10 näpunäidet, kuidas töötada kodust meelt (või oma tööd) kaotamata

Kodust töötamine võib tunduda lõbus, kuid see nõuab palju distsipliini. Kahjuks viskas COVID-19 sellesse ametisse palju inimesi ilma ette teatamata või koolituseta. Kontoriümbrusega harjunud töötajad on sunnitud minema õppima ning kõik pole sellega hästi kohanenud.

Viimasel ajal olen sellest rääkinud paljude sõpradega, kellest mõned küsisid minult näpunäiteid, kuidas tõhusalt kodust töötada. Kuna keegi, kes on mitu aastat kodus töötanud, tean, et selles keskkonnas pole alati lihtne keskenduda.

Kuid saate tõhusalt töötada ka väljaspool kontorit. See võtab lihtsalt õige seadistuse ja õige lähenemise. Kui näete kodus vaeva, proovige neid kümme parimat tava.

Pühendage endale hommikune rutiin

Teil võib tekkida kiusatus magada, kui teie pendelränne on ühest ruumist teise vähenenud, kuid kui oma voodist välja sirutate ja otse arvuti toolile, ei pea me mõistma, et töö on valmis. Selle asemel määrake äratus ja ärkake piisavalt vara, et täita teie jaoks sobiv hommikurutiin.

Teie rutiin võib olla sama lihtne kui hommikusöök perega, kohvi joomine uudiseid lugedes või hommikuse meditatsiooni, jooga või treeningutega tegelemine. Mis iganes see ka teie päeva käiku laseb, muutke see prioriteediks. Kui vajate ideid, vaadake Forbesi artiklit väga edukate inimeste hommikustest harjumustest.

Hommikuse rutiiniga tegelemine puhastab ajust „udu“ ja aitab teil terava meelega tööpäeva käivitada.

Seadke kindel ajakava

Ma ei saa seda piisavalt rõhutada: pange paika ja pidage kindlat ajakava. Kui olete harjunud töötama kella 9–17, pidage sellest kinni. Alustage ja lõpetage oma päev õigel ajal - vabandused puuduvad. Range graafiku pidamine sunnib teid ülesanded konkreetse aja jooksul täitma, mis soodustab tootlikkust ja tugevdab tervislikku töö- ja pereelu tasakaalu.

Kleit sündmuse jaoks

Ainuüksi majas püsimiseks võib tunduda, et tööriietus on tal imelik, kuid see aitab töömeelsust tugevdada. Kui te ei usu mind, proovige seda lihtsalt. Tõuse püsti ja riietu nagu kontorisse minnes, siis vaata, kuidas sa end tööle istudes tunned. See ei pruugi olla nii mõnus kui pidžaamad, aga hei - sa ei ürita uinutada!

Leidke suletud ustega ruum

Ükskõik, kas teil on lapsi, kassipoegi või lihtsalt tähelepanu vajavat abikaasat, on oluline, et eraldaksite omaette koha, kus saaksite töötada. Kui vähegi võimalik, leidke privaatne ruum, kus saate ukse sulgeda. See mitte ainult ei takista katkestamist, vaid aitab ka summutada müra, mis muidu võib häirida.

Kui suletud uksest ei piisa, istuge maha ja arutage oma abikaasa ja lastega, kui tähtis on teile tööajal privaatsust pakkuda. Või - ​​kui te olete nagu mina ja teil on lemmikloomi, kes ei austa suletud ust - tehke energiline mänguaeg oma hommikurutiinist osa. Neil on kergem tähelepanu küsida, kui nad on selleks liiga väsinud.

Logige oma tähelepanu kõrvale ja vaigistage tähelepanu

Väljuge Facebookist. Lülita Twitter välja. Vaigista oma vestlusaknad. Ehkki need võivad tunduda lühikesed, kahjutud tähelepanu kõrvalejuhtimiseks, liidavad need hammustuse suurused hetki. Tegelikult teatas ajajälgimisrakendus RescueTime, et inimesed veedavad päevas oma telefoniga keskmiselt 3 tundi ja 14 minutit. See ei hõlma seda, mida teete oma arvutis.

Laske sellel hetkeks sisse vajuda. Kui palju aega kaotate iga päev sotsiaalmeedias või vestlusrakendustes? Mõelge mitte ainult kulutatud ajale, vaid ka sellele, kuidas see häirib teie keskendumist. Iga kord, kui naasete mõne ülesande juurde pärast sotsiaalse tähelepanu hajumist, peate end selle ülesande juurde ümber orienteerima.

Tehke endale teene ja vältige tähelepanu kõrvale juhtimist, logides välja ja muutes oma tööala ainult tööks. Teie ülemus tänab teid, kui teie tootlikkuse tase tõuseb!

Kasutage vaikuse saavutamiseks ümbritsevat heli

Kodust töötades on vaikus alati olnud üks minu suurimaid väljakutseid. See on mõnda aega suurepärane, kuid siis tunneksin end stiimulite puudumise tõttu kohmetusena. Spotify sai minu käia, kuid laulusõnadega laulud raskendasid kirjutamise ajal keskendumist.

Lõpuks otsustasin ma instrumentaalmuusika ja ambient-helide juurde. Kui aga peate tundma, et teised inimesed on läheduses ja saate keskenduda taustal rääkimisele, proovige taskuhäälingusaateid või lülitage uudised sisse. See simuleerib sotsiaalset keskkonda, mis aitab teil töötamise ajal tähelepanelik olla.

Tehke jalgsi pause

Kirjanikuna pean ma tööle seades alarmid meelde tuletama, et peaksin üles tõusma ja ringi liikuma või lõunat sööma. Muidu eksin ma käsilolevas ülesandes ära. Ajakava kohustuslike vaheaegade jaoks endale. Minge välja ja jalutage ringi või tehke maja ümber koristustööd. Need 10-minutilised pausid annavad teie verele vereringe ja aitavad teil kogu päeva keskenduda.

Ärge unustage oma lõunapausi

Mõnikord on kodust töötades arvutist eemal kõndides kerge süüdi tunda. Isegi kui tööl võtate lõunapause, muretsevad inimesed mõnikord, et nad võivad olla AFK (klaviatuurist eemal), kui ülemus neile helistab või jätab kiireloomulise e-kirja vahele.

Lõdvestu. Teil on õigus lõunapausile. Kui töölaualt puudumine tekitab teile ärevust, andke oma ülemusele teada lõunapausist või märkige see oma kalendrisse.

Suhtle kogu päeva jooksul

Kodus töötades on lihtne end silost imeda. Äärmiselt oluline on aga olla kursis oma töökaaslaste ja ülemusega, kui te ei näe üksteist iga päev. Pange igal hommikul punkti, et puudutada e-posti teel või oma töö eelistatavat sõnumiteenust töökaaslastega.

Pea seda virtuaalseks hommikuseks SCRUM-i kohtumiseks või vesijahutusega vestluseks. Isegi kui öelda lihtsalt „tere hommikust“, aitab see kihlumine ühenduses hoida ja meeskonnakaaslaste radaritel olla.

Lahku majast

Kodust töötades lähevad päevad mõnikord nädalateks sisse. Ärge unustage õhku tulla. Ma tahan majast lahkuda vähemalt üks kord päevas, isegi kui see on mõeldud ainult minu igapäevaseks jooksmiseks.

Tavalisel ajal soovitaksin inimestel seada sõpradega lõuna- või õhtusöögikuupäevad, et nad saaksid suhelda väljaspool arvutiekraani. Kui koroonaviirus jätab paljud meist enesekarantiini, võib õues värsket õhku pääsemine olla kõik, mida saame teha.

Pidage ainult meeles: enesehooldus on oluline. Pange selleks aega. Rakendage oma igapäevases rutiinis parimaid tavasid ja tuletage endale meelde, et see on ainult ajutine.

Elu naaseb varsti algse programmeerimise juurde.

See ajaveeb avaldati algselt saidil ALittleSquirrelli.com.