Autoriõigus: Elnur 123RF

10 näpunäidet, kuidas kirjutada autori biograafiat

Nagu lapsed, teades, et nad peavad sööma oma köögivilju, teavad autorid hästi koostatud eluloo olulisust, kuid see ei tähenda ikkagi, et neile meeldiks.

Mitu aastat tagasi, kui õpetasin Barnes & Noble'i kaudu Charlottesville'is, VA, kirjutamise töötubasid, oli esimene ülesanne, mille õpilased tegin, nende autori eluloo kirjutamine. Kriiskamine, istme vahetamine ja pliiatsi koputamine saab neid iga kord ja igaüks neist uriseb üksmeelselt. Ja veel, selle esimese klassi lõpuks viisid nad uhkelt koju oma hästi valmistatud käsitööna oma külmkapi külge kleepima. Minu üllatuseks naasid kõik järgmisel nädalal tagasi, et näha, mis kõvadest ma neid järgmisel korral läbi hüppaksin.

See õpetamiskogemus õpetas mulle, et autorid põlgavad tõeliselt oma bioside kirjutamist. Et aidata ravimil pisut kergemini alla minna, tulin välja kümme parimat näpunäidet kvaliteetse autori biograafia kirjutamiseks:

1. Teil on vaja kuni kolme biograafia versiooni. (Jah, ma arvasin, et soovite seda kuulda!) Kirjutage oma veebisaidile laiendatud biograafia, ettepanekud, intervjuulehed ja meediumikomplektid; keskmise pikkusega biopäring päringutele, külaliste kohtadele teistele veebisaitidele ja lühemale turundusmaterjalile; ja lühike elulookirjeldus või piiratud iseloomuga sotsiaalmeedia veebisaitidel.

2. Minge edasi - hooplema! Alustage oma suurima kirjutamisoskusega. Taotleva autorina loeb isegi üks kohalikes artiklites avaldatud artikkel ja seda tuleks esile tõsta.

3. Jätke oma demograafiline teave lõpuni ja hoidke seda lühidalt. Ehkki ainuüksi see, et olete sündinud, on fantastiline, on uue autorina siiski olulisem ennast kirjanikuks nimetada.

4. Kui teil on raamatute väljaannete loendit, kalduge pealkirja kaldkirjas ja ärge pange jutumärkidesse. Lisage sulgudes avaldatud kirjastaja ja aasta pealkirja järele: s.o teie raamatu pealkiri (Kirjastus, 20_ _)

5. Viita ennast kolmandale inimesele. Pikematel biosõnadel meeldib mulle isiklikult asesõna kasutamise asemel paar korda „Kanarbikku” vahele segada.

6. Usaldusväärsus, mille auhind raamatule annab, võib selle elu muuta! Pange tähele ainult auhindu, mis on teie kirjutamise jaoks asjakohased. Näiteks kui kirjutate mitteametlikke aiandusalaseid raamatuid ja võitsite auhinna oma silmapaistva aia eest, siis uhke sellega. Kui võitsite oma küpsiste eest sinise lindi, kuid kirjutasite ulmet, jätke sinine lint välja (saatke aga julgelt mulle küpsiseid). Uuendage kindlasti oma biograafiat, kui auhinnad kätte saavad. Kui kaks mu raamatut võitsid sama kuu jooksul auhindu, värskendasin kohe oma veebis ja mujal autori biosid.

7. BS? BA? BIS? MBA? Doktorikraad? Kui tegemist on haridusega, sarnaselt auhindadega, kui teie kraad on asjakohane, pange see tähele. Kui teil on doktorikraad psühholoogias ja kirjutate raamatut teismeliste kiusamisest, siis pange see kindlasti tähele - see on volikiri. Kui teie kraad on arhitektuuris ja olete muutnud karjääri lasteraamatute kirjutamiseks, välja arvatud juhul, kui teie raamat räägib sellest, kuidas ehitada oma plokile kõige lahedam Lincolni logikabiin, võite kraadi jätta (eriti lühikese biograafia korral). Mul on Virginia ülikoolis BIS kraadi inglise keeles ja keskhariduses. Need volikirjad toetavad mind kirjanikuna, kirjutamistreenerina ja töötoa juhendajana, seega kasutan seda oma pika eluloo all.

Autoriõigused: Deagreez / 123RF Stock Photo

8. Teie elulugu muutub karjääri edenedes dramaatiliselt. Samas Barnes & Noble klassis näitasin õpilasele oma 2007. aasta biograafiat ja oma 2010. aasta biograafiat. On hämmastav, mida kolm aastat erinev võib olla. Alustasin oma 2007. aasta biograafiat tõsiasjaga, et ma “elan Siniseharja mägede keskel”, kuna minu arust kõlas see tollal väga lahedalt ja kirjanduslikult. Ma sain teada, et see, kus sa elad, pole nii oluline. See oli minu kirjastamiskrediit, mis edendas mu karjääri ja muutis minu elulookirjeldust. Mõelge sellele nii - see pole see, kus te kirjutate, see on see, mida te kirjutate!

9. Kui saate, laske professionaalsel (või vähemalt tõeliselt hea) fotograafil pildistada teist kvaliteetset autorifotot. Kasutasin Colorados fotograafi ja täiusliku kaadri jäädvustamiseks kulus lehel rohkem pilte kui sõnu. Kui olete selle saanud, kasutage seda häbematult. Enamikku autoreid ei tunneta välja selle järgi, kuidas nad välja näevad, kui nad pole John Grisham (kes elab siin keset Siniseharja mägesid). Kuid teie raamatu jope, veebisaidi, sotsiaalmeedia ja ajakirjanduskomplekti jaoks on vaja vähemalt autori fotot. Võtke aega, et seda õigesti teha. (Võite lugeda minu eelmist artiklit pealkirjaga “Professionaalse autorifoto olulisus”)

10. Sirvige Internetis ja otsige ideid raamaturiiulil olevatest raamatutest. Eriti lugege autoreid, kes kirjutavad teie žanris.

11. Boonuse näpunäide: lugege oma elulugu valjult läbi, kui olete selle kirjutamise lõpetanud. Saate kohe teada, kas miski ei kõla õigesti.

Jälgige Twitteris Heather Hummelit

Külastage Heather Hummeli veebisaiti

Algselt avaldati www.huffingtonpost.com 7. detsembril 2017.

Avaldanud PathBinder Publishing. Osta Amazonist