terve aasta sisu ette planeerima, ei saa te endale lubada ajaveetmist ja ajaveebi sisu reklaamimist, mis pole osa teie ettevõtte kasvatamise tegelikust strateegiast.

Võtke veidi aega, et mõelda, millised on teie järgmise aasta eesmärgid ja mis sisu teil nende eesmärkide saavutamiseks peab olema.

Blogimisviga nr 10 - ei võta aega oma ajaveebi parandamiseks

Blogimine, nagu miski muu, on oskus, mida saab aja jooksul paremaks muuta, harjutades ja tahtlikult õppides.

Selliste artiklite ja ajaveebide lugemine on suurepärane viis saada rohkem teavet ja saega teritada. Kuid selle lähenemisviisi kõige suurem väljakutse on see, et see on juhitamatu ja juhuslik. Blogipostitusi lugedes saate teada ainult selleks, et otsida juba tekkinud küsimusi. Kuidas saab sulle öelda ja läbi käia, mida sa tegelikult teadma pead?

Siin aitab teid minu Blogging Bootcamp. Võtan teid 10-nädalasele teekonnale, mille jooksul saate 10 koolitust, mis hõlmavad strateegiaid ja tehnikaid, mis aitavad teil vältida kõiki ülaltoodud ajaveebivigu ja palju muud! Pärast igat seanssi on teil võimalus küsida küsimusi või isegi hüpata videokõnesse reaalajas analüüsi ja tagasiside saamiseks. Ja kogu alglaadimislaagris on teil juurdepääs privaatsele kogukonnale, et tunde uuesti vaadata, rohkem küsimusi küsida ja üksteise edusamme jagada.

Selle koolituse olemuse tõttu on kohti piiratud. Lisateabe saamiseks ja järgmisele bootcampile registreerumiseks klõpsake siin!

Registreeri end Blogging Bootcampi