005: Kuidas jääda motiveerituks

Saate (ja kavatsete) teha midagi suurepärast. Foto Clark Tibbs saidil Unsplash

Elu keerleb muutuste ümber. Inimestena muutume iga päev ja koos sellega, mis on otseselt seotud meie kasvuga, on see meie elu edasiviiv tegur. Ehkki muudatus näib olevat loomulik muster, tuleb see paljudel meist teistmoodi ja teiste jaoks kahjuks mitte kunagi. Nii et paljud meist võitlevad ühel või teisel hetkel oma elus muutustega, olgu need siis füüsilised muutused meie väljanägemises või isiklikud muutused sellega, kus me oma elus oleme. Tundub, et me ei saa astuda seda järgmist sammu ja kasvada. Me teame, mida teha, kuid tõde on see, et meid takistab nii palju müra. Kuulete skeeme „Ma ei saa” ja „see ei juhtu, sest” ja kõike muud nende vahel. Need negatiivsed meeleseisundid tulenevad elu rahulolust, kardetakse muutusi ja elatakse kaitsvalt. Rahulolu võib tappa ning te unustate oma eesmärgid ja jätate need selliseks, nagu nad on: Unistused.

Aga kuidas neid unistusi ellu viia? Esiteks peate mõistma, et tegelikult saate oma elu kontrollida. Naljakas asi juhtub siis, kui paned oma kontrollivõime perspektiivi; mõistad, et suudad saavutada ükskõik mida, millele oma meelt panevad. Teile antakse kosutust uue tajumise võimalusega; oled eesmärgiga elus. Olete motiveeritud minema pärast seda, mida soovite!

Kuid mõnel meist puudub see motivatsioon. Võib-olla pole meil seda kunagi olnud või kaotasime selle teel. Kuidas sa selle tagasi saad? Ilma selle motivatsioonita; meil puudub see kasvupotentsiaal; kuidas me oma eluga edasi liigume? Õnneks on motivatsiooni tulekahjude süütamine üsna lihtne ülesanne; see nõuab meilt endaga vestlust, milles vaatame oma elu ja esitame endale kolm küsimust:

1. Mida sa teha tahad?

2. Miks sa seda teha tahad?

3. Kuidas sa seda teed?

Nende kolme küsimuse joondamine võimaldab teil mõtteprotsessi uuesti viia ja motiveerida!

1: mida sa teha tahad?

Võite sõna otseses mõttes midagi teha. Aga mis sellest saab? Foto autor Morre Christophe saidil Unsplash

Peaksite endalt sõna otseses mõttes küsima: „mida soovite teha?“ Kas soovite saada vormi ja saada tervislikumaks? Kas kukkusite kooliga vagunist maha ja soovite nüüd ennast üles võtta ja lõpetada? Kas soovite ehk hõivatud hoidmiseks alustada uut hobi? Nii sageli ümbritseme end üksikisikutena nii suure müraga ja paneme oma hõivatud taldrikutele palju tühjust, et lõpuks oleme pettunud ja unustame selle, mida me järgime. On ülioluline küsida endalt, mida me teha tahame, ja ole ettevaatlik; te ei küsi seda küsimust ainult üks kord. Iga päev muutudes võime otsida elust erinevaid asju ja seetõttu peame uuesti läbi vaatama, mida me tahame või peame tegema. Võtame näiteks karjäärivalikud - teema, mille paljud meist mingil hetkel peavad välja mõtlema. Mõelge sellele ja küsige endalt “mida sa tahad teha?” Millist karjääri võiksid sa enda elu lõpuni ette kujutada? See on hirmutav küsimus, kuid oleksite üllatunud kiiruse üle, millele võite vastata. Sageli, kui küsime endalt neid küsimusi, teame üllatuslikult juba vastust; selleks kulub teada saamiseks veidi kaevamist. Ütlege, et teie tervis on küsitav, ja küsite endalt, mida soovite selle suhtes teha; võite juba teada, et mõne kilo allalangemiseks peate sööma õigesti ja treenima, kuid endalt otse välja küsimine on ainus viis kogu mürast kõrvalehoidmiseks ja vastuse ees seismiseks.

Kuid paljud meist on ikka veel kadunud ja segaduses selles osas, mida me tahame teha, ning seetõttu on motiveerida end üha raskem ja raskem. Me tahame, et midagi ootaks, midagi, mis annaks meile eesmärgi. See on teema, mida olen maininud oma eelmistes ajaveebi postitustes, kuid tasub seda alati puudutada, kuna see on rakendatav kogu meie elus. Selle asemel, et küsida endalt „mida sa tahad teha?“ (Nagu ilmselgelt sa ei tea), küsi endalt „Mida sa tahaksid teha?“ Mida sa teed naudid; Mis on teie jaoks hea asi? Meil kõigil on andeid (olgu need ilmsed või varjatud) ja nende avastamiseks kulub veidi aega. Sõltumata sellest, kas teate vastust või mitte, algab selle motivatsiooni taastamine meie ellu sellega, et küsime endalt “Mida”. Peame leidma midagi, kuhu oma energia suunata ja sellesse kõik sisse minema.

Ärge mõelge ainult sellele, et olete juba valmis, sest teate nüüd, mida teha. Järgneb veelgi raskem küsimus: miks?

2: Miks sa seda teha tahad?

? W? H? Y? Foto Emily Morter saidil Unsplash

Lisaks kõigele muule peate veenduma, et teete iseennast. Mis iganes te esimesest küsimusest otsustasite, peate nüüd välja mõtlema, kas see on teie jaoks või mõne suurema üksuse jaoks, mis omab kontrolli teie elu üle. Äärmiselt tavaline on teha otsus vastavalt sellele, mida teised inimesed arvavad, olgu see siis ühiskond, teie sotsiaalne ring või isegi teie otsene pere. Sõber võib soovida, et teeksite ühte asja ja teie perel võivad teie jaoks olla muud plaanid. Võib-olla olete olukorras, kus paljud inimesed tahavad, et te läheksite teatud suunas, ja tunne, et teid tõmmatakse igal viisil, ajab teid hulluks. See on siis, kui peate endalt küsima: “Kas ma teen seda minu heaks? Mis on minu eesmärk siin? ”Võib-olla oli see töö, mille te koolist välja läksite, vanemate surutud ja seega ütlesite endale, et tegelikult oli see see, mida te tahtsite, kui tegelikult oli otsuse teinud keegi teine. Võib-olla tundus Crossfit'iga liitumine oma sõbraga hea mõte kaalust alla võtta, kuid tegelikult pole sa suurim fänn.

Kõik pole kõigile. Nicolas Barbier Garreau foto saidil Unsplash

Vastastikune surve on tänapäeva ühiskonnas üks peamisi vale motivatoreid. Te tunnete ühtekuuluvustunnet ja isiklikku kasvu, kui lähete koos sellega, mida teised tahavad, kuid kas see on see, mida soovite? Pole üllatav, et inimesed kipuvad kaotama motivatsiooni ja lõpetama pärast asju, millele nad oma vaatamisväärsuse seavad; see on põhjus, miks ma seda kirjutan. Midagi, mida ma olen õppinud, on see, et kui te millegi vastu kirglikuks muutute, ei kiputa te selle jaoks kunagi tuld kaotama. See käib vana ütluse kohta: "tehke midagi, mida armastate, ja te ei tööta kunagi oma elus ühtegi päeva". Armastades ja hoolitsedes millegi eest, mida teete, leiate aega järjekindlalt pingutada ja tunnete end motiveeritud selles eluvaldkonnas kasvada. Sellepärast valite kõik, mida teete (TEIE MIDA), veenduge, et see oleks midagi, mille vastu olete kirglik! Ole valmis oma uue dieedi jaoks ja pühendu sellele! Mis mõte on seda järgida, kui võite oodata tagasi normaalse elu juurde naasmist ja dieedist loobumist (vt 004: Miks on tervislik olemine selle kohta nii raske). Kui liigute praegu oma rada pidi või proovite oma teed leida, mõelge välja The Mis võib mõnikord olla keeruline. Aga üldiselt, kui teil on Miks maas; kui sa tead, miks sa midagi teed, siis võib see sellest tuleneda. Miks võib mõnikord olla kõige raskem vastata, kuna paljud inimesed pole piisavalt teadlikud, et mõista iseennast või seda, mida nad tahavad. Selle mõistmise nurgakivi on aga mõistmine, miks te midagi teete; See tuletab teile meelde MIDA eesmärki.

Küsige endalt: miks ma kõigepealt startisin? See viib teid tagasi aega, kus otsisite muutusi ja soovisite oma elust rohkem kasu saada. Sellele tagasi vaadates peaks uuesti süttima soov leegide järele suuri asju saavutada. Enda maandamine on alati suurepärane tehnika oma seisukohtade endaga kinnitamiseks. Enda juures vaatan sageli tagasi aegadesse, kui ma polnud kõige paremas vormis ja kuidas elu polnud minu jaoks sugugi nii värvikas (lisateabe saamiseks vaadake 001). Ma mäletan, kuidas tervis ja sobivus mu elu muutsid ja lasksid mul kontrollida, kes ma olen. Ma ei ole mitte ainult maandatud oma praegusesse olekusse, vaid tunnen uuenenud võimustunnet, sest mäletan, milline oli elu enne seda, kui ma oma kire omaks võtsin. Ma mõtlen sellele, kui suur elu on sellest ajast saadik olnud, ega taha enam naasta eluviisi juurde, mida ma kunagi olin talunud. Lihtsalt näen, kus ma praegu elus olen, mille tulemusel valin ja miks avastan, miks on kogu vajalik motivatsioon, ja ma kutsun teid kõiki üles oma elu üle järele mõtlema ja tagasi vaatama, miks te alustasite. Kui näete, kui palju olete inimesena muutunud ja kasvanud, on peaaegu võimatu mitte end motiveerida ja edasi liikuda.

Ja arvestades seda motivatsiooni ja kinnitatud suunatunnet, on aeg planeerida, kuidas te täpselt seda teete.

3: kuidas?

Kuidas kavatsete oma mäele ronida? Foto autor Tommy Lisbin saidil Unsplash

Peate oma tegevused vastama teie ambitsioonidele. Ma tean, et seda on lihtsam öelda kui teha, kuid harva õnnestub kellelgi midagi pimedasse astudes. Teil on vaja plaani ja peate selle täitma.

Nii et küsi endalt: kuidas sa seda teed? Kas soovite olla suurim kaasaegse ajaloo kondiitrikook? Plaanime välja, kuidas kavatsete seda saavutada. Kas kavatsete minna kondiitrikooli, avada vahepeal YouTube'i kanalit ja pärast kooli lõpetamist avada oma pood? Sa ei saa lihtsalt öelda, et tahad olla suurim kondiitritokk ja teil on selle varundamiseks vaid unistus. Joonistage samm-sammult oma plaan ja järgige seda päevast päeva.

Nüüd, nagu ma numbris 004 mainisin, on kannatlikkus voorus. Oma elu kaardistamisel võib inimene kergesti kaotada motivatsiooni, kui need plaanid ei toimi nii kiiresti, kui me tahaksime. Mõni päev võib tunda end äärmiselt produktiivsena ja võime tunda, et astume samme õiges suunas ning nädal või kaks võib tunda end mehisena, mille tootlikkus sellest eriti pole. See on koht, kus peame kannatlikkust uuesti rakendama ja mõistma, et asjad võtavad aega. Olen ohvriks motiveerimata tundele, kui asjad ei tööta; te ei tea, miks te midagi ette võtate, kui see ei anna tulemusi. Trikk on see, et peate leppima kannatlikkusega, mida on vaja ükskõik mille jaoks, mida teete. Te ei saa oodata, et temast saab kahe kuu jooksul parim kondiitritokk, ega saa ka loota, et minust saab tervise ja fitnessi propageerija, kelleks ma tahan olla oma esimestel nädalatel nahkhiires. Tore, et olete suutnud oma tegevusplaani välja töötada, kuid ei saa eitada, et olukorra stagnatsiooni korral võite hõlpsalt hoogu kaotada. Ehkki see on loomulik, pole see märk, et peaksite loobuma, vaid pigem märk, et peaksite edasi minema. Mõelge tagasi, MIKS alustasite, ja küsige endalt, kas tasub nüüd sellest loobuda või soovite soovitud tulemuste nägemiseks pisut veel läbi vaadata. Olen märganud, et alati, kui ma seisin silmitsi otsusega minna edasi või loobuda, tõi visaduse valik peaaegu alati kaasa kohese positiivse muutuse või näitas paranemise märke. Kuni teil on plaani, pidage sellest kinni ja olge kannatlik, ei pruugi te kunagi teada, kui lähedal olete soovitule!

Yin / yang on tõeline kontseptsioon, mis põhineb hiina uskumustel, et elu liigub võrdsetes osades valguses ja pimeduses, seega juhtuvad head asjad ja loomulikult ka halvad asjad. Kõik tasakaalus, nii et üks negatiivsus teie elus on ainult ajutine.

On loomulik, et olete oma elus läbi teinud nii üles kui alla perioode. Olgu tegemist suure eduga või ummikseisuga, ei saa eitada motivatsiooni puudumist, mis tuleneb teie isikliku kasvu peatamisest. Kui teil on seda kogemust ja teil on raske motivatsiooniks jääda, peate vestlema iseendaga ja esitama kolm peamist küsimust:

1: Mida sa teha tahad?

2: MIKS sa tahad seda teha?

3: KUIDAS sa seda teed?

Vastake neile kolmele küsimusele ja võite end noorendada elu ja jõuga, soovides jätkata innukalt tervisliku investeeringu suunas oma kasvu ja õnne.

Soovides teile vaid edu kasvu ja õnne korral,

Thomas Marc

Kas teil on mõni teema, millest soovite, et ma räägiksin? Mulle oleks väga tore seda kuulda! Lööge mind üles ühe (või kõigi) minu kontaktteabe allpool! Mul on hea tagasiside ja naudin oma eluteadmiste jagamist!

Instragram @ realchinshady

Snapchat @ realchinshady

Twitter @ realchinshady

Facebook @ Thomas Marc

E-post @ thomasmarcc13 @ gmail.com

Mulle meeldiks tõsiselt aidata!